דיגיטל וטק

מיה דיינמיקס במהפכת ענק: הפתרון הטכנולוגיה שיכנס לשוק הביטחוני

החברה השלימה פיתוח אב-טיפוס ראשוני של כלי תחבורה רובוטי זעיר המיועד לשוק הביטחוני. הכלי יוכל לשמש לצורכי סיור ואבטחה בגבולות, אבטחת ישובים, סיוע לכיתות כוננות ואף למשימות אבטחה של בסיסים צבאיים, הן כרובוט משלים משימה או כרובוט המופעל מרחוק על ידי כיתות הכוננות

מערכת ice | 
כלי ה-Mai Four של מיה דיינמיקס (צילום יחצ)
חברת המיקרו-מוביליטי, מיה דיינמיקס מוטורס בע"מ, מודיעה כי חברת הבת, מיה דיינמיקס בע"מ, אשר נמצאת בבעלותה המלאה, מודיעה הבוקר (שני) כי השלימה פיתוח של אב-טיפוס ראשוני (POC) של כלי תחבורה רובוטי זעיר המבוסס על הטכנולוגיה הקיימת של החברה, אשר מיועד לשימושים בשוק הביטחוני.
כלי התחבורה הרובוטי מופעל ע"י שליטה מרחוק, ללא צורך ברוכב מיומן ומונע באמצעות סוללות נשלפות הניתנות להחלפה מהירה. החברה פועלת לכך שעל הפלטפורמה של הכלי הרובוטי, ניתן יהיה לשלב טכנולוגיות צבאיות הקיימות בידי חברות ביטחוניות, לרבות כלי נשק שונים המיועדים למשימות מגוונות.
במסגרת מטרות הפיתוח, החברה מעריכה שהכלי הרובוטי יוכל לשמש לצורכי סיור ואבטחה בגבולות, אבטחת ישובים, סיוע לכיתות כוננות ואף למשימות אבטחה של בסיסים צבאיים, הן כרובוט משלים משימה או כרובוט המופעל מרחוק ע"י כיתות הכוננות. הכלי מיועד להשתלב כחלק מהמערך הלוחם במשימות מבצעיות של סיור, תקיפה, מארבים ולתפעל כלי נשק שונים, זרועות פינוי ואף לסייע לאספקת תחמושת לשטח קרב או ציוד אחר ללא סיכון מיותר לחיילים או לרכבים כבדים. 

החברה מעריכה שהכלי הרובוטי יוכל לשמש לצורכי סיור ואבטחה בגבולות. הדמיית אב טיפוס רובוטי של מיה דיינמיקס (צילום: באדיבות החברה)
בחברה. מדגישים כי זהו רק אב טיפוס ראשוני בלבד (POC) וכעת החברה בוחנת את כדאיות הכלכלית של הפרוייקט עבור משימות שונות כולל בחינה של מציאת שותף אסטרטגי. מוצרי מיה דיינמיקס הנמכרים כיום בשוק האזרחי, מסדרת ה-Mia-Four, הנם כלי תחבורה קלים שפותחו על בסיס הפלטפורמה המודולרית של החברה ומיועדים לנסיעה בעיר, בשטח ולמשימות שינוע זעיר.
הטכנולוגיה הייחודית של החברה, אשר מוגנת במספר פטנטים, מאפשרת נסיעה בתנאי שטח וזוויות מאתגרות כאשר בסיס הכלי נותר מאוזן. לפלטפורמה יתרונות רבים, לרבות אחיזה בקרקע/ כביש במגוון תנאי משטח כגון שטח רטוב, חולי, אבנים ושטח אתגרי וזאת באמצעות מערכת הטיה (TILT) המאפשרת פנייה בטוחה יותר בתנאים מאתגרים עם שיכוך מהמורות יעיל יותר ושמירה על יציבות ללא חשש מהתהפכות והן בלימה וחלוקת עומסים טובה יותר.
 
החברה עתידה להמשיך ולשים דגש על פיתוח, ייצור ומכירה של מוצרי ה-Mia Four וכלי תחבורה המיועדים לרוכבים המבוססים על הטכנולוגיה הייחודית של החברה, במגוון ענפים, כאשר כלי התחבורה הרובוטי מיועד להוות פעילות נוספת של החברה. הכלי הראשון ששווק, ה-Mia Four  נמכר במאות יחידות בשנת 2023, כאשר בחודש מרץ 2024 דיווחה החברה על הזמנה ראשונה בגובה של 3.5 מיליון דולר מהמפיץ האמריקני שלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה