רכב

רשות המסים בבשורה לבעלי הרכבים: זו ההטבה החדשה מהיום

רשות המסים תאפשר הקלה בזקיפת שווי שימוש רכב לעובדים אשר גויסו בצו 8 או הוצאו לחל"ת
מערכת ice |  3
רשות המסים (צילום פלאש 90)
לאור המצב הביטחוני המיוחד בתקופת מלחמת "חרבות ברזל", עובדים רבים גויסו למילואים בצו 8 ועובדים רבים נוספים הוצאו לחל"ת לתקופה שאינה ידועה. לאור זאת, החליטה הנהלת רשות המסים להקל על אותם עובדים ופרסמה היום (חמישי) הנחיות מיוחדות בעניין חיוב שווי שימוש ברכב.
בהתאם להנחיות, עובדים אשר גויסו בצו 8 או הוצאו לחל"ת והחזירו למעסיק את הרכב שהוצמד להם, ייזקף להכנסתם שווי שימוש ברכב באופן יחסי לימים בחודש בהם הרכב היה ברשותם.. זאת במקום לזקוף שווי רכב מלא, גם כאשר הרכב היה ברשות העובד רק בחלק מהחודש.
במטרה להקל על המעסיקים ועל ציבור העובדים שגויסו למילואים בצו 8, אפשרה רשות המסים  למעסיק לוודא מול העובד או מי מטעמו את החזרת הרכב לרשות המעסיק, לרבות השארתו בשטח (לדוג' רכבים שהושארו בשטחי כינוס).

בשל הנסיבות הביטחוניות המיוחדות, נתנה הקלה נוספת כך שהודעה מהעובד או מי מטעמו באשר להחזרת הרכב או אי העמדת הרכב לרשותו או לרשות מי מטעמו בתקופה זו, יכולה להיעשות גם בדיעבד ולכל המאוחר, עד 7 ימי עבודה לאחר סיום תקופת שירות המילואים.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שווי רכב הפשע הכי גדול שאפשר לעשות
  צדק 11/2023/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נגד העובד הפשוט!!!תתביישו לכם!!!!מדינה חזירה במיסים על העובד החלש!!!לכו לכל הטייקונים שלא משלמים ועושים מחקית חובות תחת שם מכבסה תספורת" עאלק!!!!מאות מיליארדים כל שנה שבהם לא נלקחים מיסים בנוסף לחברות שלא משלמות כלל מיסים ואם משלמים אז מס אפסי!!!!התיקון חייב להעשות במדינה הטרללת הזאת!!!!
  סגור
 • 2.
  אין פה שום הטבה.
  יואב 11/2023/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה ככה גם בלי מלחמה.
  סגור
 • 1.
  רשותהמיסים
  בני 11/2023/02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיעהזמןלהתחשבבאנשיםשעושיםמלואיםומגיניםעלהמגינה
  סגור