דעות

יש לעודד תהליכי התחדשות עירונית בשקיפות מלאה לתושבים

גבעת שמואל נהנית מתנופת פיתוח, בנייה והתחדשות עירונית. מדיניות סדורה וברורה מייצרת וודאות לתושבים וליזמים, ותורמת להתלכדות סביב יזם אחד - דבר שמגדיל את הסיכויים לפרויקט
יוסי ברודני |  4
יוסי ברודני (צילום דוברות עיריית גבעת שמואל)
בעשור האחרון, גבעת שמואל נהנית מתנופת פיתוח, בנייה והתחדשות עירונית. במסגרת זו קודמו ואושרו תכניות רבות לפינוי-בינוי והתחדשות עירונית, ביניהן תוכנית ענק להתחדשות עירונית בשכונת גיורא, הקמת שכונת מגורים חדשה בצפון גבעת שמואל על שטח של כ-167 דונם, המיועדת לבניית מתחם מגורים בשילוב שטחי תעסוקה ומסחר, שטחי ציבור ופארק ענק על שטח של כ-30 דונם הכולל גינת פרפרים, בריכה אקולוגית, שביל אופניים, שטחי גינון וצמחיה עשירה ומגוונת, פינות ישיבה מוצלות, מתקני שעשועים לגילאים שונים ועוד.
כמו כן, מבט אל העתיד מגלה כי העיר כלולה במערכת הסעת ההמונים גוש דן. בשנת 2023 לכל המוקדם, צפויה פתיחתו של הקו הסגול של הרכבת הקלה, שיעבור בדרום העיר ובמזרחה. כמה שנים מאוחר יותר, יצטרף גם קו המטרו M2, שיעבור במערב העיר. אלה יקלו מאוד על תנועת התושבים והמבקרים מהעיר ואליה.
תכניות התחדשות עירונית, הן הזדמנות חד-פעמית לשיפור המרחב הציבורי, לשיפור איכות המגורים בעבור התושבים, לשיקום ושיפור תשתיות ולהגדלת היצע הדירות בעיר. תהליכי התחדשות עירונית משפיעים בראש ובראשונה על התושבים המתגוררים בשכונות שבהן מתרחשים תהליכים אלה. התושב נהנה פעמיים. הוא נהנה מבניין מגורים חדש שמספק לו איכות חיים, ממ"ד, מרפסת, מעלית והוא נהנה גם ממרחב ציבורי מרווח, מדרכות רחבות, צמחיה, גינות ומסחר נגיש.
בעיר גבעת שמואל יוצא לדרך ממש בימים אלו, פרויקט ראשון של התחדשות עירונית בכניסה לעיר, במסגרתו יהרסו שלושה בניינים ובמקומם ייבנו שני מבנים בני 15 קומות מעל קומה מסחרית. לצד זה, יבנו עוד כ- 350 יחידות דיור חדשות בשלבי היתר ותכניות להתחדשות עירונית באזור הוותיק, נמצאות בשלבים שונים הכוללות מעל ל-2000 דירות ברחובות הנשיא, בארי, הפלמ"ח.
אני סבור שיש לעודד תהליכי התחדשות עירונית בשקיפות מלאה לתושבים. מדיניות סדורה וברורה מייצרת וודאות לתושבים וליזמים, ותורמת להתלכדות סביב יזם אחד - דבר שמגדיל את הסיכויים לפרויקט. תכנית המתאר הכוללנית של העיר גבעת שמואל, מאפשרת פינוי בינוי במבנים רבים, עובדה ההופכת את הליך אישור התכנית להליך מקומי וקצר יחסית.
הכותב: יוסי ברודני, ראש העיר גבעת שמואל
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חברת לוינשטיין
  גיל 07/2021/27
  הגב לתגובה זו
  2 1
  חברת לוינשטיין ועריית תל אביב . לך ספר להם על שקיפות . דקה אחרי שחתמתה לא רואים אותך ממטר .
  סגור
 • 2.
  פיקוח ועוד פעם פיקוח
  שרה 07/2021/27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יותר מדי שחיתות וגזל יש בפרוייקטים האלה כלפי הדיירים. כל שיטת ההתחדשות העירונית צריכה להשתנות ולהיות תחת פיקוח ובקרה ממשלתיים.
  סגור
 • בהחלט ,חוויתי על בשרי
  רק פיקוח ושמאי ממשל 07/2021/27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רק פיקוח ושמאי ממשלתי שמלווה את הפרוייקטים .
  סגור
 • 1.
  תסבירו את זה לראש עיריית גבעתיים .
  תושב גבעתיים 07/2021/27
  הגב לתגובה זו
  2 1
  יש בתים בגיבעתיים בני 60 שנה ויותר . ובעירייה אין רצון מוחלט לתמ"א 38 .
  סגור