השוק

עובדי פלאפון יוחזרו מחל"ת; יתחלקו במענק של מיליון שקל

ועד עובדי החברה וההסתדרות הגיעו להסכמות מול ההנהלה, לפיהן היקף ההעסקה והשכר יישארו כשהיו לפני המשבר. מנגד תקציב הרווחה יפגע, ודווקא על רקע הפסד ברבעון הראשון, פלאפון לא תוכל לעכב את ההחזרה מחל"ת
איתי פת-יה | 
פלאפון (צילום ויקיפדיה)
כל עובדי פלאפון שהוצאו לחל"ת יוחזרו ממנו כשהיקף ההעסקה והשכר שלהם יישאר כמו לפני המשבר, כך לפי ההסכם של עובדי פלאפון וההסתדרות מול ההנהלה, שגובש במטרה להשאיר את משבר הקורונה מאחורי פלאפון עד כמה שניתן. עם זאת, המהלך יעלה לחברה בקיצוצים במקומות אחרים. תקציב הרווחה של העובדים ל-2020 יקטן, וכן בוטלו התכניות לנופש מרוכז בחו"ל.
במסגרת ההסכם, פלאפון תקצה סכום של מיליון שקל שיינתן כמענק ויחולק בין כל העובדים שיוחזרו מחל"ת. בשלב זה הוחלט על החזרתם של כ-450 עובדים מתוך 2,300, כאשר המענק צפוי להתחלק בין כלל העובדים שיוחזרו מחל"ת. 
במסגרת ההסכמות, על פלאפון להשיב עד היום (1.6) את כל העובדים שהוצאו לחל"ת. לאור חוסר הוודאות סביב השפעות המשבר, ייתכן כי בפלאפון היו מעדיפים לשמור להם את האפשרות להחזיר חלק מן העובדים בהמשך החודש וכך לא לשלם להם משכורת חודשית מלאה, או יותר מכך לחכות לחודשים הבאים.
נזכיר כי את הרבעון הראשון של השנה סגרה פלאפון בהפסד, בעיקר בגלל אובדן ההכנסות משירותי נדידה (רומינג) שגרמה השבתת הטיסות. ענף התיירות טרם שב לפעילות מלאה, וסביר שגם ברבעון הנוכחי הכנסות פלאפון משירותים אלה לא יהיו כבימי שגרה.
קראו עוד ב-ice
מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, מסר: "גם אנחנו כמו חברות רבות במשק מתמודדים כעת עם השלכות האירוע בעקבות הירידה בשירותי הרומינג ולכן היה עלינו להגיע להבנות שיהיו לטובת החברה ועובדיה".
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "אני שמח שהנהלת פלאפון, בשיח פורה עם נציגות העובדים, ידעה להחזיר אליה את הכוח האנושי שמוביל את החברה להצלחה כבר שנים רבות. אני מודה לנציגות העובדים ולעובדים, אשר מתוך אחריות אישית לחבריהם לעבודה, ולחברה בכלל, הסכימו לתרום גם הם את חלקם".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה