קריירה ולימודים

הסטודנטים בצרות: אלו האוניברסיטאות שמשבשות את הבחינות בישראל

לקראת סוף סמסטר א' באוניברסיטאות, המרצים באוניברסיטאות החלו לנקוט בעיצומים: שיבוש מהלך הבחינות של סמסטר א', העיצומים ייכנסו לתוקף באופן מיידי וכוללים את האוניברסיטאות: העברית, בן-גוריון, בר-אילן, חיפה, הטכניון, ת"א ומכון ויצמן

מערכת ice | 
אוניברסיטאות (צילום פלאש 90/ יוסי אלוני, freepik, ויקיפדיה/ Bar-Ilan University, Daniel Baranek, טוויטר/ הטכניון)
המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות הודיעה היום כי לאחר שסכסוך העבודה נכנס לתוקף, ולאחר שוועד ראשי האוניברסיטאות, יחד עם הממונה על השכר במשרד האוצר והות"ת, המשיכו בגישתם לפיה הם לא מביעים כל עמדה לגבי דרישת ארגוני הסגל ומקיימים רק "פגישות סרק" בכדי להעביר זמן ולא במטרה להגיע לפתרונות אמיתיים, החליטו חברי המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות כי הם נוקטים בעיצומים.
הצעדים הראשונים עליהם הוחלט: חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות יבדקו עבודות ובחינות של סמסטר א' - אבל לא יעבירו ציונים. חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות לא יעבירו נוסח של בחינות למועדי ב'. חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות יימנעו ממתן מענה לסטודנטים בפניות הקשורות בבחינות סמסטר א'.העיצומים ייכנסו לתוקף באופן מיידי וכוללים את האוניברסיטאות: העברית, בן-גוריון, בר-אילן, חיפה, הטכניון, ת"א ומכון ויצמן.

פרופ' ענת זעירא, יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות, מסבירה כי "לאחר הגשת סכסוך העבודה, קיווינו כי ור"ה, האוצר והות"ת ייאותו לדון עימנו בדרישה שאותה אנו מעלים בפניהם כבר חודשים רבים, ולהציג תקציב מוגדר כדי לדון בהסכם שהסתיים כבר לפני למעלה מ-3 שנים, אך לצערנו – זה לא קרה. אולי כדאי להזכיר למי ששכח: המוסדות להשכלה גבוהה הם קטר הצמיחה של המשק הישראלי. הקיפאון במו"מ משקף את הזלזול של האוניברסיטאות, בגיבוי משרד האוצר, בחברי הסגל ובאוניברסיטאות שהן בית הגידול של כלל אנשי המקצוע המניעים את המשק והבסיס להישגים המצויינים של ישראל כמדינה".
פרופ' זעירא מוסיפה: "חשוב לנו לומר: לא רצינו להגיע לרגע הזה. מקום העבודה שלנו והסטודנטים שלנו יקרים מאוד לליבנו, אבל ההתנהלות מצד הנהלות האוניברסיטאות, בגיבוי של גורמי המדינה, לא הותירה לנו ברירה אחרת. אנחנו לא מבקשים תוספת לבסיס השכר, רק ביקשנו לעדכן את שכרנו בהתאם לשחיקה הקיימת. מעבר לצעדים המדודים, הזהירים והמדורגים המתוכננים לתקופה הקרובה, ככל שלא תהיה התקדמות מיידית ומספקת במו"מ עימנו, ניאלץ לנקוט בצעדים ארגוניים נוספים שיחריפו בהדרגה. עדיין לא מאוחר, ואנחנו מקווים שהמו"מ יתקדם באופן ענייני ואינטנסיבי כך שהפגיעה בסטודנטים תהיה מזערית".
כזכור, עילת סכסוך העבודה שהוגש ב-02.01.2023: התנהלות בדרך שמנוגדת ליחסי העבודה הקיבוציים רבי השנים במקום העבודה ובחוסר תום לב; גרירת רגליים במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי חדש לאחר שהאחרון הסתיים לפני שנים; ניהול המשא והמתן בחוסר תום לב ובדרך בלתי מקובלת, באופן שהביא את המשא והמתן לסף מבוי סתום.
מור"ה נמסר: "מזה כשנה מתקיים מו״מ אינטנסיבי עם המועצה המתאמת של הסגל הבכיר בהשתתפות נציגי הממונה על השכר במשרד האוצר. נציגי הממונה הבהירו לא אחת שהאפשרות לדון בתוספות שכר תלויה בהסכם מסגרת של ההסתדרות עם המדינה - וכזה טרם נחתם, וכן באישור תקציב המדינה - שגם הוא טרם עבר בכנסת. הצענו לנציגי הסגל לקיים דיונים בסוגיות אחרות, אקדמיות, אך סורבנו פעם אחר פעם. 
אנו מצרים מאוד על החלטת המועצה המתאמת לנקוט בצעדים ארגוניים ולא נאפשר להפוך את הסטודנטים לבני ערובה. בכוונתנו לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותנו במסגרת זכותן החוקית של האוניברסיטאות לאפשר את סיום הסמסטר ואת תקופת הבחינות כמתוכנן".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה