מינויים

מנכ"ל חדש לאקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. מי ייכנס לתפקיד?

האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה מודיעה על מינוי חדש לתפקיד מנכ"ל הארגון. מי שייכנס שימש עד לאחרונה כיועץ חיצוני לקרן הקולנוע הישראלי שם הוביל את הפיתוח העסקי ואת תחום הפעילות הבינלאומי של הקרן
מערכת ice | 
ליאור ששון (צילום מאיה קרבט)
האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה הודיעה על מינויו של ליאור ששון למנכ"ל האקדמיה. ששון, בעל ידע וניסיון רב בקידום תרבות, קולנוע וטלוויזיה ישראלית בזירה הבינלאומית. הוא מביא לתפקיד רזומה עשיר בתחומי הפקה ושיווק והוביל בשנים האחרונות יוזמות רבות וחדשניות בתחום. בתפקידו האחרון שימש כיועץ חיצוני לקרן הקולנוע הישראלי שם הוביל את הפיתוח העסקי ואת תחום הפעילות הבינלאומי של הקרן. במסגרת זו ניהל את שיווק הקולנוע הישראלי בפסטיבלים בינלאומיים כגון קאן, טורונטו וברלין.  
במשך ארבע שנים ניהל את ביתן הקולנוע הישראלי בפסטיבל קאן עבור משרד התרבות ומועצת הקולנוע. ניהל לצד רנן שור את חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, שעד כה הסרטים שפותחו במסגרת זו זכו בשנה האחרונה בפרסים בקאן, טורנטו וטרייבקה.  ליאור התמחה בניהול קמפיינים של סרטים לאוסקר האמריקאי ובימים אלו מציין את העפלתו ההיסטורית והראשונה של נציג פנמה לרשימת השורט-ליסט בקטגורית הסרט הזר הטוב ביותר.
בין השנים 2009-2011 שימש כנספח תרבות של ישראל בלוס אנג'לס ועם חזרתו הפך למנהל רכש וסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת יסמין טי וי. הוא בוגר הטכניון ולמד בפקולטה לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א.
 
אסף אמיר, יו"ר האקדמה, מסר: "אני שמח על מינוי של ששון, הוא איש שחי ונושם קולנוע וטלוויזיה. הוא פועל באופן נמרץ לקידום הקולנוע הישראלי ויצירות המקור בזירה הבינלאומית, מפתח קשרים וחושב 24/7 על הפיתוח העסקי של הענף שלנו. מאז שאני מכיר אותו, הוא הופך כל אבן על מנת ליצור שיתופי פעולה יחודיים, לחפש מקורות מימון ליצירה ישראלית ובעיקר פועל  ללא לאות לשגרר את ישראל באמצעות התוכן המצוין שלנו. זו שנה שלישית שאנו עדים לעלייה במספר היצירות והמועמדויות. קהילת היוצרים גדלה ובהתאמה גדל היצע מהתוכן. ליאור הוא האדם הראוי לשאת את האתגרים העומדים בפנינו ולהצעיד אותנו קדימה".
ליאור ששון: "אני נרגש להצטרף למנהלת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ולהיות שותף לגוף שמאגד את המצויניות של היצירה הישראלית. אני מגיע לתפקיד עם עשייה רבה לקידום היצירה הישראלית בארץ ובחו"ל, ושמח על ההזדמנות לעבוד לצד יו"ר האקדמיה אסף אמיר והועד המנהל להפוך אותה לגורם מוביל בתחום. האקדמיה היא מוסד חשוב ליצירה המקומית, ותפקידה לשרת את קהילת היוצרות והיוצרים בישראל ולהביא את בשורת התוכן הישראלי לציבור בארץ וברחבי העולם".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה