נדל"ן ותשתיות

בירת ההייטק החדשה? זו העיר שתשווק לחברות הזנק בלבד

אזור התעשייה של קריית מלאכי ישווק להייטק. במהלך חודש יולי יצאו לשיווק מגרשים באזור התעשייה 'מלאכי-טק'. סך כל המגרשים עומד על 214 דונם המיועדות להייטק בלבד. היתרון: קריית מלאכי תחת אזור עדיפות לאומית א'
מערכת Ice |  2
סטארט-אפ (צילום pexels)
ביום ראשון השבוע התקיימה ישיבה לפני פיתוח הקרקע באזור התעשייה מלאכי-טק. השיווק ייצא על ידי משרד הכלכלה והוא צפוי להתפרסם לחברות הייטק במהלך חודש יולי. המגרשים בקריית מלאכי כוללים 214 דונם לחברות הייטק בלבד, בשלב ראשון ישווקו 78 דונם ובשלב השני 136 דונם נוספים.
כדי להבטיח הגעת מפעלים בתחום ההייטק בלבד, הקים ראש העיר צוות היגוי אשר פעל מול משרד הכלכלה על תנאי סף להגשת המכרזים, כדי שרק מפעלים בתחום ההייטק יוכלו לגשת למכרז. משרד הכלכלה נענה ואכן כל הקרקעות של אזור התעשייה שישווקו מיועדות עבור הייטק על כל גווניו.
 
קריית מלאכי עומדת תחת הגדרת אזור עדיפות לאומית א' המאפשר ליזמים לזכות במענקי השקעה וסבסוד שכר, הנחות במס חברות והטבות מיוחדות באישור משרד הכלכלה. מנהל אזור התעשייה מלאכי-טק, אלירן פטיטו מסביר על יתרונות נוספים: "כחלק מהאסטרטגיה העירונית לקידום תעסוקה איכותית, מקדמת העירייה הליך הקצאת קרקעות, בפטור ממכרז ובהנחה משמעותית עבור חברות תעשייה עתירת ידע. בנוסף להגדרתו כאזור עדיפות א', ליזמים ישנו יתרון גם למיקום של קריית מלאכי; 20 דקות מנמל אשדוד, 25 דקות מרחובות ו-45 דקות מתל אביב".
ראש העיר אליהו זהר: "קריית מלאכי עוברת תהליכי פיתוח בתחומים שונים, הכוללים השקעה בתשתיות, השכלה וחינוך ובתרבות. אזור התעשייה מלאכי-טק ישווק להייטק בלבד, בזכות עבודת מטה מוצלחת של קריית מלאכי מול משרד הכלכלה. כך רמת התעסוקה תעלה, תושבי העיר יעבדו קרוב לבית ותושבים חדשים מהתחום יעבירו את משכנם אלינו. קריית מלאכי בדרך להפוך עיר מרכזית באזור, עיר מחוז, וזה מתבטא כבר כעת במובנים רבים".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
  • 2.
    איזה בדיחה (ל"ת)
    שחר 06/2022/17
    הגב לתגובה זו
    0 0
    סגור
  • 1.
    תפסיקו להפשיר אדמות חקלאיות לטובת ארנונה מנופחת
    רני 06/2022/15
    הגב לתגובה זו
    0 0
    הפשרת סיטונאית של אדמות חקלאיות פוגעת בביטחון התזונתי של אזרחי מדינת ישראל עבור בצע כסף וג'ובים עוד חמש עשר שנים נאכל שבבים... משרדי הממשלה פשוט עוצמים עיניים אף אחד לא רואה מה קורה בעולם
    סגור