קריירה ולימודים

ביטוח לאומי בבשורה נהדרת: שני מענקים חדשים בדרך

במוסד לבטח"ל כי: "שימו לב - יש שני מענקים: מענק חלף אבטלה- למי שגילו פחות מ -67. ומענק מיוחד- למי שגילו מעל 67. כאמור, ההסכם כולו חל רק על מפונים ולא על כלל הציבור"
מערכת ice |  4
מענקים מביטוח לאומי (צילום shutterstock, unsplash)
בהמשך לדיון בוועדת עבודה ורווחה בכנסת הביטוח הלאומי יצא בהבהרות בנוגע להקלות למפונים הנמצאים באבטלה או חל"ת: ההקלות עדיין לא בתוקף – ההסכם צריך להיחתם מול משרד האוצר ולאחר פרסום להערות הציבור, כשההקלות יעברו הן יהיו רטרו מינואר, ההקלות שעברו בכנסת נחשבות כמענק ולא כדמי אבטלה ובכך מאפשרות לקבל את כל הקצבאות האחרות במקביל. המענקים הוארכו רק למפונים - הביטוח הלאומי היה בעד להאריך באופן גורף לכל בני ה-67+ וסורבו.
עוד הודיעו במוסד לבטח"ל כי: "שימו לב - יש שני מענקים: מענק חלף אבטלה- למי שגילו פחות מ -67. ומענק מיוחד- למי שגילו מעל 67. כאמור, ההסכם כולו חל רק על מפונים ולא על כלל הציבור".
 
מענק חלף אבטלה (עד גיל 67). מי צפוי להיות זכאי: 1. מובטלים שקיבלו אבטלה במהלך החודשים אוקטובר עד דצמבר וניצלו את מלוא מכסת ימי הזכאות שלהם. 2. מובטלים ששנת האבטלה שלהם הסתיימה בין החודשים אוקטובר עד פברואר , או תסתיים עד אוגוסט 24. 3. מובטלים שהגישו תביעת אבטלה החל מחודש ינואר 24 וניצלו את מלוא מכסת ימי הזכאות שלהם 4. מובטלים שהגישו תביעת אבטלה החל מחודש ינואר 24, תביעתם אושרה אולם הם לא זכאים לתשלום מכיוון שהם מובטלים חוזרים (מתחת לגיל 40 וניצלו את מלוא 180% הימים שלהם בתביעות קודמות. סכום המענק יהיה: גובה דמי האבטלה האחרונים שקיבל ליום X  מספר הימים בחודש (לא כולל שבתות)
מענק לגילאי 67 +, מי צפוי להיות זכאי: 1. מי שקיבל מענק מיוחד לפי חוק מענק מיוחד בין החודשים אוקטובר עד דצמבר, 2. מי שעבד שלושה חודשים רצופים לפני תקופת הזכאות (כלומר ינואר 24 עד אוגוסט 24) והוא פוטר או הוצא לחלת על ידי מעסיקו ל30 ימים לפחות, 3. הוא קיבל דמי אבטלה עד דצמבר 23 או עד פברואר 24 (ועד 8.24) ותשלום דמי האבטלה הופסק רק בשל הגיעו לגיל 67. (ביוזמת הביטוח הלאומי) 
סכום המענק הוא 75% מהכנסתו מהעבודה ולא יותר מ-134 ש"ח ליום, כפול כל ימי החודש (כולל שבתות), אם יש אדם הזכאי למענק הרגיל ובמהלך החודש ימלאו לו 67: בחודש בו מלאו לו 67 , יקבל לפי המענק הרגיל והחל מהראשון לחודש העוקב שלאחר יום ההולדת שלו, יקבל לפני המענק המיוחד.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מענקים למפונים
  גד 03/2024/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בושה לביבי אם לא כל הציבור יקבל מענק!!!!..
  סגור
 • 3.
  ומי שהוצא לחלת ולא מפונה הוא סוג ב?
  בושה 03/2024/04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יש אלפי אנשים שהוצאו לחלת ועדיין לא הושבו לעבודותיהם ואינם מפונים. למה לא מתחשבים בהם??? המפונים מקבלים ככ הרבה מעבר
  סגור
 • 2.
  ומה עם עובדים שנימצאים במפעלים חיונים
  :) 03/2024/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועובדים גם בקורונה גם כשנופלים טילים איפה פה הבשורה שלנו... או שאנחנו צריכים לבוא לוועדות עם הרגל בשקית קרח כדי שתיתנו משהו. אבל אל תיתנו כלום ברגע שיש אזרחות שניה אני מוותר על האזרחות הישראלית גם ככה היא לא שווה שום דבר ופאדיחה להסתובב איתה
  סגור
 • 1.
  מעל 67 ..
  אייק 03/2024/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה עם אנשים שעבדו במקום עבודה שנסגר עקב המלחמה ?
  סגור