פרויקטים

קבוצת יעדים נדל"ן מתרחבת לרשת: תתחיל לשווק זיכיונות

החברה ממשיכה בתהליך הצמיחה, ומשיקה מודל ייחודי המאפשר לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות להשתלב בה כזכיינים. המנכ"ל מוטי אברג'יל: "הגבנו לדרישה שהגיעה מהשטח עם נוסחה שכל הצדדים מרווחים ממנה"

תוכן מקודם | 
מוטי אברג'יל, המנכ"ל והבעלים של קבוצת יעדים נדל"ן (צילום ניר בוקסנבאום)
בשיתוף קבוצת יעדים נדל"ן
אחד האתגרים העומדים בפני כל סטודנט המסיים את לימודיו הוא למצוא מקום עבודה איכותי שיעניק לו הזדמנות להתפתחות אישית ומקצועית. הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר בתחום הנדל"ן בו לצד לימודים  והכשרות, גם ההיכרות עם השטח משחקת תפקיד מרכזי בהליכי הגיוס של החברות השונות. לכך צריך כמובן גם להוסיף את המציאות המורכבת בשוק התעסוקה המקומי על רקע התפרצות הקורונה, כשהמוני ישראלים פוטרו מעבודתם ועל כל תפקיד נחשק מספר המועמדים עולה.
מי שמבקשת לתת פתרון לעניין, לפחות בגזרת הנדל"ן, היא קבוצת יעדים נדל"ן. החברה מבקשת להציע אופק תעסוקתי לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות שלה באמצעות מודל ייחודי המתכתב גם עם חזון ההתרחבות של הקבוצה בדרך להפיכתה לרשת.
שידוך עם ערך מוסף
"ה'אני מאמין' של קבוצת יעדים דוגל בחשיבה מחוץ לקופסה ובשבירת המקובעות שאפיינה את תחום הנדל"ן לאורך שנים ארוכות", אומר מוטי אברג'יל, המנכ"ל והבעלים של הקבוצה. "אנחנו מתאימים את עצמנו לרוח הזמן ומציעים נוסחה שגם תייצר מקומות עבודה עבור הסטודנטים שלנו ותאפשר להם כניסה חלקה לשוק העבודה, וגם תסייע לקבוצת יעדים לגדול לרשת בפריסה ארצית ולהגיע לקהלים רחבים עוד יותר. המודל הזה הוא תגובה לדרישה שעלתה מהשטח מצד אנשים שרוצים להצטרף אלינו ולקחת חלק בפעילות של הקבוצה".

משרדי קבוצת יעדים נדל"ן. הזכיינים ייהנו מכל הפלטפורמות הטכנולוגיות והשיווקיות של החברה צילום: באדיבות קבוצת יעדים נדל"ן
על מה בדיוק מדובר? אברג'יל, מרחיב: "אנחנו בעצם גיבשנו מודל זכיינות, שמאפשר גישה לכל הנכסים והקרקעות של קבוצת יעדים נדל"ן. קבוצת יעדים פותחת כאן את שעריה ומאפשרת לסטודנטים מצטיינים שסיימו קורס תיווך, קורס יועצי משכנתאות או קורס יועצי נדל"ן, לעשות את טבילת האש הראשונה בתחום תחת המעטפת שלנו".
"כמי שמתעסק בנדל"ן כבר לא מעט שנים, אני יכול לומר שמי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום נתקל בשתי בעיות מרכזיות", מפרט אברג'יל. "הבעיה האחת היא פער משמעותי בין הלימודים לרמת השטח; ואילו הבעיה השנייה נוגעת לעניין הבלעדיות, כמו גם להיעדר גישה לנכסים וקרקעות במיקומים אטרקטיביים. כשזה מצב העניינים, אני לא מופתע שאנשי נדל"ן רבים מגלים שארגז הכלים שלהם לא מספיק שלם ואחרי שנה אחת בלבד הם כבר מוצאים את הדרך החוצה. המודל שלנו מספק מענה מקיף לשני העניינים: הן נגישות לסחורה של קבוצת יעדים נדל"ן - שלה נכסים וקרקעות באזורי הביקוש; והן הכשרות והדרכות על בסיס קבוע, לצד ליווי, ייעוץ ותמיכה מגוף מנוסה שחי את תחום הנדל"ן על בסיס יומיומי. כמובן שהזכיינים שלנו ייהנו גם מהפלטפורמות הטכנולוגיות והשיווקיות של קבוצת יעדים, ולהיבט הזה יש עוד ערך משמעותי".
מספר תקנים מוגבל
על פי תוכנית הצמיחה של החברה כבר ברבעון של 2021 יתאפשר לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות של קבוצת יעדים נדל"ן לקבל זיכיון, כאשר בשלב הראשון מדובר על סדר גודל של כ-50 תקנים. "מספר המקומות מוגבל, כשהמעבר ממעמד של סטודנט למעמד של זכיין מצריך מאיתנו הליך סינון קפדני", מדגיש אברג'יל. "אנחנו שמים פה את המוניטין של הקבוצה על הכף, ורק מי שיוכל לרוץ איתנו למרחקים ארוכים יהיה חלק מהזכיינות שלנו. לכל אורך הדרך אנו נבצע בקרה ופיקוח רציפים, על מנת שמי שייצג אותנו יעמוד ברף גבוה ובלתי מתפשר". 

מוטי אברג'יל. "ה'אני מאמין' שלנו – חשיבה מחוץ לקופסה ושבירת המקובעות בתחום הנדל"ן" צילום: יוסי סוריק
בקבוצת יעדים נדל"ן מאמינים כי הפיכתה לרשת יחד עם הפיתוח החדש יאפשרו לה למנף את פעילותה ולהגביר את אחיזתה בשוק הנדל"ן. "הזכיינים שלנו הם זרוע השטח של הקבוצה ונותנים עוד עומק לפעילות שלנו. הצלחה שלהם זו הצלחה שלנו ולהיפך", מסביר אברג'יל. "יש פה מודל דו כיווני, שכל הצדדים מרווחים ממנו – זה היופי שבו". 
החיבור בין החברה ובין מאגר הזכיינים שלה, מרחיב את שיתוף הפעולה גם להשקעות משותפות. "זה לא סוד, תחום הנדל"ן נהנה מביקוש קשיח גם בימי משבר", מנתח אברג'יל. "במיוחד כשמביאים בחשבון שהמחסור בדירות בישראל צפוי עוד לגדול, מכיוון שהתחלות הבנייה בשנה החולפת היו רחוקות מהיעדים הממשלתיים. אנחנו מזהים תנועה של משקיעים לתחום הנדל"ן, כולל מצד סטודנטים שלנו. הזכיינים משתלבים בהשקעות של הקבוצה והופכים לשותפים שלנו. חשוב רק להבהיר כי כל אחד מוזמן להשקיע בהתאם לתקציבו ולצרכיו, כשתוך כדי תנועה יש כמה נקודות יציאה למי שמעוניין בהשקעה לפרק זמן קצר".   
כמי שמבקשת להטמיע גם אג'נדה חברתית בפעילות שלה, הרי שהטיימינג של הקבוצה בהשקת המודל רחוק מלהיות מקרי. "אנו רואים מה קורה מסביב וברור לכולנו שאחרי המכה שספג, שוק התעסוקה עוד רחוק מהתאוששות", מסכם אברג'יל. "בזמן שלא מעט חברות, כולל בתחום הנדל"ן, מקצצות בתקנים ובכוח האדם, לסטודנטים מוכשרים ורעבים חסומה הדרך. אנחנו רוצים לפתוח להם את הדלת ולתת להם במה".