השוק

חברת הביטוח הראל חושפת את התוכנית: מימון לענף הנדל"ן

הראל חושפת היום את התוכנית האסטרטגית שלה ל-3 השנים הקרובות ואמנם רובה מתכתבת היטב עם תוכניות דומות של שאר חברות הביטוח. אבל כאן למעשה חושפת הראל, ולו חלקית מה היא מתכוונת לעשות עם הכסף שגייסה לרכישת ישראכרט
ניצן כהן | 
יאיר המבורגר יור קבוצת הראל (צילום גבע טלמור)
חברת הביטוח הראל חושפת היום את התוכנית האסטרטגית שלה. בחינה של התוכנית מגלה שהיא תכתבת היטב עם עולם עסקי הליבה - הביטוח ועם תוכניות דומות של שאר חברות הביטוח.
אבל בשונה משאר חברות הביטוח, הראל התכוונה לרכוש את ישראכרט בעסקה של יותר מ-3 מיליארד שקל, גייסה לצורך כך כסף והעסקה בוטלה כך שהיא נשארה עם הרבה כסף פנוי ללא ייעוד. הראל למעשה מעמעת את כוונותיה לגבי השימוש בכסף שנועד לרכישת ישראכרט ומתייגת אותו ככסף למימון הזדמנויות עסקיות אבל חלק מהתמורה תלך לגיוון מקורות הרווח. מהו אותו הגיוון?
 
אם כן, מתוך תוכנית שלמה לגיוון מקורות הרווח הרי שהראל מתכוונת להגביר את פעילות המימון שמיועדת למימון יזמים נדל"ן ואלה עסקאות שמייצרות לה גם את השלב השני בתהליך הזה והוא אומר להמציא ערבויות לפי חוק המכר וזה מעניין ויש כאן פוטנציאל אבל נראה כי עיקר השיפור בפעילות הצפויה של הראל מכוון לשיפור בעולמות הביטוח.
הכוונה בתהליכים האלה היא לשפר את תהליך מכירת פוליסות הביטוח וזה אומר הקשחת חיתום במקום שאפשר והקשחת התנאים והתהליכים כשבאים הלקוחות למממש את הפוליסה במקרה ביטוח. התהליכים האלה לא תאמינו עד כמה הרווחיים לחברות הביטוח.
בשורה התחתונה להוציא הגדלת הפעילות בתחום מימון פרוייקטי נדל"ן בשלב היזמי שלהם והגברת הפעילות בתחום הערבויות, עיקר השיפור בתוצאות של הראל אמור לבוא מעולמות שיפור החיתום ושיפור תהליכי התביעות בפוליסות. וכמובן: "איתור הזדמנויות עסקיות".
יאיר המבורגר, יו"ר הראל השקעות מסר: "הראל היא חברה ותיקה בעלת עתיד מבטיח. כפי שהאמנתי בחברה לפני עשרות שנים כשבנינו אותה, כך אני משוכנע היום יותר מתמיד בעתידv. על אף האתגרים הביטחוניים והכלכליים שמציבה המלחמה בפני המדינה מאז ה-7.10, אנו נותרים מחויבים ואופטימיים לגבי עתידה של ישראל. הראל מאמינה בחוסנה הכלכלי של המדינה ובצמיחתה. האמונה שלנו בישראל איתנה ובלתי מעורערת.
"המדינה הזו שרדה ועברה לא מעט משברים בעבר, ואין לי ספק שתצלח גם את המשבר הנוכחי ותצא ממנו חזקה יותר. ישראל היא פלא של חוסן, עוצמה ויכולות התאוששות בלתי נתפסים. החזון של הראל הוא להמשיך להתפתח, לחדש וליזום כדי להישאר בחזית ענף הביטוח והפיננסים בישראל".
בן המבורגר, סגן יו"ר הראל השקעות מסר: "לאחר עשור של צמיחה משמעותית שבמהלכו הפכה הראל לחברת הביטוח המובילה בישראל מבחינת פרמיות והפקדות, בשנים הקרובות נתמקד אסטרטגית הן בשיפור רווחיות הליבה והן בגיוון מקורות הרווח על ידי התרחבות לתחומים חדשים. רמת הנזילות הגבוהה של הראל השקעות, העומדת על כ-3 מיליארד שקל ואשר אין לה אח ורע בענף, תאפשר לנו לנצל הזדמנויות עסקיות באופן מיטבי, הן על ידי האצת הצמיחה הרווחית בפעילויות הקיימות והן באמצעות השקעות בתחומים נוספים בישראל ומחוצה לה".
ניר כהן, מנכ"ל הראל השקעות והראל ביטוח מסר: "אנו מציבים לקבוצת הראל יעדים שאפתניים לשנים הקרובות. גיבשנו בקפידה את התכנית האסטרטגית החדשה במהלך חודשים ארוכים. מטרתנו העיקרית היא לשפר את הרווחיות הבסיסית בהיקף של כ-500 מיליון שקל נוספים עד סוף שנת 2026.
"הביטחון שלנו ביכולת ליישם את התוכנית נובע מהשיפור המשמעותי שכבר חל ברווח החיתומי של הקבוצה במהלך שנת 2023. לא היינו מצליחים להשיג תוצאות מרשימות אלו ללא המסירות והנאמנות של עובדינו המצוינים וסוכנינו המקצועיים. אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לכל אחת ואחד מהם על עבודתם הקשה ותרומתם לקידום הארגון גם בתקופה מאתגרת זו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה