מדדים ומחקרים

30 שנה לפרדי מרקיורי, כמה היה שווה במותו?

היום מציינים 30 שנה למותו בטרם עת של כוכב הרוק האלמותי פרדי מרקיורי. במשך 45 שנותיו הספיק להופיע אלפי פעמים ולמכור מיליוני תקליטים. כמה הוא היה שווה במותו?

מערכת ice | 
פרדי מרקיורי (צילום יוטיוב)
30 שנה חלפו מאז הוכה העולם בהלם כאשר כוכב הרוק האלמותי, סולנה של להקת קווין, פרדי מרקיורי, מת בטרם עת בגיל 45 ממחלת האיידס. מרקיורי נחשב לאחד הקולות הכי גדולים ומוכרים שהיו בהיסטוריה של המוזיקה, ואלבומי להקת קווין מכרו מיליוני עותקים ברחבי העולם. כמה הוא היה שווה במותו ב1991?
לאחר שהשתתף בכל מיני להקות כושלות שלא התרוממו, ולמד אומנות, באפריל 1970, מרקיורי הצטרף לבריאן מיי ורוג'ר טיילור כדי להקים להקה חדשה. ב-1971 ג'ון דיקון הצטרף ללהקה ומרקורי קרא ללהקה Queen. 
בשנת 1973, קווין הוציאו את אלבומם הראשון בעל השם. נדרשו שני אלבומים נוספים עד שהלהקה תפסה אחיזה בקרב המעריצים. התקליט השלישי שלהם, Sheer Heart Attack, יצא ב-1974 עם הלהיט הראשון של הלהקה "Killer Queen". 
 
בתחילת שנות ה-70 מרקורי רכש אחוזה בת 28 חדרים בלונדון תמורת 500,000 פאונד. זה בערך 7 מיליון דולר בדולרים של היום. הבית שווה היום לפחות 20 מיליון דולר. הוא השאיר את הבית לזוגתו וחברתו לשעבר מרי אוסטין כשמת. לאוסטין ולמרקורי היו מערכת יחסים ארוכת טווח וחיו יחד מספר שנים. באמצע שנות ה-70, מרקורי החל ברומן עם מנהל תקליטים. הוא סיפר לזוגתו על המיניות שלו בדצמבר 1976 ומערכת היחסים הרומנטית ביניהם הסתיימה אך החברות ביניהם נמשכה. למעשה, מרקורי היה הסנדק של בנו של אוסטין ריצ'רד. 
כשהוא מת ועזב את האחוזה לאוסטין, זה היה קצת שנוי במחלוקת מכיוון שהוא היה במערכת יחסים ארוכת טווח עם ג'ים האטון. בצוואתו אמר לאוסטין: "את היית אשתי, וזה היה שלך בכל מקרה." מרי אוסטין גרה באחוזה עד היום.
 
למרקורי הייתה קריירה ארוכה עם קווין ומספר להיטים בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80. "We Are the Champions", מחוץ ל-News of the World מ-1978 היה ללהיט 10 המובילים בארה"ב ובבריטניה "We Will Rock You", "Another One Bites the Dust" ו-"Under Pressure" הפכו ללהיטים מרכזיים גם עבור Queen . מרקורי גם הוציא מספר אלבומי סולו.
על אף היותו פרפורמר ראוותני, מרקורי היה בחור ביישן מחוץ לבמה. הוא היה גלוי לגבי העובדה שהוא דו מיני ושמר על מערכות היחסים שלו פרטיות. מרקורי אובחן כחולה באיידס ב-1987 ועד 1989 הוא נסוג מהחיים הציבוריים. הוא לא עשה סיבוב הופעות עבור אלבומה של Queen מ-1991 Innuendo. ב-23 בנובמבר 1991, פרדי מרקורי פרסם את ההצהרה הבאה:
"אני רוצה לאשר שנבדקתי כנשא HIV ויש לי איידס. הרגשתי שנכון לשמור את המידע הזה פרטי עד היום כדי להגן על הפרטיות של הסובבים אותי. עם זאת, הגיע הזמן שחבריי ומעריציי מסביב לעולם ידעו את האמת ואני מקווה שכולם יחזקו את ידי הרופאים שלי וידי כל אלה ברחבי העולם במאבק נגד המחלה הנוראה הזו".
הוא מת למחרת מדלקת ריאות הקשורה לאיידס בלונדון. הוא היה בן 45.
מרקורי השאיר את הרוב המכריע של הונו, כולל האחוזה בלונדון וכל התמלוגים הרשומים למרי אוסטין. הוא השאיר 500,000 פאונד לשף שלו, 500,000 פאונד לעוזרו האישי, 100,000 פאונד לנהג שלו, ו-500,000 פאונד לחברו הוותיק ג'ים האטון. את שארית הונו השאיר להוריו.
בזמן מותו ב-1991, מרקורי החזיק בנדל"ן בשווי מותאם של 40 מיליון דולר והיו לו עוד 13 מיליון דולר בנכסים נזילים. בשנת 1991, השווי הנקי שלו היה כ-30 מיליון דולר - זה כולל את שווי כל הנדל"ן, תמלוגים, זכויות, מזומנים, אמנות ונכסים נזילים אחרים. בהתאמה לאינפלציה, השווי הנקי של פרדי מרקורי היום היה בטווח של 50-60 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה