השוק

ירידה בדלקים, עליה בקמעונאות: פז גורפת 108 מיליון שקל

הקבוצה צפויה לחלק דיבידנד בסך 75 מיליון שקל, לאחר שזינקה ב-30% ברווח הנקי ביחס לרבעון המקביל אשתקד. לאחר פיצול בית הזיקוק, נרשמה צניחה של 7.8% בסך המכירות, שנובעת מירידה במחירי התזקיקים למול עליה בכמויות. המנכ"ל ניר שטרן: "הנתונים מאפשרים לחברה לשמר את התוצאות גם ברבעון של מלחמה"
מערכת ice | 
ניר שטרן (צילום סיון פרג')
קבוצת פז מדווחת הבוקר (חמישי) על תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2023, ומציגה רווח נקי ברבעון של 108 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בסך 75 מיליון שקל שמהווה 70% מהרווח בהתאם למדיניות הדיבידנד הרבעונית עליה הכריזה החברה. מדובר בזינוק של 30% ברווח הנקי, שהסתכם ב-108 מיליון שקל לעומת 83 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 
בנוסף, החברה רושמת שיא ב-EBITDA שמסתכם ב-295 מיליון שקל לעומת 289 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של כ- 2%. סך המכירות הסתכם ב-3.6 מיליארד שקל לעומת כ-3.9 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של 7.8% שנובע מירידה במחירי התזקיקים למרות עליה בכמויות. הרווח הגולמי הסתכם ב-621 מיליון שקל לעומת 589 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, מה שמהווה גידול של 5%. הרווח התפעולי, הסתכם ב-173 מיליון שקל לעומת 171 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד גידול של כ-1%.

"החברה ממוקדת פיתוח תחומי האנרגיה, קמעונאות המזון והנדל"ן". תחנת דלק פז (צילום ארכיון: יוסי אלוני/ פלאש 90)
 
מנכ"ל קבוצת פז ניר שטרן מסר: "פז שהשלימה הרבעון את פיצול בית הזיקוק, ממשיכה להציג תוצאות חזקות בתחומי הפעילות המרכזיים ורושמת ברבעון השלישי רווח נקי של 108 מיליון שקל. אסטרטגית הצמיחה בקמעונאות מזון מוכיחה את עצמה בתקופה זו. נכון למועד פרסום הדוח אנו רואים, כי גם כאשר יש ירידה בדלקים, יש עליה בקמעונאות מזון מה שמאפשר לחברה לשמר את התוצאות גם ברבעון של מלחמה".
 

"לאחר השלמת פיצול בית הזיקוק במהלך הרבעון, החברה ממוקדת בפיתוח תחומי האנרגיה, קמעונאות המזון והנדל"ן בהתאם לתוכניתה האסטרטגית. לפני מספר ימים דיווחה החברה על מכירת פזקר לתאגיד בינלאומי תמורת 265 מיליון ש"ח וצפויה לרשום רווח הון של 135-160 מיליון שקל בגין מכירה זו. בהתאם למדיניות הדיבידנד תחלק החברה ברבעון הנוכחי דיבידנד בסך 75 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה