בארץ

הנתונים נחשפים: עשרות ילדים נשארו ללא הורים בעקבות המלחמה

משרד הרווחה פרסם כי החל מתחילת מתקפת הטרור של חמאס על עוטף עזה, 21 ילדים ישראלים נותרו ללא אם ואב.  שר הרווחה יעקב מרגי: "זה הופך את הבטן. מדינת ישראל תהיה לאמא ולאבא לילדים שנותרו יתומים"
מערכת ice | 
בית בקיבוץ כפר עזה לאחר חדירת המחבלים (צילום פלאש 90/ חיים גולדברג)
משרד הרווחה והביטחון החברתי הודיע היום (ראשון) שבעקבות מלחמת חרבות ברזל אשר החלה במתקפת הטרור של מחבלי חמאס, נכון לשעה זו 21 ילדים ישראלים ללא אב ואם בישראל, מרביתם התייתמו.
שר הרווחה יעקב מרגי אמר: "העובדה שכל כך הרבה ילדים הם קורבנות של המתקפה האכזרית של החמאס הופכת את הבטן. הנחיתי את גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד לפשט כל התהליך ולזרז את מתן המענים הן לילדים והן למשפחות האומנות אותן בעת הזאת":
 
עוד הוסיף השר ואמר: "משרד הרווחה ערוך לתת טיפול ארוך טווח וממוקד טראומה, לכל ילד וילדה שנפגעו מהמתקפה הנפשעת הזאת ובפרט לילדים שנותרו יתומים. מדינת ישראל תהיה להם לאמא ולאבא ותדאג להם במשך כל חייהם ולא נחסוך במאמצים ובמשאבים על מנת לסייע להם להשתקם".
מתחילת המלחמה , עשרות עובדים סוציאליים מטעם המשרד והרשויות המקומיות, פעולים על מנת לאתר ולטפל בכל הילדים אשר איבדו את כל משפחתם במערכה שנמצאת בעת ביומה ה-16. 
משרד הרווחה והמחלקות לשירותים חברתיים יצרו קשר עם כלל המשפחות שבהן שוהים הילדים, כשצוותים ייעודיים יעניקו להם מעטפת טיפולית הכוללת טיפול רגשי, נפשי, חומרי ומיצוי זכויות מול כל הרשויות האחרות. כמו כן, המשרד פועל להסדרה של מעמד המשפחות למשך שלושה חודשים שבמהלכם ייבחן מצב הילדים והמשפחות ומתן מענה לצרכים שיתעוררו.
אתי קיסוס, סמנכ"לית שירותים חברתיים במשרד הרווחה והביטחון החברתי אשר אחראית על איתור הילדים, מסרה: "כל ילד הוא עולם ומלואו ורוב הילדים, בנוסף לכך שאיבדו את הוריהם, גם היו נוכחים בתופת של מתקפת הטרור".
עוד הוסיפה קיסוס: "רבים איבדו הורה או בני משפחה אחרים במתקפת הטרור וגם בהם נצטרך לטפל, אבל היה חשוב לנו להגיע כמה שיותר מהר לילדים שנותרו ללא אב וללא אם, לבדוק שהם במקום בטוח, לסייע לבני משרד הרווחה פרסם המשפחה שמטפלים בהם כרגע, ולתת להם את הביטחון שמדינת ישראל איתם ותמשיך לתמוך וללוות אותם גם בעתיד. אנו מבקשים לחבק את הילדים ואת המשפחות ולאפשר להם לעבד את הטראומה ולפעול למיצוי זכויותיהם ללא בירוקרטיה".
מנכ"ל משרד הרווחה ינון אהרוני הוסיף: "לצד התפקיד המרכזי שיש למשרד הרווחה בטיפול בנפגעי המשבר הזה, אחד האספקטים הנוראיים של מתקפת הטרור הוא הילדים היתומים ואנחנו לא שוכחים אותם לרגע. אנחנו מחבקים את הילדים האלו ומבטיחים להם ולבני משפחתם שביחד עם כל משרדי הממשלה השותפים, אנחנו נהיה הגב שלהם, נלווה אותם ונדאג להם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה