טלוויזיה

כתבת חדשות 12 מסתבכת: זו השאלה שבגללה סולקה מהכנסת

ענבר טוויזר כתבה בטוויטר שלה: "לקראת ההצבעה על חוק הגיוס שאלתי את ראש הממשלה בנימין נתניהו האם זה הזמן להצביע על פטור משירות בצה"ל כשיום יום חיילים נופלים בעזה. בתגובה מאבטחי הכנסת גירשו אותי מהמשכן"
מערכת ice |  1
קשת 12 (צילום מסך חדשות 12)
אחרי שהלילה (בין שני לשלישי), הכנסת אישרה את דין הרציפות על הצעת חוק שירות לאומי-אזרחי, שעברה בקריאה ראשונה בכנסת ה-24. החוק אמר בתמיכתם של 63 ח"כים לעומת 57 מתנגדים, בניהם גם שר הביטחון גלנט, מסתבר שדרמה לא קטנה חוותה כתבת חדשות 12 ענבר טוויזר.
טוויזר כתבה בטוויטר שלה: "לקראת ההצבעה על חוק הגיוס שאלתי את ראש הממשלה בנימין נתניהו האם זה הזמן להצביע על פטור משירות בצה"ל כשיום יום חיילים נופלים בעזה. בתגובה מאבטחי הכנסת גירשו אותי מהמשכן"
 
אז מה כולל החוק? ההצעה מבקשת יעדי גיוס נמוכים לחרדים – כ-1,566 בשנה הראשונה, 125 בשנה השנייה, 136 בשנה השלישית וכך הלאה. לשם השוואה, בכל שנתון לומדים כ-14,000 גברים חרדים אשר פוטנציאלית כשירים לשירות בצה"ל, כאשר בשנה האחרונה התגייסו כ-1,200 חרדים. לכן, ההצעה למעשה מבקשת מספר קטן מאוד של חרדים בהשוואה לאלו שמגויסים כבר כעת, ולכן אין בה בשורה של ממש (אם בכלל).
כמו כן, הצעת החוק מאפשרת לכלול גם חיילים חרדים שהתגייסו – על אף שהם אינם חרדים בפועל. הכוונה היא לבוגרי החינוך החרדי אשר כבר אינם מגדירים עצמם כחרדים והחליטו להתגייס לצה"ל, כך שלמעשה בכל שנתון מתגייסים פחות מ-400 צעירים חרדים. נקודה נוספת שהחוק מאפשר, היא שירות צעירים בשירות לאומי-אזרחי, והדבר ייחשב כעמידה ביעדי הגיוס לצבא.
יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן אמר טרם ההצבעה בכנסת: "למה יהודי לא יכול להיות לוחם? לא מצאתי במקורות זכר לכך ששירות צבאי מנוגד ליהדות. אין סיבה מלבד שאתם דואגים לכוח, כבוד וכסף. אני אומר לחבריי בליכוד ובציונות הדתית - איך אתם מעזים להרים יד בעד החוק הזה?".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ב
  א 06/2024/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ג צרכים להיות לוחמים כמו ליברמן
  סגור