כסף וצרכנות

מענקים למאות אלפי סטודנטים בישראל: מי זכאי להנחה החדשה?

פתחה ההרשמה למלגת "ממדים ללימודים" לשנת הלימודים הנוכחית. מידי שנה יוכל הסטודנט להגיש בקשה ולקבל החזר עד לגובה של 85% משכר הלימוד האוניברסיטאי (כפי שנקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה) ולא יותר ממה ששילם בפועל
מערכת ice | 
מענק מביטוח לאומי-אילוסטרציה (צילום vecteezy)
האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון מעדכן כי נפתחה ההרשמה למלגת "ממדים ללימודים" לשנת הלימודים הנוכחית (תשפ"ד). על פי החוק, שתוקן בחודש דצמבר האחרון, הזכאים למלגה יקבלו מימון מלא ללימודי התואר, במקום מימון של עד 75%. 
מידי שנה יוכל הסטודנט להגיש בקשה ולקבל החזר עד לגובה של 85% משכר הלימוד האוניברסיטאי (כפי שנקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה) ולא יותר ממה ששילם בפועל. ההשלמה סה"כ למימון 300% לשלוש שנות לימוד או 400% ל-4 שנות לימוד לתואר בהנדסה, רפואה או אדריכלות, תהיה בשנת הלימודים האחרונה. יש להירשם למלגה בכל שנת לימודים אקדמאית מחדש.
אייל הנס, ראש האגף ומנהל הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון: "אנו שמחים שיש בידנו לסייע יותר, בפרט בזמנים אלה, ללוחמים וללוחמות ולאוכלוסיות הייחודיות, הזכאים להוקרה על שירותם, על מנת להקל בכל דרך על השתלבותם המיטבית באזרחות". 
מלגת "ממדים ללימודים" הינה מלגה הניתנת עבור לימודים אקדמאיים לתואר ראשון או לתואר שני או ללימודי תעודה בתחום האומנות שאושרו ע"י משרד התרבות. המלגה מיועדת ללוחמות ולוחמים משוחררים בעלי תעודת שחרור זהב ובני אוכלוסיות ייחודיות לאחר שירותם הצבאי, שאושרו כזכאים ביום ראשון השחרור משירות החובה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה