בארץ

האיחוד החקלאי דורש מגולדקנופף: "הירתמות של כל זרועות המשק"

לקראת הכינוס הקרוב של מועצת מקרקעי ישראל וההחלטות הצפויות שלה לגבי שיקום היישובים בקווי העימות, יש מי שקורא להחלטות הצפויות כ"לעג לרש" ודורשים שההחלטות ייעשו בהידברות
מערכת ice | 
יצחק גולדקנופף (צילום פלאש 90/ תומר נויברג)
ביום רביעי הקרוב, צפויה מועצת מקרקעי ישראל להתכנס ולדון בהצעת שר השיכון והבינוי, יצחק גולדקנופף, הנוגעות לשיקום היישובים באזורי קווי העימות. התנועות המיישבות דורשות כי השיקום יהיה מגובש בהידברות והסכמות עם היישובים עצמם, התנועות המיישבות והמועצות האזוריות. בנוסף, הן דורשות כי השיקום יהיה מעוגן בחוק רשות מקרקעי ישראל וצריך להיות ברוח הרפורמה העירונית במקרקעי ישראל.
במכתב ששלח הבוקר (שני) מזכ"ל תנועת כפרי האיחוד החקלאי לשר הבינוי והשיכון, המשמש יו"ר מועצת מקרקעי ישראל, הוא כותב כי ההצעות להחלטה, הן בבחינת לעג לרש וזלזול ביישובים.
על פי הצעת ההחלטה, שתובא ביום רביעי לישיבת מועצת רמ"י, בהקצאת קרקע למגורים בבניה עצמית באזור קו עימות, ניתן יהיה להקצות לבני מקום עד 60% מהמגרשים המוצעים לציבור באותו מועד. במתחמי שיווק למגורים בבניה רוויה שאינם משווקים במסלול דיור מחיר מופחת, ניתן יהיה להקצות לבני מקום עד 50% מיחידות הדיור בתכנית בכל מתחם ומתחם. ביישובי קו עימות תותר רכישת זכויות להקמת עד 50 יחידות דיור המיועדות לשכירות עבור מועמדים לקליטה בישוב. בכפוף לאישור מוסדות התכנון המוסמכים ככל שנדרש.
 
מזכ"ל האיחוד החקלאי, עו"ד דודו קוכמן אמר: "מצב המלחמה מחייב הירתמות של כל זרועות המשק למתן פתרונות מיידים גם למצוקת הדיור, שהוחמרה עוד יותר בשל פינוי יזום של קהילות שלמות ועזיבה עצמית של משפחות מאזורים רגישים, לאזורים אחרים בישראל. שר השיכון, דאז שרון ז"ל שהבין את גדול השעה הוביל להוראת שעה של משרד הפנים מחד והחלטות מיוחדות של מועצת מקרקעי ישראל מאידך שאפשרו את הקמתם/ הסבתם של מבנים למגורים. (ראו למשל תקנה החלטת הנהלת רמ"י 846 מיום 1/4/03)".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה