דיגיטל וטק

משקמים את החקלאות בנגב המערבי: זה המהלך הטכנולוגי הייחודי

שיתוף פעולה ייחודי נרקם בין מרכז נטר ליזמות, בתחום האגריפוד והאקלים-טק, שנמצא במקווה ישראל, לבין קרן ReGrow Israel. המטרה: להבטיח את עתידן של קהילות החקלאים שנפגעו, ולקדם באופן מואץ מהלכי שיקום ופיתוח החקלאות בנגב המערבי. מנכ"לית VIP דניאל אברהם: "בעזרת פתרונות, פרוטוקולים ופיתוחים חדשניים נוכל לענות על הצרכים הדחופים ביותר"
מערכת ice |  2
חקלאות בזמן מלחמה (צילום vecteezy, פלאש 90/ דור פזואלו)
מתקפת הטרור הקשה של חמאס ב-7 באוקטובר גבתה מחיר דמים כבד ופגעה אנושות ביותר מ-20 יישובים חקלאיים בעוטף עזה. שיתוף פעולה חדש בין מרכז נטר ליזמות, בתחום האגריפוד והאקלים-טק, שנמצא במקווה ישראל, לבין קרן ReGrow Israel נועד להבטיח את עתידן של קהילות החקלאים שנפגעו, ולקדם באופן מואץ מהלכי שיקום ופיתוח החקלאות בנגב המערבי.
מתקפת חמאס הביאה להרס עצום בלב הפועם של היישובים, התשתיות החקלאיות נשרפו וציוד נגנב. הצורך בבנייה מחדש ובשיקום הוא עצום  במהלך השבוע אירח מרכז נטר, שנמצא במקווה ישראל, פורום מיוחד עם הנהלת קרן ReGrow Israel המתמקדת בהבטחת עתידן של קהילות החקלאים שנהרסו במתקפה. הקרן הינה יוזמה של העמותה הישראלית הוותיקה VIP - Volcani International Partnerships ונבנתה על ידי חקלאי הקיבוצים והמושבים ומומחים חקלאיים מובילים בשותפות עם "משקי הנגב".
 
בפורום לקחו חלק פרופ' יורם קפולניק, פרופ' איתמר גלזר מ-ReGrow Israel,דניאל אברהם מנכ"לית VIP ודורון מלר מנהל החדשנות במרכז NETTER ליזמות, ובו נידונו שיתופי פעולה בין יזמים, סטארטאפים, חברות טכנולוגיה, תאגידים בתעשייה, משקיעים, גורמי ממשל, אנשי מחקר וחקלאים, לצורך השקעות ופיתוח פרויקטים הקשורים באימוץ חדשנות חקלאית, שיאפשרו מענה לאתגרים רבים, ביניהם: המחסור בכוח אדם, הטמעה יעילה של אוטומציה ורובוטיקה, הגברת היעילות והרווחיות ועוד.
מטרת הקרן והפורום היא להשיב לשגשוג את קהילות החקלאות בנגב המערבי, התורמות משמעותית לביטחון התזונתי ולצמיחה הכלכלית של ישראל, להטמיע חידושים ופיתוחים, אשר יחד עם הניסיון המצטבר של החקלאים בארץ, מצליחים לחסוך במים, להתגבר על מזיקים, לייעל ולהוזיל את תהליך הגידול. מרכז NETTER פועל מתוך מקווה ישראל, בית הספר החקלאי הראשון שהוקם בארץ ישראל אשר מחנך ומלמד חקלאות בארץ ישראל כבר למעלה מ-150 שנה.
 
המרכז מסייע ליזמים וחברות סטארט-אפ להצמיח פתרונות טכנולוגיים בתחום החקלאות, המזון, האקלים והסביבה במטרה לקדם את היזמות והחדשנות ולתמוך בהפיכתה של ישראל למובילה עולמית בתחומים אלו הנותנים מענה לאתגרים גלובליים. המרכז משלב בין מרחב עבודה ייחודי הכולל שטחים חקלאיים לניסוים ותצוגה של טכנולוגיות, מעבדות חדשניות ומתחם עבודה שיתופי לבין פעילות תוכן ואירועים מקצועיים המשמשים כמקום מפגש ויצירת חיבורים באקוסיסטם, וכן מנטורינג וחיבור להשקעות. 

(צילום: מרכז נטר)
דניאל אברהם, מנכ"לית VIP: "הקהילות החקלאיות בנגב המערבי חוו הרס מכל בחינה ובכל זאת הן מפגינות חוסן מעורר השראה ונחישות להבנות מחדש. חזוננו ב-ReGrow ישראל הוא להבטיח שהקיבוצים והמושבים יוכלו להתחדש ולצאת מהסיטואציה חזקים יותר. על מנת ליישם זאת, מרכיב מפתח  ייחודי של הקרן הוא להפגיש את טובי המומחים הישראלים בתחום החקלאות עם החקלאים כדי להגדיר פתרונות, פרוטוקולים ופיתוחים חדשניים שיכולים לתרום למילוי הצרכים הדחופים ביותר של החקלאים". 
דורון מלר, מנהל החדשנות של מרכז נטר: "מרכז נטר במקווה ישראל הוא צומת מרכזית באקו-סיסטם של החדשנות החקלאית ואנחנו דואגים להפגיש בין שחקנים וארגונים שונים שמקדמים חדשנות טכנולוגיות בתחומי החקלאות, המזון והאקלים. בימים אלה, אנחנו גאים לסייע ולקדם יוזמה שנולדה במהירות ואנו מקווים שתוכל לסייע בצורה משמעותית לפעילות החקלאית שתתחדש ביישובי העוטף. חלק מהמטרה כאן היא ליצור תקווה ומעשים פרקטיים עבור העתיד של חבל הארץ הזה ושל מדינת ישראל כולה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפוך רמי לוי, הפוך- טורקיה אאוט, ישראל אין
  יול ימר 12/2023/10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קונים רק תוצרת חקלאית ישראלית
  סגור
 • 1.
  יוזמה נהדרת, תבורכו! (ל"ת)
  נעמונת 12/2023/10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור