השוק

נכנעת לקורונה: רשת 'סטודיו סי' נסגרת

רשת מכוני הכושר לנשים הודיעה למנויות כי היא נסגרת היום, והגישה לבית המשפט בקשה לפירוק, בעקבות חובות שצברה בתקופת הקורונה
מערכת ice | 
סטודיו C
לא עושה שרירים: רשת מכוני הכושר "סטודיו סי" נסגרה, לאחר שאתמול הודיעה ללקוחותיה ולבית המשפט על הצעד הדרמטי.
מנויות החברה קיבלו ממנה הודעה לפיה "הרשת נפגעה אנושות בשנה וחצי האחרונות עקב פרוץ מגפת הקורונה, מה שהביא לגל נטישה רחב של לקוחות בכל סניפי הרשת. עם חזרתנו לפעילות בחודש מרץ האחרון נעשו ניסיונות רבים להבריא את החברה, אך ללא הצלחה. הרשת, שהיוותה בית חם לעשרות אלפי נשים לאורך השנים, מודיעה בצער רב כי פנתה היום לבית המשפט בבקשה לפרק את החברה. לאור המצב האמור, סניפי הרשת נסגרים עד להודעה חדשה. צר לנו מאד ואנו מקווים שבעתיד הקרוב יימצאו בעלים חדשים שיחזרו להפעיל את הסטודיו כבעבר. עמכן הסליחה".
במקביל, כאמור, הגישה הרשת לבית המשפט המחוזי בירושלים, על ידי עורכי הדין אשר אקסלרד, יהודה ספז ועמנואל שלמון, בקשה לפירוק החברה. לפי הבקשה, לרשת היו 26 סניפים ו-237 עובדים, אך לאחרונה היא נקלעה לחובות בגובה שלושה מיליון שקל בעקבות משבר הקורונה, שהוריד את מספר המנויות מכ-20,000 לפחות מ-5,000 ואילץ אותה להשיב כ-9.5 מיליון שקל על מינויים שבוטלו. עמוד הפייסבוק והאתר שלה כבר הוסרו מהרשת, והסניפים שלה נותרים היום סגורים.
החברה מסרה כי היא "נפגעה באופן אנוש וחסר תקדים במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז פרוץ מגפת הקורונה שהביאה לגל נטישה של לקוחות שלא הסתיים עד ליום הזה. מ-20,000 מינויים משלמים טרום משבר הקורונה, לכ-4,500 היום, דבר שהביא לירידה משמעותית בהכנסות החברה. מנגד, הוצאות שנבעו מתשלום של כ-10 מיליון שקלים ללקוחות שביטלו מנוי והוצאות שכירות ודמי ניהול. על אף שהחברה הקפיאה את ההתקשרות עם חלק מהמשכירים באופן חד-צדדי במהלך סגרי הקורונה, הדבר לא בא לידי ביטוי בהוצאות בעיקר עקב חילוטי ערבויות. בנוסף, 'סטודיו סי' נאלצת להתמודד משפטית עם שוכרים שדורשים תשלום שכירות מלא עבור ימי הסגר בהם לחברה לא היו הכנסות. 'סטודיו סי' לא זכתה כמעט למענקי קורונה מהמדינה בין היתר בשל מבנה אחזקות שאינו מבוסס זכיינות אלא פועל על ניהול מרכזי.
"בעלי המניות עשו את כל הפעולות האפשריות על מנת לשקם את החברה מהנזקים הכבדים ביותר שנגרמו לה, תוך חתימה על ערבויות אישיות, צמצום מצבת העובדים, העתקת מטה החברה, סגירת סניפים, והכל בכדי לעמוד בהתחייבויותיה העסקיות מתוך ציפייה שלכשתסתיים מגפת הקורונה תתחיל החברה לייצר פעילות משמעותית שתוביל אותה לרווחיות. למרבה הצער, דבר זה לא קרה, ולא צפוי לקרות, בפרט נוכח התפרצותו המחודשת של נגיף הקורונה, הפוגעת קשות בוודאות העסקית ומקשה באופן מיידי על גיוס לקוחות חדשים, שעשויים להוות מנוע הצמיחה העיקרי של החברה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה