קריירה ולימודים

קווליטסט יוצאת בפרויקט חדש: מקרבים את הפזורה הבדואית להייטק

לאחר שרשמה הצלחה בתוכנית ההכשרה שלה למקצועות ההייטק, חברת התוכנה הישראלית קווליטסט, מרחיבה את פרויקט ההכשרה להייטק לחברה הבדואית שבחורה. מנכ"ל החברה שי ליברמן: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק"
מערכת ice | 
הפזורה הבדואית (צילום פלאש 90/ יניב נדב)
חברת קווליטסט מרחיבה את פרויקט ההכשרה להשמה בתפקידי בדיקות תוכנה לאוכלוסיות מגוונות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. לאחר הצלחות בשדרות, כרמיאל, נתניה, חדרה, ראשל"צ,תל אביב ואשדוד, בחודש האחרון השיקה קווליטסט קורס הכשרה בחורה שבנגב, מישובי הבדואים הגדולים ביותר בישראל.
פרויקט ההכשרות להייטק שהחל להתגבש בשיאה של מגפת הקורונה לפני כשלוש שנים, נועד להנגיש את ענף ההייטק לציבור שאינו נחשף אליו באופן טבעי. קורס ההכשרה בן 3 החודשים כולל הסבה מקצועית לתפקיד בודקי תוכנה, והוכיח הצלחה מרשימה: 65% מהמשתתפים משולבים בחברת קווליטסט ו-15% נוספים בחברות הייטק אחרות - שיעור השמה חסר תקדים של כ- 80%.
בחורה, הקורס מיועד לבדואים בעלי השכלה טכנולוגית, והוא נערך בשיתוף עם עיריית חורה, ארגון itworks ומסובסד ע"י הרשות לחדשנות. 21 המשתתפים לומדים בדיקות תוכנה ידניות ואוטומציה ולקראת סיום הקורס יעברו סדנת קו"ח והכנה לראיונות.

שי ליברמן, צילום: יח"צ
שי ליברמן, מנכ"ל קווליטסט ישראל ואירופה, התייחס ליוזמה ומסר: "אחוזי ההשמה הגבוהים מוכיחים שהכשרות מקצועיות כאלו הן מפתח למוביליות חברתית ומהוות גיים ג'יינגר אמיתי עבור המשתתפים אבל לא פחות חשוב מכך, עבור הרשות המקומית. ראינו את זה בשדרות שלאחר הכשרה מוצלחת של מאות משתתפים, פתחנו במרכז העיר מרכז טכנולוגי שמעסיק את התושבים. הבאנו את ההייטק לפריפריה במקום שהפריפריה תגיע אל ההייטק למרכז. יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק."
חאבס אלעטונה ראש המועצה המקומית חורה: "אנו במועצה המקומית חורה שמחים להיות שותפים למיזם החשוב הזה שיאפשר לצעירות ולצעירים המוכשרים שלנו להשתלב באחד מהענפים הטכנולוגיים המובילים במשק הישראלי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה