תקשורת ומדיה

גדעון לוי ואוהד חמו יקבלו את הפרס הכי חשוב בעיתונות הישראלית

פרס סוקולוב לעיתונות כתובה מטעם עיריית תל אביב-יפו יוענק השנה לכתב 'הארץ' ולקרינה שטוטלנד, פרס סוקולוב לתקשורת האלקטרונית מטעם עיריית תל אביב-יפו יוענק השנה ליפעת גליק ולאוהד חמו, פרס דוש לקריקטורה יוענק לקריקטוריסט גיא מורד
 
כפיר אדר |  2
גדעון לוי ואוהד חמו (צילום יחצ חדשות 12)
עיריית תל אביב-יפו הודעה היום (שני) כי הוכרזו הזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות כתובה ואלקטרונית, ובפרס דוש לקריקטורה לשנת תשפ"א 2021. חברי ועדת השופטים: נורית קנטי (יו"ר), נדב איל, בינה לוז, שלום קיטל ופרופ' נעמה שפי, החליטו להעניק את פרס סוקולוב לעיתונות הכתובה לשנת 2021 לגדעון לוי ולקרינה שטוטלנד.
גדעון לוי, עיתון "הארץ"- העיתונאי גדעון לוי מאתגר בקביעות את הקונצנזוס הישראלי בעבודת שטח אמיצה המביאה את עדויותיהם וסיפוריהם של מי שאינם זוכים לחשיפה מספקת בשיח התקשורתי המקומי – קולותיהם של פלסטינים ביהודה, שומרון ובעבר רצועת עזה. כפובליציסט, לוי מציג עמדות מקוריות ועצמאיות שאינן נכנעות למוסכמות או לסביבה חברתית מסוימת ובכך מעשיר את השיח הציבורי ללא מורא.
קרינה שטוטלנד, עורכת מגזין "לאישה"- קרינה שטוטלנד הרחיבה את תחומי עיסוקו של השבועון לאישה לדיון בחסמים המקשים על נשים בהשתלבות ובהתקדמות בחברה הישראלית ובביתן. בכך היא תורמת תרומה מהותית להתפתחות העיתון שהוגדר בעבר כייעודי לנשים, אל שיח מעצים ודיון במכשולים הניצבים בעיקר בפני נשים. שילוב תכנים אלה בשבועון הפונה לנשים מכל שכבות האוכלוסייה הוא אמירה צלולה ופורצת דרך בסוגה המגזינית בעברית. 
בנוסף אליהם, הוועדה החליטה כי פרס סוקולוב לתקשורת האלקטרונית יוענק ליפעת גליק, כתבת התחקירים של תאגיד השידור הציבורי כאן 11 ולאוהד חמו כתב שטחים ופלסטינים של חדשות 12.
יפעת גליק - עוסקת עשרים שנה במלחמה עיתונאית עיקשת לחשיפת עבירות, כשלים ומחדלים במערכות ציבוריות. בין השאר, היא מעלה באופן שיטתי לסדר היום הציבורי פגיעות חמורות באיכות הסביבה על ידי קרטלים ותאגידי ענק, נושאים שכלי תקשורת מסחריים ממעטים לעסוק בהם. תחקיריה תרמו לחיזוק המודעות הציבורית למנגנונים המסואבים שמאחורי מערכות אלו. כעיתונאית חוקרת בתאגיד השידור היא מהווה דוגמה לתקשורת נושכת, משפיעה וחסרת מורא.
יפעת גליק מסרה: "גאה להיות חלק משידור ציבורי חף מאינטרסים ובועט. כזה שנותן גב לתחקירים ולא מתכופף. תודה למנהליי ברוך שי, אילאיל שחר-ליס, אודי הירש ורועי ינובסקי על ההזדמנויות שהם פותחים בפניי בכל יום מחדש. תודה מיוחדת לעורכת המוסף ענת ליבוביץ ולמפיקות סימה מואס ושני שמילה, ולצוות המצוין של כאן חדשות שמקיף אותי".
אוהד חמו - כתב שטחים ופרשן של חדשות 12 שמסקר את הזירה הפלסטינית במקצועיות ובאומץ. בכתבותיו הוא מנגיש לצופים את המציאות המורכבת ואת חיי היומיום של העם הפלסטיני. חרף העובדה שעבודתו העיתונאית כרוכה בסיכונים, הוא נוכח לעיתים קרובות במקומות ובמצבים שמעטים העיתונאים הישראליים המגיעים אליהם. דיווחיו מביאים לצופים אירועים ותהליכים המתרחשים בשטחים, לצד פרשנות מעמיקה אך שווה לכל נפש.
 
פרס דוש לקריקטורה: חברי ועדת השופטים: גלית גאון (יו"ר), ד"ר מיקי גרדוש, דניאלה גרדוש-סנטו, אסף חנוכה ונמרוד רשף החליטו להעניק את פרס דוש לקריקטורה, לשנת 2021 לגיא מורד. קריקטוריסט בעל רגישות גבוהה ומבט אישי על מורכבותה של החברה בישראל. גיא מצליח לשקף בעבודתו את המציאות הישראלית וחיי היום יום, מנקודת מבט כנה תוך שהוא מוצא אנושיות גם במצבים טעונים. מורד מתאר את המרחב הישראלי בפורמט של קריקטורה פוליטית ומצליח לספר סיפור רב שכבתי בדימוי אחד. 
עיריית תל-אביב-יפו מעניקה את הפרס ע"ש נחום סוקולוב, כדי לעודד עיתונאים שהצטיינו בעבודתם העיתונאית והטביעו את חותמם על העיתונות הכתובה, וכן לציין תחקירים וכתבות עומק שנעשו בשנתיים שקדמו להענקת הפרס, התאפיינו בחשיבות ציבורית מיוחדת וביטאו מצוינות עיתונאית. כמו כן, העירייה מעניקה את פרס דוש לקריקטורה. הפרס, בסך 18,000 ₪, יוענק לכל אחד מהזוכים בטקס חגיגי שייערך ביום שלישי, 9  בנובמבר 2021, במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי ובהשתתפות השופטים, הזוכים בפרס השנה וזוכי הפרס בשנים הקודמות.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שנאה תשקורתית
  יוסי 06/2021/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרסים לשונאי ישראל ושונאי ביבי
  סגור
 • 1.
  פרס בסמולנות מוענק בידי שמאלנים. גועל מלא חרא (ל"ת)
  בנט נ 06/2021/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור