השוק

יוליוס בר: "הדולר הקנדי יתרכך, צופים עלייה בפערי שערים מול ארה"ב"

כלכלן בבנק ניהול העושר מעריך כי נתוני מדד המחירים לצרכן בקנדה מחזקים את הציפיות שה-BoC יהיה בין הבנקים המרכזיים שיורידו את ערך הריבית בתקופה הקרובה. לדבריו, "הסיכונים של יבוא אינפלציה על ידי היחלשות המטבע כתוצאה מהורדת הריבית לפני הפד נראים מוגבלים מבעבר"
מערכת ice | 
יוליוס בר (צילום shutterstock, vecteezy)
נתוני האינפלציה בקנדה כפי שפורסמו במדד המחירים לצרכן באפריל התקררו עוד יותר כצפוי, וירדו ל-2.7% משנה לשנה, שהם שפל של שלוש שנים. השינוי החודשי באפריל היה מעט קטן מהצפוי ועומד על 0.5%. מחירי המזון, הביגוד והבילויים הובילו את הירידה החודשית.
דיוויד אלכסנדר מאייר, כלכלן בבנק ניהול העושר יוליוס בר, מציין בסקירתו השבועית היום (רביעי) כי הורדת הריבית הראשונה בקנדה תקדים את הורדות הריבית בארה"ב. הוא מעריך שהדבר יוביל לחולשה של הדולר הקנדי לעומת מקבילו האמריקני ברבעון הקרוב. לדבריו, למרות שחלק ממרכיבי מדד המחירים לצרכן עדיין מצויים בעלייה, לדוגמה מחירי הדיור שעומדים על 6.4% משנה לשנה, מדדי האינפלציה החשובים ביותר מתקרבים ליעד האינפלציה של הבנק המרכזי של קנדה (BoC) של 2%, כאשר המדד החציוני יורד ל-2.6% משנה לשנה ומדד המחירים המקוצר יורד ל-2.9%.
"הנתונים מחזקים את הציפיות שה-BoC יהיה כעת בין הבנקים המרכזיים שיורידו את ערך הריבית בתקופה הקרובה", מאייר מסביר. "אנו מצפים להורדת הריבית הראשונה בפגישה של ה-24 ביולי, עם שלוש הפחתות ריבית עד סוף 2024. חשוב לציין שהסיכוי להפחתות ריבית כבר בפגישה הקרובה של ה-5 ביוני עלו. שוקי הכסף תמחרו את ההסתברות להורדת ריבית במעל 50%".
"אנו לא חושבים שהבנק המרכזי בקנדה יתמין להורדת ריבית בארה"ב. הסיכונים של יבוא אינפלציה על ידי היחלשות המטבע כתוצאה מהורדת הריבית לפני הפד נראים מוגבלים מבעבר, בהתחשב במגמות העולמיות באינפלציה", מוסיף מאייר. "לאור הסבירות הגדולה להורדת ריבית בקנדה, אנו צופים עלייה של פערי שערים מול הדולר האמריקני שיפגעו בדולר הקנדי בחודשים הבאים. אנו סבורים כי הדולר הקנדי יתרכך עוד יותר ליחס של USD/CAD 1.38 בשלושת החודשים הקרובים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה