תקשורת ומדיה

גיא פלג ייתבע? "כשיש קייס תובעים, לא מאיימים"

עורך וואלה ברנז'ה, דוד ורטהיים, הגיב לאיומי התביעה של צחי ברוורמן נגד גיא פלג ושל שר התקשורת שלמה קרעי נגד ברוך קרא: "שום קליק לא שווה להדהד את הקשקושים האלה. אל תשתפו איתם פעולה. מי שיודע שיש לו קייס תובע, לא מאיים"
תום נחום | 
גיא פלג (צילום פלאש 90/ יונתן זינדל)
שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי פתח חזית נוספת ומאיים בתביעה נגד כתב ופרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, זאת על רקע דבריו של קרא והחלטתו לכנות את השר קרעי 'שקרן' בציוץ לוחמני שהעלה נגדו לפני שלושה ימים. בציוץ המדובר כתב קרא כך: "קרעי השקרן, פשוט שקרן, אומר עכשיו בגל״צ שטייסים איימו שלא יתייצבו לקרב בעת לחימה. הם אמרו כל הזמן בדיוק להיפך. וגם קיימו".
 
בתוך כך, מי שהגיב לאיום התביעה של קרעי, כמו גם לאיום התביעה של ראש הסגל של בנימין נתניהו, צחי ברוורמן, נגד כתב המשפט של חדשות 12, גיא פלג, הוא עורך וואלה ברנז'ה, דוד ורטהיים, שכתב: "בשבוע האחרון נשלחו מטעם שני בכירים במערכת הפוליטית - ראש הסגל של נתניהו צחי ברוורמן ושר התקשורת שלמה קרעי - מכתבי ״התראה טרם נקיטת הליכים״, לשני כתבי המשפט של ערוצים 12 ו-13. על גיא פלג נטען ש״הוציא דיבה״ כי קרא לברוורמן ״עוזר במאי״ בהצגה של נתניהו בישיבת הקבינט שתקפה את הרמטכ״ל".
"לברוכי הוציא היום קרעי מכתב דומה כי קרא קרא לו שקרן. בשני המקרים, אין שופט בתבל שיוכל לקבוע שמדובר בדיבה, וגם בלי תואר במשפטים אני קובע כאן ועכשיו שתביעה, באף אחד מהמקרים, לא תוגש (תביעה עולה כסף, וכנראה שגם אם היא על חשבון הציבור, יש גבול למופרכות). מרשה לעצמי להמר שבמקרה הזה האיומים גם לא ישתיקו (למה? כי סומך על פלג וקרא וגם כי יש גיבוי משפטי-מערכתי, בדיוק בשביל מקרים כאלה)".
"מהמר בצניעות שקרעי וברוורמן מבינים את זה. אז למה בכל זאת להטריח עורכי דין בשביל השטויות האלה? גם כי הם מזלזלים באלקטורט שלהם, ומאמינים שהבוחרים שלהם יקנו כל בולשיט, וגם כי הם מזלזלים בתקשורת - שתפרסם את זה. בזה, לא בטוח שהם טועים. קורא לחברים במערכות עם קצת שכל בראש - שום קליק לא שווה להדהד את הקשקושים האלה. אל תשתפו איתם פעולה. מי שיודע שיש לו קייס תובע, לא מאיים".
קרעי, שדורש מקרא להסיר את הציוץ נגדו ולהתנצל אודותיו בתוך שלושה ימים, דורש מקרא גם פיצוי בגובה 75 אלף שקל, כאשר אם קרא לא יבצע זאת השר קרעי הורה לנציגיו לפעול משפטית 'בכל האמצעים הנדרשים, לרבות הגשת תביעת דיבה לבית המשפט המוסמך'.
בציוץ שכתב בנושא, התייחס קרעי לאיום התביעה נגד קרא וכתב: "נגמרו הימים בהם אנחנו משאירים את המגרש ריק. דווקא בתקופה הזו, בזמן שחיילנו הגיבורים נלחמים במסירות אין קץ ובזמן שאנחנו קוראים ודורשים אחדות, צריך לשים סוף לשקרים של אלו שחושבים שמותר להם להגיד הכל".
 
"שלחתי היום מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים לברוך קרא: ״פרסום הדברים החמורים לעיל על ידך, לא רק שחוטאים לאמת ומציגים את מרשנו כאדם שקרן שאינו דובר אמת, אלא נועדו לפלג את העם, להכפיש את שמו של מרשנו, וזה דבר שלא ייעשה - בוודאי שלא בעת מלחמה, בה גם מרשנו עוסק במאמץ המלחמתי ובניצחון צה״ל וכוחות הביטחון על האויב האכזר.״ ״מְכַסֶּה שִׂנְאָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר וּמוֹצִא דִבָּה הוּא כְסִיל״ (משלי י יח)".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה