ויראלי

תמיר סטיינמן: "זה היה מטלטל ואני לכוד באמצע, מנסה לנשום"

תמיר סטיינמן, שהנחה אמש את טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, משתף במשבר שחווה: "עמדתי לבדי, ואז זה הכה. צעקות משפחות החטופים שהפגינו בכניסה להר הרצל, 200 מטר ממני. זועקים, מתחננים שמישהו יקשיב להם. זה היה מטלטל, ואני לכוד באמצע, מנסה לנשום. מיהרתי חזרה לחדר, לא ידעתי מי ואיך אצא ממנו שוב"
רוני שיינר |  22
תמיר סטיינמן (צילום עמית נעים)
כתב חדשות 12 בדרום, תמיר סטיינמן, שהנחה אמש (שני) את טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, שיתף היום בתחושות שליוו אותו לפני ובמהלך הטקס, שהפך השנה לשנוי במחלוקת.
טקס הדלקת המשואות התקיים השנה ללא קהל, כשמחוצה לו, בהר הרצל, התקיימה הפגנה של משפחות החטופים. במקביל לטקס הממלכתי, קיימו קרובי חטופים, משפחות שכולות וניצולים מטבח ה-7 באוקטובר טקס חלופי של "כיבוי משואות".
"השנה נפלה בחלקי הזכות להנחות את טקס המשואות יחד עם מגי טביבי המקסימה והמוכשרת", כתב סטיינמן. "אני מרגיש שיש לי תפקיד, להיות השליח של התקווה, של שדות החיטה של בארי שמחכים לגשם שישטוף. אל המסע להר הרצל יצאתי עם מטען כבד. לקחתי איתי לשם את פני החטופות והחטופים שעדיין בשבי חמאס בעזה. את טקס המשואות ליוו הקולות, ההודעות והלחישות האחרונות של החברים והחברות שלי בעוטף שזעקו אליי באותו בוקר "הצילו!" עד שנרצחו באכזריות. הצעקה והשקט שאחרי יהדהדו בי כנראה לנצח". 
"נשאתי ואני עדיין נושא איתי את גילויי הגבורה הבלתי נתפסים של ניצולי הטבח, תושבי העוטף והדרום ומסיבת הנובה בבוקר ההוא, את הפליטים שנעקרו מבתיהם, את אומץ הלב של הלוחמים והלוחמות שהקריבו את חייהם כדי שאנחנו נמשיך לחיות כאן, את כאב המשפחות השכולות. הצדעתי ואמשיך להצדיע לאלה שממשיכים להילחם גם היום בחזית ובעורף. גם רוני דניאל ז"ל היה איתי בליבי, עם ג'ינס, סנדלים, סיגריה וקריצה". 
"שבעה חודשים מאז השבת השחורה וביום העצמאות ה-76, מדינת ישראל שלנו ברגע הקשה ביותר שלה מאז קום המדינה. אנחנו העקבות שנותרו בחול אחרי שהסערה הכתה בחוף. רצחו ואנסו וחטפו אותנו, הופקרנו לגורלנו, נפלנו אל התהום, הוטחנו אל הריצפה בכוח יחד עם הדגל שהוכתם בדם. יום אחד נקום שוב חזרה על הרגליים, נעמוד נגד הרוח ונניף אותו מחדש. אסור לנו לוותר על התקווה שעוד יהיה כאן טוב יותר. שנהיה חזקים וטובים וראויים יותר. אור לעצמנו, אחר כך לעולם כולו. יום העצמאות השנה הוא קריאה לעצמאות, קריאה להתפכחות, להתעוררות. אם לא נבין שאנחנו חייבים לחיות יחד לא נחיה כאן בכלל. כוחנו לא בטנקים ובמטוסים, אלא ברוח האחדות של מי שנלחמים יחד בתוכם". 
 
סטיינמן חשף את מה שעבר עליו דקות לפני שעלה לבמה: "המצלמות נדלקו והבמה הגדולה חיכתה לבואנו. עשיתי את הדרך מאחורי הקלעים אל מקום הכניסה שנקבע. עמדתי לבדי בחליפה מהודרת, מביט בגאווה על המשיאים שנבחרו- ואז זה הכה. צעקות משפחות החטופים שהפגינו בכניסה להר הרצל, 200 מטר ממני. זועקים, מתחננים שמישהו יקשיב להם, שיקיריהם יחולצו מהשבי. זה היה מטלטל, מבלבל. חלקם חברים קרובים שלי, חלק ממני. הפער היה בלתי נסבל, מאבק בין ייאוש ותקווה ואני לכוד באמצע, מנסה לנשום. מיהרתי חזרה לחדר, לא ידעתי מי ואיך אצא ממנו שוב. אחד מאנשי ההפקה נכנס לנסות להרגיע". 
"כדי שנוכל להתחיל את התקומה המחודשת, משהו אחד חייב לקרות- עד שכל החטופים לא יחזרו הביתה, כולנו מתהלכים כאן עם אות קין על המצח- כולנו אשמים. כל עוד הם לא יוצאים לעצמאות, יום העצמאות שלנו לעולם לא יהיה שלם, אסור לנו לוותר עליהם ועלינו. הם יהיו הבשורה, התיקון שלנו".
תגובות לכתבה(22):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 17.
  התודה רק לקב"ה!!!!!
  יהודיה 05/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בס"ד תמיר הנשמה, הקב"ה שומרך. אל תקחו ללב
  סגור
 • 16.
  זה לא היה שנוי במחלוקת. (ל"ת)
  אודי 05/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  תמיר שטיינמן אחרי ההנחיה שלך בטקס
  שג 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  2 2
  יום העצמאות ממש איכזבת אותי, איך שיתפת פעולה עם טקס לקקני לשלטון?? אחרי שראית מה קורה בדרום יש לך מצפון לשתף פעולה עם השלטון???
  סגור
 • 14.
  מזל שמגי טהיבי הזוהרת הייתה שם. הוא באמת קפא
  ער 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ועכשיו אני גם יודע מי זה..בחיי ערוץ 12 הולך ומדרדר, ב"ה. רק 14! ו FOX NEWS כמובן.
  סגור
 • 13.
  אחרי השבחים לטביב ערכך אבד בעיני
  שוש 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  2 4
  כל מי שמשתף פעולה עם הממשלה הלא לגיטימית הזו, הקטלנית מחריבת העם והמדינה, הוא נקלה בעיני. לכתור כתרים למגי טביב שהיא חלק משמעותי במכונת הרעל, זה כבר להקיא.
  סגור
 • טען עוד
 • 12.
  המנחה האנושי
  נאוה 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  6 1
  כל הכבוד לך תמיר אתה אדם איכותי,אכפתי,רגיש כמוך אנחנו צריכים לאאות יותר בטלויזיה
  סגור
 • 11.
  טעות
  רבקה 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  4 3
  השאר עתונאי. אתה טוב בזה מאד. השאר את ההנחיה למי שמורגל בזה. לא היית צריך לקבל עליך את התפקיד הזה.
  סגור
 • למה לא?
  לבדני 05/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא יודע לקרוא ומבין אתמ משמעות הדברים ולתפארת המדינה והבוז למתנגדים.
  סגור
 • מקסים גם בתור מנחה (ל"ת)
  יפית 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  למה
  לילי 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מירירקב לא רוצה קהל כי ביבי לא רוצה, למה למנוע מכל התשתתפים את מחיאות הכפיים והתודה וההתלהבות?? כי כך החמורים רוצים
  סגור
 • 9.
  האיש לא חכם.כדי להימנע משברון הלב"שחווה היה צריך לסרב. (ל"ת)
  ח.. 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 8.
  ואו
  ליאנה 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם משפחות החטופים היו בקרבת הר הרצל, איך הנחו באותו הזמן טקס אלטרנטיבי בכיכר החטופים??? אולי המפגינים ליד הר הרצל לא היו ממשפחות החטופים?
  סגור
 • 7.
  מי שאתה
  פזהר יהודית 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום,זו אני ושמי רשום על הבובה... רציתי לומר שרק בזכותך ,צפיתי בטקס.כמה עצוב ומרגש.אתה בחור מדהים.תרבותי ואיכפתי.ראיתי בעיינך את העצב והשבר.ליבי יצא אלייך.כאב לי מאוד שבשום מצב טקס או תודה,אף אחד לא היזכיר את העיתונאים,כתבים צלמים מנחים.כולם עובדים מסביב לשעון ואף תודה והערכה.כואב בבטן בלב ובנשמה. תמיר מגיע לך ולחברייך ,הכי טוב בעולם.ראויים לכל הערכה ממני, פזהר יהודית הרשומה על בגד הבובה...תודה רבה
  סגור
 • 6.
  היכן שכחת את סמל החטופים? (ל"ת)
  אסי 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 5.
  מהמם
  נתן 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  היה שם כל השבת ההיא והיה מדהים
  סגור
 • 4.
  אות קין שלא חיסלנו את החמאס עדיין. בכל מחיר (ל"ת)
  אחות 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  אני מבינה יקירי שבעצת מעסיקך בעלי ערוץ 12
  אורה 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  12 2
  נאמר לך...שתצא בהצהרה...שאתה גם שייך לצד השמאלני...שהצעקות והקריאות של משפחות החטופים נגע לליבך..הם המסכנים שכל יום מפגינים ושורפים כהישים...."מתחננים שישמעו את קולם." טעות בידך.הם מתחננים להפיל את נתניהו ושואפים לבחירות ...ואתה נפלת בפח..של עיתונאים מהארץ..חלאות..שביקרו אותך..כל כך מהר..נבהלת ? לכאורה...
  סגור
 • את בן אדם מחליא. מכונת רעל (ל"ת)
  שוש לניר 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • אתה פשוט טועה
  ע 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  0 72
  אתם הביביסטים לא מבינים שביבי הפיל את כל המדינה לתהום. אם השבת השחורה הייתה קורית במשמרת של לפיד, הייתם מפגינים גם. מספיק כבר עם הצביעות והסגידה לביבי שלא אכפת לו מאף אחד מאתנו מלבד עצמו!!! תתעוררו כבר ביביסטים עיוורים!!! כמה עוד ייקח עד שתבינו מה קורה!!!
  סגור
 • 2.
  הטקס
  מור 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  3 8
  היית צריך לוותר על הטקס של מירי רגב ולהיות עם משפחות חבריך מהעוטף
  סגור
 • 1.
  אתה בחור טוב ומרגש, תמיר (ל"ת)
  אחת 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  7 5
  סגור
 • אתה בחור רע איש צר מערוץ התהבלה
  א. קליין 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  3 7
  אתה בחור רע ומפלג ושחצן איש צר מהערוץ התהבלה 12 מזל שאני בחרתי במגי טביבי ואתה הפרעת למגי טביבי המסורה והיקרה שלי להנחות את הטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בירושלים לבדה ,רגב וצוות לשכתה לא בחרו במגי טביבי וגם לא הוועדה לטקסים וסמלים, הם לפני פסח לפני יום השואה לא נכחו בהר הרצל בירושלים, אלא אני בלבד ואני קבעתי ובחרתי במגי טביבי המסורה והיקרה שלי תתבייש על מה שעשית בטקס הדלקת המשואות לא נתת למגי טביבי לדבר חצוף מחוצף שכמוך יאללה זבל לך הביתה אני לא סולח לך זבל התחנפת לרגב תסבול ! שנה הבאה אתה יותר לא תהיה על הבמה אלא אני ומגי טביבי לא צריכים אותך ! אדם מפלג אמירות מפלגות לא אשכח מה עשית בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בירושלים .
  סגור