בארץ

"השוטרים התגלו כמחבלים": הדוח המטלטל על הרשות הפלסטינית

מחקר חדש חושף: מעל 80 קצינים ושוטרים ברשות הפלסטינית נהרגו או נעצרו במהלך פיגועים ופעילות חבלנית כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל במהלך שלוש השנים האחרונות. תנועת רגבים: "מי שעדיין טוען שהרשות הפלסטינית היא גורם ממתן הנלחם בטרור – שותף בקונספציה של ערב המלחמה"
מערכת ice |  1
אבו מאזן (צילום פלאש 90)
דו"ח חדש ומטלטל של תנועת רגבים חושף את מעורבותם חסרת התקדים של חברי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית בפיגועים כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. בסך הכול אותרו 44 "מחבלי מנגנונים" שנהרגו בשנים 2021–2023 במהלך פיגועים שביצעו נגד אזרחי ישראל וכוחות צה"ל והוכתרו ל'שהידים' לאחר מותם.
בתקופה זו נעצרו לפחות 25 "מחבלי מנגנונים" בידי כוחות הביטחון הישראליים בשל מעורבות בטרור. לפחות שבעה "מחבלי מנגנונים" נפצעו במהלך פיגועים שביצעו נגד אזרחים ישראלים וכוחות צה"ל. הדו"ח אינו עוסק בפיגועים שיצאו משורות תנועת פת"ח, או מקרב גדודי חללי אל-אקצא – הזרוע הצבאית של פת"ח – אלא רק בפעילות מחבלים שהינם עובדי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עצמה שאמורה לפקח ולסכל טרור, אך בפועל ביצעו "היפוך קנים" כנגד מדינת ישראל. 
 
המחקר מתבסס על כרוזי השהידים שפרסמה תנועת פת"ח והמנגנונים השונים להאדרת המחבלים שיצאו משורותיהם בתקופה זו, ובחן מי מהם השתייך למנגנוני הביטחון בזמן ביצוע הפיגוע, וכן על מידע גלוי נוסף אודות "מחבלי מנגנונים" שפעלו בשנים אלו. לדברי תנועת רגבים, הרשות הפלסטינית לא רק שאינה מוקיעה את אותם "מחבלי המנגנונים", אלא מאדירה את מעשיהם ושמם בהלוויות צבאיות מפוארות, בביקורי תנחומים רשמיים, בהנצחת זכרם במוסדות ציבור ועוד.
התנהלות זו מהווה חלק מהתמיכה הרחבה מצד הרשות הפלסטינית במחבלים שרצחו יהודים, הבאה לידי ביטוי בתשלום משכורות למחבלים כלואים ולמשפחות מחבלים שנהרגו במהלך הפיגועים שביצעו. כותבי המחקר מדגישים כי המספרים המופיעים בדו"ח מהווים "הערכת חסר" של המספרים האמיתיים, שכן מבצעי הפיגועים מתוך המנגנונים שלא נהרגו או נעצרו בשל פעילות הטרור, והצליחו להימלט מן הדין אינם נספרים ומידע עליהם אין בנמצא.
 
לדברי תנועת רגבים, במסגרת הודעות צה"ל ומערכת הביטחון לתקשורת לאחר פיגועי טרור, ישנה נטיה לטשטש את השתייכותם הארגונית של מחבלים לפת"ח, לגדודי חללי אל אקצא (של הפת"ח), ולא כל שכן לפיגועים שביצעו אנשי המנגנונים עצמם, ולמעורבותם ההולכת וגוברת בפיגועים וטרור. ביטוי להיקפים האמיתיים של התופעה, ניתן למצוא בדבריו של דובר המנגנונים לואא (אלוף) טלאל דויכאת שהצהיר בריאיון שנתן בסוף חודש אוקטובר האחרון, כי "מנגנוני הביטחון מזה שלושים שנה, הקריבו יותר מאלפיים שהידים", קרי, מחבלים שנהרגו במהלך פיגועים שביצעו או במהלך לחימה עם כוחות צה"ל.
"פרסום הדו"ח נועד לפזר את הערפל שנועד לסמא את עיני הציבור", אומר מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. "בכירים במערכת המדינית והביטחונית של מדינת ישראל מתייחסים לרשות הפלסטינית כאל גורם חיובי בסיכול טרור ומתייחסים לתרחיש "היפוך קנים" מצד הרשות הפלסטינית כאל תרחיש איום זניח ועתידי בלבד, והתנהלות זו מסכנת את אזרחי מדינת ישראל". 
לדבריו, "הסתרת הנתונים שחשפנו בדו"ח משרתת את האינטרס של הגורמים הבין-לאומיים המצדדים בהפיכתה של הרשות הפלסטינית למדינה פלסטינית שתישלט על ידי אבו מאזן ואנשיו. כל מי שעדיין מצהיר שהרשות הפלסטינית היא גורם ממתן הנלחם בטרור - לוקח חלק בקונספציה של ערב המלחמה. העם בישראל התעורר ולא מוכן לאמירות מנותקות אלו שעלולות להביא אותנו ל-'7 באוקטובר' הבא".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יופי. עכשיו תפרסמו את הדוח ב ynet (ל"ת)
  קונספציה 03/2024/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור