כסף וצרכנות

בדרך למחסור בסניפים? "קיים מלאי מספק של פירות"

ארגון מגדלי הפירות בישראל: למרות הקושי בלקטוף הפירות בגבולות הצפון והדרום, אין צורך להיבהל ממחסור: "קיים מלאי מספק של פירות בארץ!"
מערכת ice | 
סופרמרקט אילוסטרציה (צילום pixabay)
ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל וחקלאי מרמות נפתלי, בסיור במטעי הפרי בגבול הצפון: "למרות שמגדלי הפירות לא מורשים להגיע כל העת לאזור המטעים בגבול בדרום ובצפון, ובעיה גדולה שנוצרה עקב מחסור בכוח אדם לחקלאות, עם עזיבת רבים מהעובדים הזרים את ישראל, עדיין קיימות הפוגות בהן ניתן לקטוף במקומות המרוחקים מהגבול, ולשמחתנו ישנם עובדים זרים אשר חשים אחריות, נשארים בגבול הצפון וממשיכים בעבודתם במטעים ובבתי האריזה". 
עוד המשיך: "אנו תקווה כי משרד החקלאות ימשיך בפעולות להשארת העובדים הזרים שעדיין לא עזבו את ישראל, ולהבאת עובדים ממדינות נוספות באמצעות תמריץ כלכלי, לטובת המשך העבודה בכל ענפי החקלאות. אנו מברכים את המתנדבים הרבים המגיעים לימי קטיף חד יומיים ומסייעים לחקלאים בכל רחבי הארץ".
 
כמו כן בלחסן הוסיף: "חשוב לציין כי קיים מלאי של פירות במדינה, ואין צורך להיבהל ממחסור, חדרי הקירור מלאים בתוצרת מקומית של תפוחים, אגסים ועוד, והחקלאים ערוכים לספק פירות איכותיים לתקופה ממושכת".
עם תחילת המלחמה מספר העובדים הזרים מענף החקלאות שעזבו את ישראל חצה את ה-3,800 עובדים. כזכור מתחילת המלחמה עשרות עובדים זרים נהרגו במתקפת הטרור של חמאס וחלקם נפלו בשבי החמאס.
"חקלאי העוטף - בשיא עונת קטיף האבוקדו והבננות ובגבול הצפון- בקטיף זני התפוח המאוחרים, הקיווי האבוקדו ובגליל המערבי קטיף בננות. מוקדם להעריך את הנזק הכלכלי העצום שנגרם לחקלאים ולמטעים, והמדינה תידרש לכך בבוא העת", אומר בלחסן.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה