השוק

כלל ביטוח בעסקת ענק בהשקעה של 440 מיליון שקל

כשבוע אחרי שרכשה מקבוצת חג'ג' 75% מקרקע תמורת 475 מיליון שקל ובנוסף, עסקה נוספת במגדל סקיי טאוור, כלל ביטוח ברכישת נדל"ן נוספת של 50% מחטיבת קרקע בשטח של 76 דונם בפארק המדע והתעשיה 'מבוא כרמל'
מערכת ice | 
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים (צילום סיון פרג')
כלל ממשיכה להגדיל את פעילותה בתחום הנדל"ן וחתמה על חוזה לרכישת 50% מחטיבת קרקע בשטח של 76 דונם בפארק המדע והתעשיה "מבוא כרמל", להקמת פרויקט בשותפות לשימושי תעשיה ואחסנה בפארק המדע והתעשייה 'מבוא כרמל' בהשקעה של 440 מיליון שקל. 
על חטיבת הקרקע מתוכנן פרויקט בהיקף בינוי של כ-140,000 מ"ר, על ידי משרד האדריכלים "אורבך הלוי". היקף ההשקעה של כלל ביטוח ופיננסים עומד על כ-440 מיליון שקל והוא כולל את עלות הקרקע ועלויות הקמת הפרויקט.
 
יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, מסר: "כלל ביטוח ופיננסים בעסקה משמעותית ואיכותית נוספת בתחום הנדל"ן. אנו ממשיכים באסטרטגיה להרחבת פעילות תיק הנדל"ן של הקבוצה, במסגרתה אנו רוכשים נכסים איכותיים להשקעה, במגוון תחומים, והפעם בתחום התעשיה, אנו מאמינים בהשקעות בישראל בכלל ובתחום הנדל"ן, התעשייה והתשתיות בפרט. עסקה זו, בשווי 440 מיליון שקל, מצטרפת לעסקה נוספת שחתמנו, רק לפני כשבוע, במסגרתה רכשנו קרקע מחברת חג'ג' ואנו משקיעים בפרויקט, בשטחים המסחרים, בשווי של כ-475 מיליון שקל ברמת אביב".
רז זלצמן, מנהל נדל"ן ישראל בכלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנחנו שמחים על כניסתנו לפרויקט נוסף, בהיקף משמעותי, והפעם בתחום שימושי התעשיה והאחסנה. עסקה זו היא השנייה עבורנו בפארק המדע והתעשיה "מבוא כרמל", אזור אטרקטיבי המצוי בתנופה, דבר המקנה לו יתרון משמעותי וביקושים גבוהים".
 
עסקה זו מצטרפת ל-2 עסקאות נוספות שביצעה כלל ביטוח ופיננסים לאחרונה, כאשר כאמור, לפני כשבוע חתמה כלל ביטוח ופיננסים על הסכם עם קבוצת חג'ג' לרכישת 75% מקרקע, עליה יוקמו 2 פרויקטים שיכללו שטחים מסחריים ובנייני מגורים בשדרת אינשטיין היוקרתית, בצפון תל אביב, בהשקעה כוללת של 475 מיליון שקל, וכן רכישה של 50% מ-9 הקומות העליונות במגדל סקיי טאוור במתחם חסן עראפה, מידי היזם עדי צים.
פארק המדע והתעשיה "מבוא כרמל" הינו פארק חדש יחסית אשר זוכה לתנופת ביקושים ואכלוס ההולך וגדל בשנים האחרונות. הפארק משותף ל-4 רשויות: מגידו, יקנעם עילית, דליית אל-כרמל ועוספיא. הפארק בשטח כ-550 דונם, והוא נמצא בשלבי אכלוס והקמה שונים ובשימושים מגוונים של מבני תעשייה, אחסנה, מסחר ומשרדים.
 
בשלב ב', צפוי היקף בינוי של כ-450 דונם נוספים, צפונית מערבית לפארק הקיים היום. הפארק מוגדר כאיזור עדיפות לאומית א', מה שמקנה מענקים מתוקף חוק עידוד השקעות הון. את העסקה ליוו מטעם כלל ביטוח ופיננסים רז זלצמן, מנהל נדל"ן ישראל וניר דקל מנהל השקעות נדל"ן. את כלל ביטוח ופיננסים ייצגו בעסקה, עו"ד דני הרינג ועו"ד שחר מונביץ ממשרד שטיינמץ הרינג, גורמן ושות'. את המוכר בעסקה, ייצגו עו"ד בועז תבור, עו"ד אדי אסרייב ועו"ד שחר ברקול, ממשרד פישר בכר חן.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה