תקשורת ומדיה

רביב דרוקר שוב חושף את מירי רגב: כך התנהלה השרה ב-7 באוקטובר

חלקו השני של התחקיר המטלטל של "המקור" שודר, ובו חשף רביב דרוקר שורת מסמכים, התכתבויות, והקלטות פנימיות של השרה מירי רגב וסביבתה הקרובה, לצד ראיון בלעדי עם יונתן יהוסף, מי שכיהן כראש המטה המקצועי של שרת התחבורה
מערכת ice |  13
רביב דרוקר (צילום יונתן זינדל פלאש 90)
חלקו השני של התחקיר המטלטל של "המקור" שודר הערב (ראשון), בו חשף רביב דרוקר שורת מסמכים, התכתבויות, והקלטות פנימיות של השרה מירי רגב וסביבתה הקרובה, לצד ראיון בלעדי עם יונתן יהוסף, מי שכיהן כראש המטה המקצועי של שרת התחבורה מירי רגב. 
חלקו השני של התחקיר התמקד בתקופת המחאה כנגד הרפורמה המשפטית והמלחמה. בתחקיר נחשפו התכתבויות פנימיות נוספות בקבוצת הווטסאפ של מירי רגב ומקורביה, בהן נחשפה התנהלותה של השרה רגב ביום ה-7.10 ובימים שלאחריו. כך למשל כותבים יועציה הקרובים של רגב בימים הראשונים של המלחמה כי יש קשר בין מובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית לבין המתקפה של ה-7.10.
המקורב לרגב עופר מלכה כתב בקבוצת הווטסאפ הפנימית של השרה "המטבחון" ב-8.10: "השרה, בקשה אישית שלי. הקבינט חייב לדרוש ממפקד חיל האוויר  את רשימת החיילים שלא התייצבו. יש לשפוט אותם כבוגדים".
עוד כותב מלכה על ארגון "אחים לנשק" שהתגייס לעזרת תושבי הדרום בימים הראשונים של המלחמה - "תיזמו דיון דחוף בממשלה שהמשטרה, שב"כ, מוסד, יסבירו מה הנזק מהפעילות שלהם, מאיפה המימון, מי עומד מאחורי", על כך רגב משיבה "בואו נחשוב איך ומה".
יועציה של מירי רגב מתייחסים בהתכתבויות לתקרית שאירעה באחד מימיה הראשונים של המלחמה, בה מירי רגב וצוותה התבקשו לעזוב את קיבוץ בארי על ידי התושבים. "משרד התחבורה הוא אחד מהמפרנסים העיקרים של בארי" כותב מלכה, שכן משרד התחבורה מדפיס את רישיונות הנהיגה בדפוס בארי, ומוסיף - "אולי שווה לצאת למכרז חדש אם מנהל בית הדפוס מסלק את מי שמפרנסת אותו". על קיבוץ בארי נכתב באותה קבוצה - "הם שמאל קיצוני הקיבוצים האלה, התקשורת נותנת להם יחסי ציבור. צבועים".
עוד עולה מהתחקיר כי בימים הראשונים למלחמה משרד התחבורה התקשה להיכנס למאמץ המלחמתי. על פניות שמגיעות ללשכתה של רגב בימים הראשונים בנוגע למחסור בטיסות להחזרתם של ישראלים ארצה, מגיב מנכ"ל המשרד משה בן זקן כי יש לפנות למשרד החוץ בנושא.
בנוסף לכך, עולה כי לשכתה של רגב חזרה לתפקוד פוליטי מלא בתחילת המלחמה. כך למשל כותב ראש המטה הפוליטי של רגב כשבועיים מפרוץ המלחמה: "אני מבקש לדבר עם כולם היום. דגש על 14 הישובים המפונים. לא רק עם ראשי רשויות, ברמת הפעילים – "יהלומים", "זהב" וכו'", ורגב מוסיפה: "דברו עם פעילים, ראשי סניפים. מי שבבית צריך לעשות ביום לפחות 50 טלפונים".
מהתכתבויות פנימיות באחת מקבוצות הווטסאפ של השרה רגב עולה כי בתקופת המחאה כנגד המהפכה המשפטית כתב מקורבה עופר מלכה (לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה) על המוחים - "אולי החיזבאללה מממן אותם כדי לכרסם בחברה הישראלית, אולי ה-CIA שרוצה להפיל את ממשלת נתניהו כפי שעשו בלא מעט מקומות בעולם", "צריך להטריף את הציבור נגדם. כך נראית אנרכיה", ורגב השיבה: "נכון, מפחיד".
עוד עולה מהתחקיר כי רגב ניסתה לכאורה להשתמש בכוחה כדי לפגוע במחאה כנגד הרפורמה המשפטית. בעקבות פניות אישיות שקיבלה רגב משדר ערוץ 14 בועז גולן ובהן בקשה להסיר שלטי מחאה שנתלו בכבישים מרכזיים בארץ. רגב מורה למנכ"ל המשרד משה בן זקן לדאוג להסרת השלטים באופן מיידי מספר פעמים.
בהמשך לשיטת דירוג הפעילים הפוליטיים שנחשפה בחלקו הראשון של התחקיר, בתחקיר הערב נחשף האופן בו מירי רגב התערבה בהחלטות ממשלה לטובת שרים, חברי כנסת ופעילים שפנו אליה בבקשות שונות. כך למשל רגב התערבה לטובת קבלן שהיה מצוי בסכסוך עם רכבת ישראל לבקשתו של השר שלמה קרעי, ואותו קבלן הודה שאכן הוחזר לעבודה בעקבות ההתערבות. בנוסף, התערבה רגב לבקשת השרה מאי גולן לטובת קבלן שעבד על הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה, ושחברת נת"ע לא עמדה איתו בסיכומים לכאורה.
מההתכתבויות שנחשפו עולה כי רגב ניסתה לסייע באופן דומה גם לחה"כ אסנת מארק, חה"כ מיכל וולדיגר, ולח"כ לשעבר יחיאל חזן. בנוסף, שינתה רגב את עמדתה לגבי העברת מיקום התחנה המרכזית בת"א למסוף פנורמה, לאחר בקשה שהתקבלה על ידי פעילה המדורגת גבוה בהיררכיה של רגב, סוזי כהן צמח - זאת בניגוד לעמדתה הראשונית של רגב ולעמדת גורמי המקצוע במשרד האוצר.
דוגמה נוספת היא הקמת שדה התעופה המשלים של ישראל. מהתחקיר עולה כי רגב ביקשה להקים את שדה התעופה בנבטים בסמוך לדימונה, כהבעת תמיכה בקמפיין שהוביל ראש העיר בנושא, איש הליכוד בני ביטון - זאת בניגוד לדעת כל גורמי המקצוע במשרד הביטחון והאוצר שביקשו ששדה התעופה יוקם ברמת דוד. יהוסף מספר כי רגב הצליחה לדחות בעוד 3 חודשים את ההחלטה על מיקום הקמת שדה התעופה המשלים, ובכך לקבור אותה הלכה למעשה, זאת בניגוד לעמדת גורמי המקצוע.
בתחקיר הערב נחשף גם מסמך בו נטען כי בהתאם לשיטת תעדוף "הרמזור" הוצאה רמת גן מפרוייקט "המאיץ" של משרד התחבורה, למרות המלצת הדרג המקצועי. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה נחשב לתומך גדעון סער. בנוסף,  יהוסף סיפר כי "השרה לא מתעסקת בתל אביב כי היא לא מדורגת שם פוליטית ואין שם שום רווח פוליטי שאפשר לגזור".
לגבי עתידה הפוליטי של רגב, כותב בקבוצה פנימית אחד היועצים ביום השלישי למלחמה: "ברמה הפוליטית הקלפים חולקו מחדש. ביבי מסיים אחרי המלחמה. העם לא ייתן לו להמשיך" וממליץ לרגב לתפוס מרחב מנתניהו. "לא בטוח שקרבה לביבי תעזור בהמשך", כותב היועץ, ורגב משיבה "נכון, נדבר על זה".  
תגובת שרת התחבורה מירי רגב: "מדובר באוסף של שקרים, טענות שווא, חצאי אמת וסילוף של המציאות. צר לנו שהתבססתם על דבריו של יונתן, עובד לשעבר, שגנב מסמכים מלשכת משרד התחבורה כדי להכין תחקיר מכפיש ושקרי נגד שרת התחבורה. הניסיון האומלל והשקרי לייצר הטיה מדומה לטובת ערים "ליכודיות" הוא מגוחך".
"הטענה כאילו משרד התחבורה יצר מעין "רמזור" לתיעדוף רשויות בהתאם לזיקה פוליטית היא שקר גס. לא היה ולא נברא. מדובר בהמצאה של יהוסף. לא פחות. מבדיקה במשרד עולה שהטבלה שהצגתם בכתבה (המכונה "רמזור") אינה מוכרת לאף גורם במשרד התחבורה, לרבות השרה, ואין לה שום קשר למציאות. שרת התחבורה פועלת באופן ענייני בלבד".
"מאז השבעה באוקטובר משרד התחבורה התגייס למאמץ המלחמתי. שרת התחבורה, שהיא חברת קבינט, עושה לילות כימים למען אזרחי ישראל. הניסיון לטעון אחרת הוא מרושע. באשר לטענות הנוגעות לראש הממשלה, השרה תומכת בראש הממשלה והניסיון לתקוע ביניהם טריז הוא חסר סיכוי".
"פניות של חברי כנסת, מימין ומשמאל, מופנות לטיפול מקצועי כפי שמטופלות כלל פניות הציבור המגיעות ללשכה. בעזות מצח ובמגמתיות בחרתם להתמקד רק בשלמה קרעי, מאי גולן ומיכל וולדיגר והח"כים לשעבר יחיאל חזן ואסנת מארק, ובחרתם להתעלם מפניותיהם של ח"כ בועז טופורובסקי, אחמד טיבי, גלעד קריב, עופר כסיף ואחרים נוספים מהאופוזיציה אשר פנו לשרה וטופלו כפי שמטופלת כל פניות הציבור".
"באשר להסרת שלטי מחאה" טענה רגב: "מנכ”ל משרד התחבורה הבהיר לחברות כי עליהן לפעול להסרת כל שילוט מכל סוג שהוא שנתלה בניגוד לחוק - מימין ומשמאל - ואשר עלול להוות סיכון למשתמשי הדרך. המנכ”ל פעל מול החברות כמתחייב מתפקידו ואחריותו".
 
תגובות לכתבה(13):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  ככל שאדם רודף כבוד הכבוד בורח ממנו
  ושתי 05/2024/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה למדנו במגילת אסתר
  סגור
 • 12.
  לא יודע מה התבהלה פוליטקה טהורה
  רפאל 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחים לנשק צרכים להחקר אין שום דבר שיאיר לפיד או גנץ לא עשו התחקיר המהולללללללל לכו קיבינימט עיתונאים פח אשפה לא מת על רגב בכלל אבל בואו דרוקר הוא עיתונאי מסוג ז
  סגור
 • 11.
  לחקור זה יומיים של חקירת המחשבים שמהם הוצא המסמך (ל"ת)
  מממ 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  כולם אוהבים את רביב דרעקער (ל"ת)
  רביב דרעקער 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  עברתי על כל דברי ההבל ולא מצאתי אחד פסול בהם.
  אחד העמך 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  4 1
  דברי בלע ונסיון להציג החלטות שקולות כהתנהגות פסולה. כתבה תת רמה. מעריך כיום את רגב והחלטותיה יותר מאשר קודם.
  סגור
 • טען עוד
 • 8.
  לא יוקם שום שדה תעופה נוסף
  אנונימי 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דיי דרוקר אין אויר חנקת אותנו
  סגור
 • 7.
  פוסטמה עם יחסי ציבור (ל"ת)
  רגב מושחתת לכלא 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  אי אפשר לסמוך על נשים נכוונו כל גך הרבה פעמים
  אנונימי 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  דרוקר רק ביבי
  סגור
 • 5.
  אישה מזעזעת חייבים לשים אותה בכלא
  האמיתי 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מושחתת אישה שיש גועל ענק ממנה אלו נבחרנו אלוהים ישמור
  סגור
 • 4.
  למה מצפים מתא"ל דוברת צהל בזמן הגירוש?
  אחות 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק מלאה פקודות. כל מי שהיה שותף להפרת זכויות אדם הנבזית ההסטוריה משלם את המחיר. שרון. קצב. רגב.
  סגור
 • 3.
  בדיחה........
  אילנה שניאור 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קוראת את הכתבה וחשה בדיחה על מה מלין הדראק , מה בהתנהלות השרה לא כשיר ? כל שר ראשי לעמוד על דעתו , ולבצע אותם לפי ראות עיניו ! הכל אצל הדראק מנופח בדיוק כמו האבלים שניסה להלעיט אותנו "התחקיר" הצוללות !! חתיך דראק לך תעשה תחקיר על השחיתות שבה נעצרו בכירים בעיריית ת"א , למרות שהם מהמחנה שלך , כלומניק !!!
  סגור
 • 2.
  חושף : ?? דרוקר חושף ??
  אני 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עוד "פרשת צוללות" מבית היוצר של הברון דרוקר ?? איך הוא ישן בלילה עיתונאי קטן...
  סגור
 • 1.
  זה לא חדש שלאנשי מחאה יש קשר לאירוע של אוקטובר.
  מ.א 05/2024/26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור