פרויקטים

גבוה מעל כולם: הצצה לפרויקט היוקרה בשכונה המתחדשת של גוש דן

במתיחת הפנים שעוברת גבעתיים בולט פרויקט AIR גבעתיים, שמובילה חברת ICR, ומביא לראשונה לעיר סטנדרט מגורים המשלב בין חדשנות ויוקרה – 3 מגדלי פאר עם Rooftop, חדר קולנוע פרטי, חדר כושר, מתחם לילדים ואפילו גינת ירק אינטימית. אדר' דנה אוברזון: "אנחנו מייצרים חוויה עירונית מלאה בתוך מתחם המגורים"

בשיתוף ICR | 
פרויקט AIR גבעתיים של ICR הדמיה: 3Dvision
גבעתיים, מהערים הוותיקות בישראל, משנה בשנים האחרונות את תדמיתה: עם הרוח הגבית של אלפי משפחות שכבר עברו לגור בתחומה ובזכות מערכת חינוך איכותית ומובילה, היא ממצבת עצמה לא רק כמוקד אורבני שוקק ומתפתח, אלא גם כאחת הערים הצעירות בישראל.
את הטריגר למהפך, מספקת התחדשות עירונית אינטנסיבית ברחבי גבעתיים. היעד המוצהר: לשדרג ולמגן את מבניה הוותיקים, לחדש ולשפר את תשתיותיה ולהגדיל באופן ניכר את היצע הדיור בשטחה – או בקיצור, לספק לתושבים מגורים ברף ההולם את המאה ה-21.
בראיון לאתר ice, התייחס ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, לתהליכים שעוברת העיר וציין: "גבעתיים היום היא העיר המתוכננת במדינה, אין בה מטר אחד שאין לגביו מידע על מה שניתן לעשות בו ומה לא. התחדשות עירונית אמיתית זה בעצם לבנות מחדש את גבעתיים ל-100 השנים הבאות – ובדגש על מה שלא עשו בעיר, פינוי שטחים למבני חינוך, למבני ציבור, לשבילי אופניים, להרחבת המדרכות והכבישים, ולהרבה יותר גינות ירוקות. מי שמגיע לגבעתיים, מתאהב בעיר".

פרויקט AIR גבעתיים. "מוצר נדל"ני שונה ואחר" (הדמיה 3Dvision)
ההסתדרות פינת מנהטן
את מתיחת הפנים בגבעתיים ממחיש מתחם ההסתדרות בדרומה של העיר, הניצב בחסות חברות הנדל"ן הבכירות בישראל, לקראת התחדשות יסודית. במסגרת התוכניות המוקדמות לאזור, את מקום המבנים הישנים, שמרביתן הוקמו בשנות ה-70 של המאה הקודמת, יתפסו בהדרגה מגדלים חדישים ומעורבי שימושים.
"מתחם ההסתדרות נהנה מפריים לוקיישן ומקרבה למוקדי בילוי, תרבות, קניות ופנאי – דוגמת תיאטרון גבעתיים, קניון גבעתיים, קריית חינוך, פארק גבעתיים, גן רבקה וגן שטייצר – ולא לשכוח, גם תל אביב נמצאת במרחק נגיעה", מרחיב שמאי המקרקעין, ישראל יעקב. "לכך צריך להוסיף גם את ההיבט התחבורתי, כשהמתחם שוכן בסמיכות לקווי אוטובוס רבים, לרכבת ישראל ולקו הסגול של הרכבת קלה שצפוי להתחיל לפעול בגוש דן בהמשך העשור. עבור בעלי הרכב הפרטי, ישנה נגישות לצירי תנועה ראשיים, כביש 4 ונתיבי איילון".

"לצד מיקום אופטימלי, חשוב להביא בחשבון גם את תהליכי המודרניזציה באזור ושיפור המרחב העירוני, שגם להם השפעה ישירה על איכות המגורים", מדגיש יעקב. "המשמעות היא שהביקוש לדירות במתחם ההסתדרות מתעצם – עם אוכלוסייה חדשה וחזקה, שרוצה ליהנות מהיתרונות שהסביבה מציעה".
 

פרויקט המסמל את שינוי פני האזור הוא AIR גבעתיים, המביא לעיר את ההיי ליין של מנהטן – ובכל היבט מתבלט גבוה מעל כולם. על המיזם אמונה חברת ICR (ישראל קנדה וראם מגורים), והוא כולל הקמת מתחם מגורים חדיש במפגש הרחובות המאבק וההסתדרות, ובו 3 מגדלי פאר בני 24 קומות ו-333 דירות בסך הכל. לצד מגורים ישלב הפרויקט גם1,000  מ"ר של שטחי מסחר, כמו גם שטחים ציבוריים עם מוסדות חינוך וריאות ירוקות לרווחת תושבי המתחם והסביבה.
"החזון שלנו הוא לגבש מרקם קהילתי ותוסס, לספק לדיירים מעטפת מקיפה", מדגישה אדריכלית הפרויקט, דנה אברזון. "בסופו של דבר איכות מגורים לא נמדדת רק בארבע הקירות של הדירה, אלא ביכולת ליהנות מכל העולמות ממש מתחת לבית. הרבה מאוד מחשבה ומשאבים הושקעו ביצירת מרחב ציבורי מזמין בתוך ומחוץ למגדלים, שיאפשר אינטראקציה בין המשפחות ויהפוך את אוכלוסיית הדיירים לקהילה".
בהתאם לאג'נדה שמתארת אוברזון, בפרויקט AIR גבעתיים ניתן למצוא בין היתר Rooftop מפנק הכולל פינות ישיבה ואירוח, חדר קולנוע פרטי בהשראת הסרט סינמה פרדיסו, חדר כושר מאובזר, עמדות עבודה שיתופיות, מתחם ילדים עם מתקנים ומשחקים, ספריית אטריום ואפילו גינת ירק אינטימית, שממחישה את החיבור בין קו הרקיע והמגדלים הגבוהים לבין השורשים והאדמה. "אנחנו מייצרים חוויה עירונית מלאה בתוך המתחם, בלי להוציא את רכב, בלי לעמוד בפקקים", מחדדת אוברזון. "תל אביב החדשה זה פה".
מענה לכל סוגי הקהלים
לצד המרחב הציבורי, גם במגדלים ובדירות עצמן אי אפשר את לפספס את הרצון להצגת סטנדרט חדש בגבעתיים של יוקרה וחדשנות. הפרויקט כולו מאופיין במפרט עשיר ובלתי מתפשר, כשהתמהיל המגוון כולל דירות 3, 4, 5, 5.5 ו-6 חדרים, כמו גם מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. "הפרויקט שלנו מייצר מענה הולם לכל סוגי הקהלים", מסביר סמנכ"ל המכירות של ICR, משה חליוה. "לדיירים יש מרחב תמרון גמיש, שמאפשר להתאים את הדירות לצרכים ולרצונות שלהם. זה פרויקט שמביא לגבעתיים בשורה חדשה".
היתר הבנייה לפרויקט נמצא ממש בסגירת קצוות, כשהשאיפה היא להתחיל בעבודות בסתיו-חורף הקרובים. אף שאכלוס הפרויקט מתוכנן לעוד כ-4 שנים, כבר כעת AIR גבעתיים מעורר עניין רב, כש-70% מהדירות במגדלים כבר נמכרו. "יש אלינו פניות רבות, גם מרוכשים וגם ממשקיעים", מפרט חליוה. "חתך משמעותי נוגע למשפרי דיור תושבי גבעתיים, שמבקשים להמשיך ולגור בעיר – בדירות חדשות, מרווחות וממוגנות. יש פניות גם ממשפחות בערים נוספות, ובהן תל אביב, שמזהות שמדובר במוצר נדל"ני שונה ואחר".

ספריית אטריום וגינת הירק. "הופכים את אוכלסיית הדיירים לקהילה" (הדמיה 3Dvision)

"בזכות תנופת הבנייה והפיתוח עם שלל התוכניות והפרויקטים, ניתן לצפות לעלייה בערכי הנכסים במתחם ההסתדרות ובאזור, בשנים הקרובות", מנתח השמאי יעקב. "ככל שהפרויקטים יבשילו ויתקדמו לקראת אכלוס, אני מעריך שגם מחירי הדיור יטפסו. במבט קדימה, אני מסמן את מתחם ההסתדרות כאחד האזורים העולים של גבעתיים".
לפרויקט AIR גבעתיים מביאה איתה ICR, ניסיון ומוניטין של למעלה משלושה עשורים, הממצבים אותה בחוד החנית של יזמות הנדל"ן בארץ. על האמונה הגדולה של החברה בגבעתיים והשאיפה לקחת חלק מרכזי בהתחדשותה, מעיד פרויקט מסקרן נוסף שמקדמת החברה: הקמת מגדל מגורים מודרני ברחוב אדמית, עם 30 קומות ו-118 דירות.
"הפרויקטים שלנו בגבעתיים, הם לא פרויקטים שגרתיים", מסכם חליוה. "הפרויקטים הללו מעידים הן על טביעת האצבע של ICR בתהליכי ההתחדשות שעוברת העיר,  והן על הרצון שלנו לייצר ערך מוסף לתושבים, עם סביבת מגורים חדשנית ועדכנית".
(בשיתוף ICR)