השוק

מדוע צמח המרמן מוכרת את הזכויות לפרויקט הענק שנבנה בצפון?

חברת צמח המרמן מדווחת לבורסה לני"ע בת"א על מו"מ למכירת זכויותיה בפרויקט השכרה לטווח ארוך שהקימה בכרמיאל, הכולל 100 יח"ד וכ-750 מ"ר בשטחי מסחר, לקרן הריט "רנט איט" בתמורה ל-134.7 מיליון שקל בתוספת מע"מ בסך של כ-2.5 מיליון שקל
מערכת ice |  1
צמח המרמן בכרמיאל (צילום צמח המרמן)
חברת צמח המרמן הודיעה היום (ראשון) כי היא דיווחה לבורסה לני"ע בת"א על מו"מ למכירת זכויותיה בפרויקט השכרה לטווח ארוך שהקימה בכרמיאל, הכולל 100 יח"ד וכ-750 מ"ר בשטחי מסחר, לקרן הריט "רנט איט" בתמורה ל-134.7 מיליון שקל בתוספת מע"מ בסך של כ-2.5 מיליון שקל מע"מ על רכיב שטחי המסחר.  
צמח המרמן סיימה בשנה שעברה את הקמתו של פרויקט "כרמיאלה" בשכונת רבין בכרמיאל, שנבנה במסגרת מכרז של "דירה להשכיר", החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה. המכרז היה בשנת 2018 והפרויקט היה פרויקט הדיור להשכרה לטווח ארוך הראשון בפריפריה, שזכאי להטבות מס על-פי החוק לעידוד השקעות הון, ובכך תיהנה החברה מהנחה במס על מכירה זו.
הדירות להשכרה לטווח ארוך הן חלק מפרויקט "כרמיאלה הדור הבא" של צמח המרמן, שבמסגרתו החברה שיווקה בשוק החופשי שני מגרשים ובהם 88 יחידות דיור בבנייה מרקמית בבניינים בני 4-6 קומות ובתמהיל של דירות 3,4,ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. 
לדברי חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן, "פרויקט הדיור להשכרה בכרמיאל מאפשר דיור בר השגה בפריפריה והוא דוגמה טובה לניסיונות הממשלה לשנות את תרבות המגורים בישראל, ולפתח את שוק השכירות כתחליף לרכישת דירות חדשות. העיר כרמיאל צמחה משמעותית בשנים האחרונות ונחשבת כיום למבוקשת מאוד למגורים. אנחנו מאמינים בעיר ובנינו בה מאות דירות בשנים האחרונות, כמו כן לאחרונה רכשנו בעיר קרקע בת 25 דונם ביחד עם שותפים ואנו עוסקים  בתכנון הפרויקט שיקום בה".
צמח המרמן מציינת בדיווח לבורסה, כי ההסכם למכירת הפרויקט, ככל שייחתם, צפוי לכלול מספר תנאים מתלים להשלמתו ובהם קבלת אישור הבנק המלווה של הפרויקט, קבלת אישור חברת "דירה להשכיר" וקבלת אישור משרד הכלכלה והתעשייה לעסקה.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שכר דירה מהרבה נתונים.לרבות
  Mtlk 01/2023/22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לרבות מיקום.ושכר שנוהגים לשלם שם.העיר כרמיאל יש לה מרכזי תעסוקה ומסחר.וממוקמת כ 30 דקות מעכו.עיר שמאוד שקטה בהתנהלות שלה.
  סגור