בריאות

תוספי התזונה יורדים מהמדפים בישראל: "5 מקרי מוות ו-100 מאושפזים"

תוספי תזונה המיוצרים על ידי חברת Kobayashi Pharmaceutical שמכילים את הרכיב Red yeast rice (אורז שהותסס על ידי שמר), זאת בעקבות דיווח ממשרד הבריאות ביפן על חשש לפגיעה במאות אנשים שנטלו את התוספים
מערכת ice |  2
משרד הבריאות
משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש בתוספי תזונה המיוצרים על ידי חברת Kobayashi Pharmaceutical שמכילים את הרכיב Red yeast rice (אורז שהותסס על ידי שמר), זאת בעקבות דיווח ממשרד הבריאות ביפן.
זאת, בשל חשש לקשר אפשרי בין צריכת תוספי התזונה לחמישה מקרי מוות ולכ-100 מקרי אשפוז של צרכנים ביפן שסבלו מפגיעה בכליות לאחר שימוש במוצרים. לפי הדיווח, מבוצע ביפן הליך של החזרה יזומה (recall) של המוצרים.
 
רכיב ה-red yeast rice שנמצא בתוספי התזונה האמורים לא מאושר לשימוש בתוספי תזונה בישראל ועל כן, הוא לא מצוי בדרכי השיווק החוקיות. עם זאת, מבקש המשרד לעדכן את הציבור על החשש לקשר אפשרי בין האירועים ביפן לבין צריכת הרכיב האמור בתוספי התזונה. במשרד הבריאות לא התקבלו דיווחים על אנשים שרכשו את תוספי התזונה מהאתרים השונים או שנזקקו לטיפול רפואי לאחר צריכתם.
יש לציין כי לצורך יבוא מסחרי של תוספי תזונה לישראל נדרש אישור מוקדם משירות המזון הארצי במשרד הבריאות. במסגרת הגשת הבקשה לאישור, נדרש היבואן להמציא סימוכין לבטיחות המוצר ולעמידתו בדרישות חקיקת המזון.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אסור בתכלית לצרוך תוספי תזונה.וויטמינים.מינירלים.וכו
  חקי חיון 04/2024/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חקי חיון הכי מתאים וטוב לאדם זהו המזון הטבעי האורגני וביחס לתוספי תזונה.וויטמינים.מינירלים.וכו אזי צריכתם רק במקרים מיוחדים על פי המלצת רופא מומחה
  סגור
 • 1.
  אירית
  צ'יקי 04/2024/02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה יעשה לכל פנצו' שחושב שהוא מאצו' , זמן אשה הוא יקר מפז , שאפו לסגירת המעגל אירית , הלוואי עלי אחרי 14 שנות עוגמת נפש קמצנות ובגידות יסגרתי את התיק ופרשתי אלהים יבוא איתו חשבון, בהצלחה אירית מצדיעה לך.
  סגור