נדל"ן ותשתיות

הטרנד החדש בדיור: מרחב עבודה בצמוד לדירת המגורים

הסטארט אפ בעידן החדש של עיצוב דירות: מרחב עבודה הממוקם בצמוד לדירת המגורים - בפעם הראשונה בישראל דירה במבנה מגורים וצמוד אליה משרד שהינו חוקי, הפתרון לעבודה צמודה לבית אבל לא מתוך הבית. בקרוב פרויקט ראשון מסוג זה בישראל יוקם בעיר אשדוד
כפיר אדר | 
משרד ביתי (צילום יחצ)
בימים אלו חברות הנדל"ן מאמצות קונספט חדש של מגורים,  בנייה של בנייני מגורים הכוללים דירות בגדלים שונים, כאשר לכל דירה קיים משרד צמוד. בקרוב מאוד יחל פרויקט מסוג זה בעיר אשדוד. הכניסה למשרדים היא בדלת נפרדת מתוך הדירה ויש גם אפשרות להיכנס אליו ישירות מתוך הלובי באותה קומה. בדרך זו יש אפשרות ליהנות מכל העולמות, הן מרווחה משפחתית והן מנוחות מקסימלית לצרכי העבודה.
לדברי ניר שמול מנכ"ל חברת שניר: "ההתאמה לסגנון החיים החדש כוללת תנאים מיטביים לעבודה מושלמת הכוללת חיבורי אינטרנט על פי הצורך, פעילות מחשוב באמצעות הענן ויצירת מערך עבודה שהוא מקביל לתנאים המקצועיים השוררים במשרד".
החשיבה לעתיד של המתכננים מבני המגורים חדשים משלבת הבנה כי תוואי הדרך השתנה וכעת מעבר לדירה יש לכלול במבנה גם עירוב של שימושים שונים בקומות השונות או במבואה כמו משרדים, חדרי ישיבות, מתחם מסחרי צמוד ועוד. המטרה היא לאפשר לנהל את החיים מנקודה אחת ללא צורך ביציאה לעתים קרובות לנקודות שונות.
בסקרים שבוצעו לאחרונה מסתבר שכאשר העבודה נעשית מהבית, התפוקה עולה בצורה משמעותית, יש יעילות רבה וזאת כיוון שהבית הוא בדרך כלל סביבה נוחה ונעימה לעבודה והעובדים אינם מבזבזים את זמנם בנסיעות ארוכות ומתישות. קיימות עלויות נלוות של העבודה מהבית כמו ארנונה וחשמל ומצד שני יש חיסכון עצום עבור המעסיק בנושאים כמו שכר דירה, דלק, חניה, שירותי משרד והמון זמן. זו הסיבה שמעסיקים רבים מפצים את עובדיהם עבור ההוצאות הנוספות שלהם בתחזוקת הבית.

במיזם ICAPE  בצרפת נבנים כבר כעת כ – 1,000 מבנים בבנייה רוויה בקונספט זה וגם באשדוד יוקם תמ"ל 1,062 בדרך זו. הצרכים המשתנים של הציבור בעקבות מגפת הקורונה מחזירים את הגלגל אחורה ויוצרים גם כעת חיים נוחים באופציה של עירוב שימושים.
עוד שמול מסביר: "בעקבות מגפת הקורונה עובדים רבים סיגלו לעצמם סדר יום חדש. פחות נסיעות יומיות למשרד ויותר זמן עם מרחב תנועה וגמישות - זמן  עבודה וזמן למכון הכושר וכו'." לדבריו: "וככל שהעובדים יתרגלו לסדר יום הזה החשש שהחזרתם לעבודה במשרדי החברה תהיה קשה יותר". המשרד בבית הוא רכיב חשוב בהנעת שינוי מודל המגורים בכלל, כי מהווה שינוי מז'ורי ושאר השינויים "ייצמדו" לתהליך זה. וזהו עוד יתרון: תהליך מזרז שינוי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה