שיווק ופרסום

העסקה עם הצרפתים עלתה לנועם פתחי בג'וב: הקופירייטר בדרך החוצה מגליקמן

פתחי, מהקופירייטרים הוותיקים והחשובים בגליקמן שמיר סמסונוב יעזוב את המשרד לאחר שסירב לחתום על חוזה חדש לפיו יוותר על כל הזכויות והפיצויים שצבר ב-12 השנים האחרונות. 2 הצדדים שכרו עורכי דין וצפויים להגיע להבנות במסגרת הליך גישור
משה בנימין |  80
נועם פתחי (צילום אופיר אייב)
עסקת המכירה של משרד הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב לרשת פובליסיס העולמית היא אירוע משמח עבור בעלי המשרד, אך יש מי שנאלץ לשלם את המחיר הכואב. לאחר רומן ארוך - הקופירייטר הוותיק נועם פתחי שמועסק במשרד מזה כ-12 שנים במתכונת של פרילנס, צפוי לסיים את דרכו בטונים צורמים.
לאייס נודע כי בעלי המשרד הגישו לפתחי לפני כ-3 שבועות הצעה לחוזה העסקה שיהפוך אותו לעובד מן המניין. זאת במסגרת מבנה הבעלות החדש של המשרד תחת שליטתה של ענקית הפרסום הצרפתית המחזיקה ב-51% ממניותיו. הצעה זו הפכה לסלע מחלוקת בין הצדדים לאחר שפתחי סירב לה מכיוון שהחוזה החדש חייב אותו לוותר על כל זכויותיו ב-12 השנים האחרונות ולמעשה להתחיל לעבוד "מחדש" במשרד, כאילו היה זה יומו הראשון.
גורמים בענף מוסרים לאייס כי פתחי הבין את המסר וחש כאילו המשרד "מראה לו את הדלת החוצה".  בשלב זה פתחי ציפה לקבל מהמשרד את פיצויי הפיטורין ושאר הזכויות המגיעות לו, אך פה נכונה לו הפתעה. במשרד נצמדו לעובדה שהוא הועסק במתכונת של פרילנס, המקבל שכר לפי חשבונית לאורך כל השנים, והודיעו לו כי לא ישלמו לו כל פיצוי בעבור העשור האחרון - כאשר המשמעות עבורו היא אובדן של  סכום גבוה הנגזר משכרו החודשי, ומנגד עבור המשרד מדובר בחסכון שאמור להיות מוצג כהתייעלות פיננסית עבור הבעלים הצרפתיים. 


מימין: גיל סמסונוב, חנן גליקמן ויגאל שמיר
עוד נודע לאייס כי 2 הצדדים, פתחי ומשרד הפרסום, שכרו עורכי דין כהכנה לקרב משפטי על פיצויי הפיטורין. מטעם המשרד נטען, על פניו בצדק מבחינתם, כי פתחי הועסק כפרילנס ולכן היה צריך להפריש לעצמו הפרשה חודשית ככל עצמאי למען עתידו. מנגד, הקשר הארוך והמורכב בין הצדדים הפך את פתחי לכמעט עובד מן המנין עם יחסי עובד-מעביד ועל כך הוא מתסמך בדרישתו לקבל את פיצויי הפיטורין לרבות זכויות נוספות כגון פנסיה והבראה.
 

ההיבט המשפטי - נוטה לכיוון פתחי


בהיבט המשפטי של העניין, מסבירים עורכי דין לענייני עבודה כי עובד שהועסק כפרילנס מספר שנים וטוען לפיצוים וזכויות צריך להוכיח כי התקיימו יחסי עובד-מעביד לפי מבחנים מסוימים. אחד מהם הוא מבחן ההשתלבות - מבחן שבודק עד כמה השתלב העובד בעסקו של המעביד והאם מדובר בעובד או שבנותן שירותים עצמאי. במסגרת מבחנים אלו יש לוודא כי העובד השתלב בפעילותה השוטפת של החברה ולא רק העניק לה שירותים כקבלן עצמאי.
מבחנים נוספים שעשוים להכריע את הכף נקראים מבחן הכפיפות - האם היה נתון לפיקוח תחת הייררכיה מקצועית או שפעל באופן חופשי, וגם מבחן הקשר האישי - האם עבד במקומות נוספים במקביל? מבחן אופן התשלום, מבחן הפיקוח על העבודה, מבחן ההשתלבות בחיי החברה, מבחן התלות הכלכלית, בלעדיות הקשר, רצונם של הצדדים ועוד.
