משפט

כונס הנכסים מטעם רשות המיסים לשעבר הורשע בעבירות גניבה בסך 16 מיליון שקל

עורך הדין דוד לוי מורשע בשורה של עבירות מס וגניבה, כאשר קיבל לידיו כספים בהיקף של כ-15 מיליון שקלים וחצי, כתוצאה ממכירה ומימוש של נכסי חייבים, אולם לא העבירם לתיק ההוצאה לפועל ולזוכים, אלא נטל אותם לכיסו שלא כדין
כפיר אדר | 
צילום Magma Image edit ice
בית המשפט המחוזי מרכז בראשות השופטת דנה מרשק-מרום הרשיע את עו"ד דוד לוי, אשר שימש בין היתר ככונס נכסים מטעם רשות המיסים, בריבוי עבירות של גניבה בידי מורשה בסך כולל של למעלה מ-16 מיליון שקלים, ובעבירות מס.
בין השנים 2001 ל-2011 ייצג לוי את רשות המיסים בתיקי הוצאה לפועל לשם גביית חובות של נישומים לרשות המיסים, וזאת כעורך דין פרטי במיקור חוץ ועל פי מינוי של ההוצאה לפועל. על פי הכרעת הדין, בתקופה זו לוי קיבל לידיו כספים בהיקף של כ-15 מיליון שקלים וחצי, כתוצאה ממכירה ומימוש של נכסי חייבים, אולם לא העבירם לתיק ההוצאה לפועל ולזוכים, אלא נטל אותם לכיסו שלא כדין.

בית המשפט ציין כי: "הנאשם נהג מנהג בעלים בכספים שהגיעו לידיו, לא המציא ראיות על ניהול חשבונות מסודרים, התנהל מול הרשות בחוסר תום לב תוך הפרה בוטה של תנאי ההתקשרות בינו לבין הרשות, ועשה דין לעצמו גם לאחר שקיבל הוראות מפורשות מסמנכ"ל גביה ברשות, מרשמי הוצל"פ ומערכאות שיפוטיות".
בנוסף, עו"ד לוי הורשע בגניבת כספי לקוחות פרטיים לאחר שהוכח, כי במסגרת תפקידו כמנהל עיזבון, קיבל לידיו כספים ממכירת שתי דירות בהיקף של מאות אלפי שקלים, ואת הכספים - אותם אמור היה להחזיק בנאמנות עבור היורשים - שלשל לכיסו. לעניין זה קבע בית המשפט כי "אישום זה מבסס התנהגות מרמתית במיוחד של הנאשם, אשר ניצל אמון שנתנה בו לקוחה ותיקה שלו, בכך שגנב כספים של משפחה דלה, אשר אין ביכולת בניה לבקר ולעקוב אחר פעולותיו של הנאשם".
כמו כן הורשע בשליחת יד בכספי ערבות בסך כ-390,000 שקל שהופקדו בידיו; וכן בהעלמת הכנסות בהיקף של למעלה מ-8 מיליון שקלים. התיק נחקר על ידי יאח"ה שבלהב 433, מפלג ההונאה של מחוז תל אביב ומשטרת אילת במשטרת ישראל, ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים. התיק נוהל על-ידי עו"ד נעם עוזיאל מפרקליטות מיסוי וכלכלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה