בארץ

יובל צלנר תוקף את חולדאי וברביבאי: "התנהלותם בכיפור גרמה לקטסטרופה"

חבר הכנסת לשעבר יובל צלנר המתמודד לראשות עיריית תל אביב, מספר בראיון מיוחד ל-ice על האירועים בכיכר דיזנגוף ביום כיפור, על הבחירות המתקרבות, על הדברים שצריך לשפר בעיר במידה וייבחר, על ההבדלים בין הפוליטיקה המקומית לארצית וגם על היחסים עם בת הזוג מעיין אדם
טל גורן |  4
יובל צלנר (צילום שי פרנקו)

בעוד חודש בדיוק ייערכו הבחירות לרשויות המקומיות. המרוץ לראשות עיריית תל אביב נראה הפעם צמוד מתמיד, כאשר מול ראש העיר הוותיק רון חולדאי שרץ לקדנציה נוספת מצטרפים שני שחקנים חדשים למשחק הפוליטי העירוני: השרה לשעבר אורנה ברביבאי וחבר הכנסת לשעבר יובל צלנר. בראיון מיוחד ל- ice מתייחס צלנר על מה שאירע בכיכר דיזנגוף ביום כיפור האחרון, על מה יצריך לתקן בעיר, על ההבדלים בין להיות חבר כנסת לבין ההשפעה העירונית וגם על בת הזוג מעיין אדם.

"מה שהיה ביום כיפור זה קטסטרופה כפולה ואוזלת יד של עיריית תל אביב בראשות חולדאי שהתעלמו מפסיקת בג"ץ וגרמו לאזרחים להשתלח אחד בשני" פתח צלנר את דבריו בנוגע למקרה של תחילת השבוע והוסיף: "במקום לקחת אחריות הם פשוט נתנו לאזרחים לריב אחד עם השני. מלחמת אחים הזאת היא לגמרי על כתפיו של ראש העיר ובמקום לקרב לבבות ולהבין שתפילת יום כיפור קדושה כמו פסיקת בג"ץ, אז הגיעה מועמדת אחרתאורנה ברביבאי ופשוט קראה לתושבים שלא עומדים בסטנדרטים שלה לצאת מהעיר וחושבת שהיא יכולה לקבוע מי יהיה תושב ומי לא, הם לא התנהגו כשורה ורק גרמו לליבוי יצרים. אנחנו עם אחד והיהדות היא הבסיס של כולנו, ורק היא הביאה אותנו לכאן. היא המכנה המשותף שיוצרת את המחנה המשותף, אני מסרב לבחור בין היהדות לדמוקרטיה, אני יהודי וגם דמוקרטי . בתל אביב כל אחד יחיה לפי רמת אמונתו.


אורנה ברביבאי, צילום: עודד קרני

אני מקבל את החלטת העירייה בקשר לפסיקת בג"ץ אבל מה שאני לא מקבל זה את אי ההתערבות של העירייה שלא מנעה את הריבים של האזרחים באזרחים, כמו שמצופה מראש העירייה. לאורנה ברביבאי יש אחריות לא פחותה בגלל הדעות שלה ושל מפלגתה שליבו את האש ושיסעו יהודים ביהודים, מבחינתי היא אורחת, אני תל אביבי אמיתי ואנחנו מקבלים את כולם תחת סוכה אחת".

לגבי הבחירות לראשות העירייה אמר צלנר: "אני רץ עד הסוף בגיבוי של תקווה חדשה, הדמוקרטיה לא צריכה להתבטל בפני המסורת, והמסורת לא בפני הדמוקרטיה. אני מאושר שגדעון סער הצטרף לתמיכה בי ושינינו את שם הסיעה לתקווה חדשה לתל אביב, אני מאמין שנהיה דומיננטיים ומשפיעים, לפי הסקרים 30% עדיין לא החליטו למי להצביע. יש שני מועמדים שאחד מהם רוצה לשלוט בעיר שלושים שנה והשנייה לא תל אביבית, ולכן יש גם אלטרנטיבה שלישית שהיא יותר שפויה ומתאימה לאופי התל אביבי, אני מאמין שהתושבים יראו זאת ואז נוכל להיות משפיעים גם בבחירות לראשות העיר וגם למועצה".
בנוגע לנושאים אותם ישפר כשייבחר לראשות העיר אמר צלנר: "אני מתכוון לשפר את החינוך, התנועה, נושא הפקקים, חנייה, תשתיות, צעירים בורחים מהעיר, לצערי יש בעיר הגירה שלילית ולכן נייצר אלפי יחידות דיור להשכרה. נצא לפעילות זו באופן מידי וכך נגיע למצב שבעוד 3-4 שנים יהיו פה אלפי יחידות דיור להשכרה, מה שיביא לצעירים אלטרנטיבה ולא ייאלצו לעזוב את העיר. נתמוך בבתי העסק שסבלו מאד בתקופת הקורונה וגם מהרכבת הקלה ועבודות התשתית, ניתן להם חמצן מכיוון שבתי העסק בתל אביב הינם הלב הפועם ממנו נבנתה העיר והוייב אותו אני כל כך רוצה לשמר".


"אבל הדבר הראשון והחשוב ביותר זה החינוך, אנחנו משקיעים פר תקציב הכי הרבה בארץ והתוצאות פחות מבינוניות. מערכת החינוך בתל אביב קורסת, חסרות מורות ומורים, אין סייעות, מצב זה ישתנה באופן מידי, ניתן לילדים שלנו אופק בחינוך יותר טוב, מצב האנגלית בתל אביב קטסטרופלי ובבתי הספר היסודיים אין מורים לאנגלית. אין פיקוח על גנים עירוניים. כל הדברים האלה יטופלו באופן מידי. תגבור שיעורים באנגלית, תגבור סייעות ונוסיף סייעות בגני ילדים בשירות אזרחי, נקבע תו תקן לגני ילדים כדי שיהיה עליהם פיקוח. קודם חינוך הילדים, לאחר מכן יוקר המחיה והתחבורה. נחזיר שירותי באבל שיפעלו 24 שעות ביממה ויתנו מענה אפקטיבי לתושבים וגם יפחיתו את השימוש בקורקינטים המהווים סכנה למרחב הציבורי. במצב הנוכחי זה מקשה על התושבים. לפי התכנית שלי בעיר יחנו רק תושבי תל אביב במהלך השבוע, כאשר בסופי השבוע העיר תהיה פתוחה לכולם. אנחנו נתעדף את התחבורה הציבורית בעיר כדי שהאורחים יוכלו להתנהל כמו שצריך"."לדעתי הרכבת הקלה בתוך תל אביב צריכה לנסוע בשבת. לצערי הקו האדום לא באמת משמש את תושבי העיר אלא בעיקר את מי שרוצה להגיע לתל אביב, חבל שאנחנו צריכים לשאת בעלויות גבוהות ומחירים גבוהים כדי לשרת את האורחים ולא להסתכל על התושבים. אבל זה זמני, אנחנו עובדים על תכנית שתיתן מענה גם לתל אביבים וכמובן נמתין למטרו שתיתן לנו תחבורה ציבורית איכותית. אבל עד שזה יקרה אנחנו חייבים לאפשר פתרונות לרכב הפרטי".

על ההבדלים בין כהונה כראש העיר לחבר כנסת אמר צלנר: "היתרון בשירות העירוני המוניציפלי הוא לגעת בבני אדם, אתה מתעסק ביום יום, אתה יכול לפגוש את האנשים ברחוב ולהבין את המצוקה, להביא פתרונות מקצועיים, לחשוב מחוץ לקופסא ולהביא הרבה אנרגיות כדי לטפל ביום יום, מה שבכנסת אי אפשר לעשות. מבחינתי כראש עיר בתל אביב אני יכול לראות את השכנים שלי, את החברים שסביבי ולגעת בהם, לראות את הבעיות ולטפל בהם. אני איש של מעשים ולא של דיבורים. עזבתי את העסקים הפרטיים והחיים הנוחים שהיו לי רק כדי לתת מעצמי לקהילה שלי-תל אביב המקום שאני הכי אוהב בעולם".


מעיין אדם, צילום: פייסבוק

לסיום התייחס צלנר לבת הזוג מעיין אדם: "למעיין יש קריירה עצמאית, היא אחת שבנתה את עצמה בעשר אצבעות. הדבר המדהים במעיין זה שהיא עושה ומובילה דעה והולכת עם הקו שלה עד סוף. מי שפונה אליי בקשר שלה וזה מיעוט מבין שיש לה קריירה משלה והצלחות שלה. אבל אני שומע הרבה אנשים שאומרים שהיא מדהימה ומשנה להמון אנשים את החיים בדברים הקטנים. שנינו אוהבים לגעת באנשים ולייצר אימפקט בחיים עצמם".

תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לך לצלול במעיין (ל"ת)
  אלמוני 09/2023/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  באבל דחוף
  ענת 09/2023/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קו מעולה
  סגור
 • 1.
  חחחחחחחחחחחחחח
  ברביבאי 09/2023/28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אישה עם פרצוף של בבון
  סגור
 • לא אתה
  אין כח לאפסים 09/2023/28
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בבון עם פרצוף של בן אדם
  סגור