על פניו נראה כי לפי מבחנים אלו, פתחי יוכל להוכיח כי הוא זכאי לפיצוים השנים כדת כדין. עם זאת, נכון לעכשיו, כמו במקרים רבים אחרים, גם כאן עשויים הצדדים לנסות להגיע להבנות מחוץ לבית המשפט בהליך גישור. גישושים בעניים כבר החלו אך טרם הוחלט על כך סופית.
 

קרובים קרובים 


כאמור, הקריירה של פתחי צועדת יחד עם המשרד כבר מעל לעשור. בד בבד עם צמיחת המשרד והפיכתו לאחד הגדולים והמצליחים בענף, עד לרגע השיא במכירה לפובליסיס. האדם הקרוב ביותר לפתחי במשרד הוא יגאל שמיר, אחד מהשותפים הוותיקים שמאז עסקת המכירה שמו צורף לשם המשרד לצד גיל סמסונוב וחנן גליקמן. שמיר הוא גם הסיבה שפתחי הגיע ונשאר שנים רבות במשרד הפרסום. 
בראיון לאייס לפני 4 חודשים אמר פתחי על שמיר: "הבנאדם היחיד שאני מוכן להיות כפוף אליו זה יגאל שמיר. אני לא מוכן להיכנס למנהל קריאייטיב שעשה פחות ממני ולשמוע ממנו שהוא 'לא אהב'. קיבלתי כבר הצעות מכל המשרדים, אבל להיכנס ליגאל שמיר לאשר קריאייטיב, זה לא כמו להיכנס לסמנכ"ל בכל משרד אחר שחלקם עשו פחות דברים ממני...".
פתחי אחראי על כמה מהעבודות המצליחות ביותר של המשרד בשנים האחרונות, ומשם גם נובע הרצון שלו לצאת מהמשרד כשהוא מתוגמל על תרומתו. בין השאר הוא הפך לבורג דומיננטי בעבודות הדגל של המשרד: הבנק הבינלאומי עם אסי כהן וביטוח 9 מיליון עם שני כהן ועוד. 
 

תגובות


נועם פתחי אמר לאייס בתגובה: "נוצרה סיטואציה שבה נדרשתי לוותר על זכויותיי ולא הסכמתי כמובן. לכן אולצתי לעזוב את המשרד". 
יגאל שמיר, מבעלי המשרד, מסר לאייס: "מבחינתי אנחנו נפרדים כידידים. נועם מוכשר ובן אדם משכמו ומעלה ואני מאחל לו המון בהצלחה". 


 

תגובות לכתבה(80):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 65.
  משרדי פרסום חזיריים
  יונתן 10/2016/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבנאדם עבד אצלכם יום יום 12 שנה וחתום על הקמפיינים הכי שווים בתיק העבודות שלכם - למה להתנהג ככה? כל אחד יודע שפרילאנס קבוע זה כמו עובד
  סגור
 • 64.
  הפסד שלהם הוא עשה להם כסף
  אחד שיודע 11/2015/21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא מוותרים על כישרון בשביל כסף
  סגור
 • 63.
  איש מוכשר הם יצאו אפסים
  קולגה 11/2015/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל כך הרבה שנים - כל מעסיק יודע שלפרילאנס כזה יש זכויות... שלא יהיו תמימים.. ועוד עכשיו מכרו את החברה במליונים יש כסף למי שהביא אותם למצב הזה. נבלות
  סגור
 • 62.
  מלכות
  חן 11/2015/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פוצים שהולכים למלכות שימעכו להם תבייצלך עם 10 ס"מ ...
  סגור
 • 61.
  עכשיו הוא יוכל להתפנות
  איש קטן 11/2015/12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  למשכב זכר עם זמרי
  סגור
 • טען עוד
 • 60.
  כמה רוע ושמחה לאיד
  jo 11/2015/01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה אנשים רעים וממורמרים עובדים בענף הזה. עאלק יפי נפש שמאלנים רק זיהיתם מישהוא מכם שהוא ימני בדעותיו ומייד התנפלתם כמוצאי שלל רב.שבו ליד המקלדות ותשפריצו ארס כשיומכם יגיע ויזרקו אתכם לכלבים אחרי שנות עבודה רבות לא תהיו יהירים כל כך.
  סגור
 • בשביל להיגעל ממנו לא צריך להיות שמאלני
  מה אתה מבין בכלל 11/2015/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועצה אישית אליך קרא את התגובות בזמן שאתה דוחף לעצמך אצבע לתחת אולי יהיה לך יותר נעים לקרוא
  סגור
 • 59.
  כמה רוע ושמחה לאיד
  jo 11/2015/01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה אנשים רעים וממורמרים עובדים בענף הזה. עאלק יפי נפש שמאלנים רק זיהיתם מישהוא מכם שהוא ימני בדעותיו ומייד התנפלתם כמוצאי שלל רב.שבו ליד המקלדות ותשפריצו ארס כשיומכם יגיע ויזרקו אתכם לכלבים אחרי שנות עבודה רבות לא תהיו יהירים כל כך.
  סגור
 • 58.
  תודה לאל שהגזען הזה עם הפה ג'ורה שלו יועזב
  ak47 11/2015/01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האיש עלוב גזען שרק מסית אסור לאף משרד להעסיקו
  סגור
 • 57.
  מחפשים דרך להיפטר ממנו כבר הרבה זמן
  Lili 10/2015/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נעם הפך לנטל ומראים לו את הדרך החוצה.
  סגור
 • 56.
  אוי איזו שמחה פתאומית
  שמחה 10/2015/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נפטרנו ממנווווווו#yessh
  סגור
 • 55.
  גליקמן מביא על משרדו את
  גליקמאו באומנאו 10/2015/27
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מה שלקח לפוגל 9 שנים בשנה 1 גליקמן הסגירה / האיחוד עם באומן ו90 אחוז מהאנשים ילכו הביתה בקרוב
  סגור
 • 54.
  איזו אנחת רווחה. שיילך כברררר
  עובדת 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  5 3
  איש קריאטיב לץ תפל ושום דבר חינני אין בו. רק גסות שחצנות והומור נמוך. ואני עובדת איתו.
  סגור
 • 53.
  החוק ממש לא לצידו
  הנהלת חשבונות 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אם עובד מתבקש שוב ושוב לחתום על חוזה ולקבל משכורת עם הפרשות והוא מרצונו מוותר על עלות המעביד כדי לקבל יותר כסף בחשבונית ולהפריש לעצמו, לא מגיע לו כלום. כמו שהפריש לעצמו קופת גמל אם הפריש היה צריך להפריש לפיצויי פיטורין. איפה היו היללות שלו כשכל האחרים קיבלו משכורת והוא חגג על החשבונית ודחף הוצאות כאילו אין מחר.
  סגור
 • 52.
  גם שמן גם בודד גם שנוא ועכשיו גם מפוטר
  צדק פואטי 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  6 3
  לא הייתי נוגעת בו עם שוקר חשמלי
  סגור
 • 51.
  החגיגה נגמרה פתחי. עכשיו אוכלי הנבלות יקחו אותך
  אין שמחה כשמחה לאד 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למזלך יש בענף הזה מספיק משרדים שיעסיקו גם דביל עמום כמוך. שייתנו לו 20 אלף שקל ויזרקו אותו מכל המדרגות. נראה אותו כותב על זה פוסט משעשע
  סגור
 • 50.
  מי מעסיק פרילאנס 12 שנים ? לפי החוק מדובר בעובד לכל דבר ועניין
  גדעון יניב 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  5 1
  החוק לטובת העובד . עדיף למשרד להגיע להבנה מחוץ לבית הדין . שאם לא כן זה יעלה להם הרבה יותר ממה שתכננו
  סגור
 • 49.
  הפכו אותך לכלב השמירה של ביבי
  בתיה 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שיתפת פעולה. אכלת מהסטייקים כל עוד היית קשור שם במחסן, עכשיו זרקו אותך. תהנה מהמדיניות הקפטליסטית של ביבי שלך. וטוב שלמדת לקח שגם כלב שמירה בסופו של דבר הוא רק כלב.
  סגור
 • 48.
  פתחי, תקרא טוב את התגובות
  רוחני 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא בכל יום בן אדם מקבל מתנה כזו, לדעת מה אומרים עליו מאחורי הגב. אז נכון, אתה יכול לפטור את הכל ב"קנאה" או לחשוב שזה אנשים שלא אוהבים את הדעתנות הפוליטית שלך, אבל כנראה שזה לא באמת המצב. אז נכון, אתה מוכשר ככמו שד ואני בטוח שיש המון אנשים שאוהבים אותך מאוד, אבל אולי כדאי לך לעבוד קצת על עצמך, ללכת לסדנה ולעבור תהליך כדי לשפר את עצמך.גיל 40 זה בדיוק הזמן הנכון. הטוקבק הזה נכתב ממקום טוב, באמת. בהצלחה גדולה.
  סגור
 • 47.
  הבנאדם הביא להם את הקמפיינים הכי חזקים שלהם
  אין שאלה 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  9 1
  עם אסי כהן לבינלאומי ועם "שוקה" - איך מנסים להגיד לו שהוא לא זכאי לזכויות?? איך נפרדים ככה מאחד כזה. בושה. הכסף מעוור
  סגור
 • לא אחראי לא לזה ולא לזה (ל"ת)
  יודעת 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 46.
  הבנאדם תותח כבר 10 שנים בראש הזכורות והאהובות
  בושה 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ברור מה הלך כאן - לא רוצים לשלם כמה מאות אלפים למי שעזר להם לייצר מיליונים
  סגור
 • 45.
  לא מכיר אותו ,אבל במקומו הייתי עושה חשבון נפש
  בני 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  7 2
  אם לכל כך הרבה אנשים אין דברים טובים להגיד עליו .
  סגור
 • 44.
  ידע כל עובד בגליקמן שהחיוכים והמילים החמות לא תמיד אומרות הכל
  עובד לשעבר 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  2 3
  פשוט מזעזע ומצער לקרוא את זה. אם ככה מתחייסים לאחד האנשים היותר מוכשרים בגליקמן, מעניין איך יתייחסו לעובדים אחרים. אני במקום העובדים האחרים הייתי מחפש משרד אחר, כי אם מוכרים את פתחי בשקל, ימכרו כל אחד אחר בהרבה הרבה פחות.
  סגור
 • 43.
  דוד וגולית כמשל
  נעם הליכות 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כשאתה שם ממליכים אותך למלך ומחבקים אותך כבן משפחה. אך כשכבר לא רוצים אותך אתה כלום ושום דבר והכל נקי, יפה וטהור (לכאורה) מעל ומתחת לפני השטח. על פניו נראה שעורכי הדין שלהם לא חכמים במיוחד אם זאת עצת "אחיתופל" שקיבלו לגביך. (רק מהפרסום והתגובות פה. בושה להם) דבר שני חשוב שתשכור עורך דין תותח בשוק. רק ככה תזכה במגיע לך ללא סחבת. כי באמת מגיע לך נועם. תמצא את האבן הנכונה ותכוון אותה בדיוק למגיע לך.
  סגור
 • 42.
  הפתרון הוא לפטר אותו ולהעסיק אותו מחדש.
  איל 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 2
  פתרון יצירתי: לתת לו פיצויים לפי 12 שנה של עבודה, ולאחר מכן להעסיק אותו מחדש כעובד לכל דבר.
  סגור
 • אם היו רוצים היו מוצאים דרך (ל"ת)
  Coo 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  יגאל שמיר תתבייש
  אורן 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  8 4
  "הרפתן", בגדי עבודה כחולים, אלק. איפה הסולידריות כלפי מישהו שנתן בשבילך 12 שנה מכשרונו? "מבחינתי נישאר ידידים". יגאל שמיר הוא חתיכת פקיד אפור ומשעמם שתורם בכל יום לבינוניות של ענף הפרסום. אבל חמור מזה, לא דואג לעובדיו. איש דוחה עם בגדי היאפי השחורים שלו. אלק משחק אותה קיבוצניק. פאתט.
  סגור
 • את/ה לא יודע כלום מכלום
  שמחה 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ה״רפתן הפתט״ עשה יותר בחייו המקצועיים והאישיים הרבה יותר ממה שהסקת מהסיפור הזה בעיתון (שסופר מצד אחד בלבד). אף אחד לא יודע מה היה שם באמת. להתלהם ולהגיד דברים חסרי טעם - פתרון קל לטפשים
  סגור
 • יודע יותר ממה שנראה לך
  אורן 10/2015/28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יגאל תמיד היה פקיד אפור. קיבוצניק ששכח מאיפה הגיע ונזכר בזה רק כשבאו לעשות עליו כתבה בפירמה ואז לצרכי היח"צ התחפש לקיבוצניק. תמיד היה בינוני. בגיתם היו קוראים לו הנרקסיסט הביישן... יש לו תרומה אדירה לבינוניות של עולם הפרסום עם הבאה של טאלנטים מארץ נהדרת ושות'. אחר כך כשמנהל קריאייטיב רוצה לעשות פרסומת עם רעיון בלי סלב, מנהל השיווק אומר לו, עזוב, תביא טאלנט ונגמור עניין. ממש ככה בונים מותגים..
  סגור
 • 40.
  מי זה?
  גידי 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  7 2
  15 שנה אני בענף ובחיים שלי לא שמעתי את השם... אז הוא בעצם הבנאדם שאחראי להפיכת ענף הפרסום הישראלי לבינוני ומושתת על בדיחות רדודות, סלבריטאים וזכורות ואהובות? מהטוקבקים אני מבין שדעותיו הפוליטיות מתאימות לסגנון הקריאטיב שלו כי בינינו מדינת ישראל נראית כמו הקריאטיב שלו - שטחית, רדודה, פונה למכנה המשותף הנמוך ביותר, מתעסקת בדאחקות וכזאת שכל העולם בז לה.
  סגור
 • לא מכיר גידי (ל"ת)
  מספיק שנים בענף 10/2015/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ומי כבודו? מה תרם הוד טוקבקותו לציווליזציה? (ל"ת)
  יואב רמון 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 39.
  שני הצדדים, ולא 2 הצדדים. כמו שלא כותבים X במקום כפול (ל"ת)
  צד שלישי 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 38.
  בעניין שני הצדדים
  מכיר אותם כהן 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 2
  הויכוח אם פתחי נחמד או לא, ימני או שמאלני או לא וכו לא רלוונטי. לפי החוק הוא צודק. וכל אלה שמדברים על חשבוניות והחזרי מס לא היו עצמאיים בחיים. לעומת השכירים, לפתחי כפרילאנס מעולם לא היו ימי חופש על חשבון המעביד או דמי הבראה או ימי מחלה או פציעות. אז שמודיעים לו אחרי 12 שנים שהוא הולך, יש לזה גם צד פחות נעים מבחינת המעסיק. פיצויים זה כמו שזה נשמע - פיצויים על העובדה שמנעו ממנו את המשך העבודה הקבועה. מהצד השני, יגאל שמיר שהוא אדם מקסים תמיד היה עם יד קצרה על הכסף. על הכסף שצריך לשלם לאחרים אני מתכוון. פתחי, למרות שאתה ימני ועף על עצמך, אני מאחל לך בהצלחה במאבקך הצודק
  סגור
 • 37.
  פתחי מהמוכשרים אבל...
  ירון 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  6 1
  מצד שני הוא איש ימין פאשיסט, אז הנה ההזדמנות שלך פתחי להנות מהשפלה, פיטורין, קפיטליזים מבית היוצר של בנימין נתניהו. עכשיו רק צריך לארגן לך שבוע באיזה כפר בשטחים שתרגיש אפס מאופס במשטר אפרטהייד. והופ נולד לנו שמאלן. בחיים לא תנצח ככה 1.
  סגור
 • 36.
  פובליסיס דואגים לפרק את המשרד שרכשו
  פרשן צבאי בכיר 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  5 3
  יש בגליקמן שיטת עבודה השומטת את הקרקע אל מול המוסכמות בענף. יושב תסריטאי אחד עם מנהל קריאטיב אחד ועוד כמה אנשי צללים בסטודיו, ומנפיק היקפי עבודה מדהימים כשכל עלויות הקריאטיב חלים על הלקוח אליו מופקת החשבונית. ממש הפלא ופלא אל מול משרדים שלמים שעובדים על הכלום שלהם עם צוות של 300 איש. פתחי יקב כל מה שידרוש וכל מה שמגיע לו בגליקמן. זה בסך הכל משחק שכולם מבינים שיש לו מחיר וכרגע עושים משא ומתן בכמה הקשר חשוב לשני הצדדים. בא נראה כמה סבלנות תהיה ללקוחות במשחק הזה ולאיזה משרד הם ילכו לייצר את הצחיקים שלהם. זאת השאלה המעניינת יותר בכל הסיפור הזה.
  סגור
 • 35.
  עצוב לי
  מישהו מהענף 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 2
  שחצן? נפוח? לא משנה איך תקראו לו, הוא זה ששם את גליקמן על המפה. נתן שם את הנשמה. וחבורת האפסים הזו, שסכום הכסף לא ידגדג לחנן את הביצה, יתווכו על גרוש. מגעיל. פשוט מגעיל.
  סגור
 • 34.
  יצא לי להזמין ממנו עבודה בזמנו ...
  לקוח 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יצא לי להזמין ממנו עבודה פרטית בזמנו ... איש דוחה ברמות, גם לא מקצועי וניסה לחפף .... כך היה לפחות איתי ....
  סגור
 • 33.
  כל הנשמות הטהורות.
  כפיר ע. 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מאחל לפתחי שיסגור את עניניו בצורה טובה ושימשיך הלאה. אמנם איני שותף לדיעותיו וגם התנצחתי מולו בפייס אבל לא לוקח ממנו את היכולות והכישורים שלו. ולכל הנשמות שרוקדות על הקבר... תסתכלו על עצמכם טוב טוב. ותחשבו,האם זו הדמות שאתם רוצות להקרין? שנאה,קנאה,קטנוניות.זה מה שיש לכם להראות? שתהיו בריאים...
  סגור
 • 32.
  Who gives a fuck? (ל"ת)
  Red band 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 31.
  נתן תנשמה למקום הזה וירקו לו בפרצוף
  קולגה 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  2 3
  אז נכון שהוא שיש לו פה גדול והוא לא תמיד הכי נחמד, אבל בתחום הזה יש הרבה כאלה. אבל הבנאדם גאון, אחד המצחיקים וללא ספק הביא (יחד עם יגאל שמיר) את המשרד לאיפה שהוא נמצא היום. חבל מאוד שהוא מקבל כזאת יריקה בפרצוף אחרי ל כך הרבה שנים של השקעה. גם אם השתכר מהן באופן נאה
  סגור
 • 30.
  פובליסיס התנו בפיטורים שלו את העסקה
  נאיפה 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  2 2
  פובליסיס להזכירכם מחזיקים פה כבר כמה משרדים ויש להם מידע מדויק מי הוא מי. התנאי לעסקה היה להעיף את פתחי. ככה זה כשאתה הופך את עצמך לליצן החצר גס הרוח של ביבי כן פיצויים לא פיצויים חלק מקבוצת פובליסיס הוא לא יכול להיות וזה הובהר היטב לכל הנוגעים בדבר.
  סגור
 • 29.
  סתם אפס
  רועי 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא מגיע לו שקל...
  סגור
 • 28.
  כמה קנאה
  עומרי..ש 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  8 7
  אנשים קטנים שלא יודעים לפרגן לבחור מוכשר,פחדנים מאחורי מקלדת, מה שנועם עשה בעשור האחרון אתם לא תעשו כל החיים חבורה של אפסים, תלמדו לפרגן למה מחר גם לכם יקחו את הזכויות ואז נראה איך תגיבו...
  סגור
 • 27.
  איש דוחה
  אחד שפגש 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  15 5
  פתחי איש דוחה. אחד הדוחים שפגשתי בתעשיה. פלצן ויהיר
  סגור
 • 26.
  יש אנשים שכיף לראות אותם מתרסקים (ל"ת)
  נח נח נח נחמן 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  14 5
  סגור
 • 25.
  די כבר עם ההתבטאויות האלה
  צחי 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  11 5
  למה המילים כל כך רעות? האם גם בפניו הייתם מתבטאים ככה? מה עובר עלינו? אתם לא קולטים כמה זה מגעיל. הבנאדם בעניין פרטי שלו ואתם מטנפים פה ומבזים את כל התעשייה. יש פה איזה עניין משפטי נכון יש דעות לכאן ולכאן אבל חלאס כבר עם השפה הזאת. רובנו אנשי מילים בואו נתבטא אחרת אפשר להיות ביקורתי אפשר אילו להקצין אבל שימרו על שפה. איבדנו את זה. אגב גם הלקוחות חושבים ככה. תרגעו.
  סגור
 • וואלק איפה אתה חי פתחי שרץ מדופלם
  חחח 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  9 8
  יא חנון איפה אתה חי? פתחי בהמה ידועה! חחח ברור שלא היינו מתבטאים בפניו ככה, אנחנו רואים את הבהמה הזו כל בוקר במשרד חח רובנו אנשי מילים חח רק היום חח 1+1 חח
  סגור
 • 24.
  חה חה חה חה חה חה חה חה חה חה חה חה חה
  קולגה של פחתי 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  6 4
  אכל אותה המתלהב הזה
  סגור
 • 23.
  12 שנה זה מקום העבודה שלו? זה מה שקובע (ל"ת)
  אין שאלה 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 22.
  אני בדילמה
  מישו פישו 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  12 5
  מצד אחד אני לא סובל אותו, את השחצנות על כלום שלו,את המהות שלו, את הקריאטיב שלו,את הסטטוסים הפאשיסטיים שלו ובכלל את האוויר שנפלט מגופו המגושם. מצד שני גליקמן היו באמת יכולים להיות יותר בני אדם ולחסוך לעצמם את הPR השלילי הזה, מספיק כואב לו שהראו לו את הדלת אחרי כל השנים הללו ,לא צריך גם להתקמצן בעזיבתו.
  סגור
 • 21.
  מה שנקרא בהצלחה לשני הצדדים...חחח
  חחח 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  5 2
  פתחי הנפוח שיעבוד בכתיבת סטטוסים לביבי והמשרד הציני והנצלן כמו כל משרד בענף...פרסום זה מסריח והקריאייטיב מת, המוכשרים להייטק.
  סגור
 • 20.
  רק אומר שלפתחי מאוד נוח
  גליקסמן ביצים 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  3 3
  שנים הוא הוציא חשבוניות והיה לו מאוד נוח. חשבונית חודשית יפה, תוספת של עלויות המעביד ועל זה גם מע"מ. מבחינה כלכלית מאוד נוח לנהל תיק, לקזוז חשבוניות, הוצאות ומע"מ. הוא ידע מה המשמעות ואי אפשר להגיד שברמה שלו הוא צריך הגנה כמו עובדי קבלן.
  סגור
 • 19.
  נו, זה כמו הסיפור שהיה בוויצמן יער חקירות
  הכל שאלה של 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה סגרו מראש, ועל מה חתמו. ובכל מקרה, לעצמאיים מהסוג הזה החיים דבש. רוקדים על שתי החתונות. גם לא משלמים על פרסום העסק, הוצאות שכר דירה, מנהלות וכאב ראש של עצמאים, וגם מקבלים החזרי מע"מ והטבות מס.
  סגור
 • 18.
  ביבי וישראל היום יקחו את הדושבג
  אמנתיחופ 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  7 9
  בשמחה רבה
  סגור
 • 17.
  פתחי עובר לבאומן
  מקורב ללובטון 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  2 7
  מחליף את פרסמן. תזכרו איפה קראתם את זה לראשונה.
  סגור
 • בחיים לא. הוא יודע לעשות אבל לא יודע לנהל קריאטיב (ל"ת)
  גוסיפ גירל 10/2015/26
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • באומן בחיים לא יקחו את האפס השחצן על כלום הזה
  חחח 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  12 5
  פתחי זה הומור מילאומיניקים מהאייטיז
  סגור
 • למה אתה מדבר ככה
  xo 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה באומן זה קרם דה לה קרם? אותו הדבר רק גדול יותר והיחס לאנשים חרא יותר
  סגור
 • ממש...יילך שם לאיבוד, ירגיש שם זקן (ל"ת)
  בון טון 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 16.
  שיפתח משרד משלו: פתחי הסתות נגד שמאלנים בע"מ (ל"ת)
  יוני 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  15 6
  סגור
 • 15.
  ממש מעליב
  מיכל 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  9 2
  אנשים איבדו את הכבוד אחד לשני. עדיף לשלם פיצויים על 12 שנה לעובד נאמן טוב ואיכותי מאשר שתתפרסם כתבה כזו בכלל
  סגור
 • 14.
  הקפיטליזם של ביבי (ל"ת)
  אין מה לעשות 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • 13.
  החוק עם פתחי, הצדק עם גליקמן
  סתם אחד 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  9 1
  מבלי להכיר את המקרה הספציפי, בדר"כ החוק נוטה לטובת העובד שאמנם מוגדר כפרילנס אבל מגיע יום יום למשרד, יש לו עמדה קבועה, בוס ישיר וכו'. יחד עם זאת, פרילנסים מכניסים לחשבונית 25% יותר מהמשכורת ברוטו כדי לגשר בדיוק את הפער הזה של הבראה, פנסיה, ימי חופש וכו' כך שזה לא הוגן לבוא אחרי 12 שנה ולדרוש זאת שוב.
  סגור
 • כל הצדדים לקחו בחשבון את החוק מראש.
  ידוע מראש 10/2015/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה לא חוק חדש, כולם יודעים ומכירים את החוק הזה, בטח מנהלי משרד פרסום. כשיש חוק שכולם מכירים אותו - אז זה לא הפתעה, ומה שמוסכם על כל הצדדים זה לתת את התנאים שחייבים בהם בחוק. שני הצדדים ידעו שזה החוק, ולכן לבוא ולדרוש את מה שהיה ידוע ששלך על פי חוק - זה מאוד הוגן.
  סגור
 • פרילנסים לא יכולים להרשות לעצמם להפריש פיצויים
  תמי 4 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הם משלמים יותר מס הכנסה הרבה יותר ביטוח לאומי, הפרשה עצמית של קרן פנסיה וקרן השתלמות וביטוח רפואי מכאן ועד אוסטרליה. המעמ הוא חירטוט וממש לא משלמים להם יותר 25 אחוז. הפער היחיד בין פרילנס לשכיר הוא עלות עובד מעביד שזה המעסיק מוכן לתת. וזהו. כל השאר על כתפי הפרילנס
  סגור
 • 12.
  כולם חארות. אין אנשים טובים בענף תחת הזה (ל"ת)
  סופית 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 11.
  אחד המוכשרים שיש בענף (ל"ת)
  מפגרים 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 10.
  ״הנחמדים״
  שי 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  10 1
  גליקמן אמורים להיות החבר׳ה הטובים והנחמדים בענף הזה... אם ככה מתנהגים הטובים, תארו לעצמכם איך מתנהגים הרעים... איזה גועל נפש! איזה ענף מגעיל! איזה אנשים מגעילים! לא פלא שכל המוכשרים כבר מזמן לא נמצאים בענף הזה ורק אלו שאין להם ברירה עדיין נשארים בו. צעירים טובים מדירים רגליהם מהמשרדים הנצלניים שבעבר לפחות נתנו במה ליצירתיות והיום לא מציעים אפילו את זה.
  סגור
 • 9.
  כסף משגע את העולם!!
  מישהי 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  4 3
  עצוב מאוד! אך אני בטוחה שיחטפו את נועם בשוק... בן אדם מוכשר מאוד!!! בהצלחה לך :)
  סגור
 • 8.
  אנשים עלובים
  גיא 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  12 3
  חזירים שנפגשים עם הכסף. איפה הייתם בלי הקריאטיבים המדהימים שהעובדים עשו עבורכם. מה יעשו הצרפתים בלי הכשרונות של המשרד? שבאתם לצרפתים למכור להם את החברה ולעשות אקזיט על מה בדיוק דיברתם, על הכשרון של כל אחד מכם או על הכשרון של המשרד? אההה אני יודע, על הכשרון שלכם לדפוק אנשים תתביישו
  סגור
 • 7.
  אחד המוכשרים שיש בענף (ל"ת)
  מפגרים 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  7 4
  סגור
 • 6.
  טוב תמיד יש את העבודה אצל ביבי ... (ל"ת)
  שרה 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  13 3
  סגור
 • 5.
  זה היחס הכי מגעיל שאפשר לתת לעובד אחרי 12 שנים (ל"ת)
  בתכל'ס 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  18 2
  סגור
 • 4.
  איגוד עובדים ועכשיו!!!! (ל"ת)
  jason 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 3.
  קצת מעציב
  איתן כליף 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  21 3
  שהגענו למצב כזה, שמשרד שמתיימר להיות משפחתי מתייחס ככה לבן אדם שנתן מעצמו כל כך הרבה, במשך 12 שנה. גועל נפש
  סגור
 • 2.
  מקווה שתגרד
  דן 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  11 3
  מהם כמה שיותר!
  סגור
 • צודק
  נשמלך 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (מה שכתבתי בכותרת)
  סגור
 • 1.
  אז לא יהיה יותר את שוקה ?!! ישששששש !!!
  טל 10/2015/25
  הגב לתגובה זו
  23 2
  ובתכלס בן אדם מוכשר אבל ככה זה מול הכסף הגדול בסופו של יום מסתבר שאתה רק בורג קטן לא משנה כמה מיליונים הבאת בקריאיטיב בסוף תידפק על כמה עשרות אלפים נבלות .
  סגור