כסף וצרכנות

בשורה לרוכשי הדירות: אלה התקנות החדשות שיעזרו לכם

שר הבינוי והשיכון חתם על תקנות חוק המכר המחייבות עדכון רוכשי דירות אודות הדירוג האנרגטי של הדירה
מערכת ice |  1
אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון (צילום דן סבאח)
שר הבינוי והשיכון חתם היום על תיקון צו המכר דירות. התיקון קובע, כי מוכר הדירה נדרש להעביר לרוכש את הדירוג האנרגטי של הדירה אותה הוא רכש. מפרט הדירה אשר נמסר לכל רוכש דירה חדשה בישראל וקבוע בתקנות חוק המכר, מטרתו לספק לרוכש את כלל המידע הרלוונטי אודות הדירה שרכש. בכך מהווה מפרט חוק המכר, בין היתר, הבסיס לקבלת ההחלטות אצל רוכש הדירה בנוגע להשלמת עסקת הרכישה.
 
תקנות מקורות אנרגיה (הצגת דירוג אנרגטי ליחידת דיור), תש"ף-2020, קובעות את הדרך בה מוכר דירה יכול לבצע דירוג אנרגטי של דירת מגורים. תיקון צו המכר דירות משלים את תקנות משרד האנרגיה וקובע כי מוטלת על המוכר החובה להעביר את הדירוג לרוכש. זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "אנחנו ממשיכים להגן על רוכשי הדירות בדרך של טיפול בחוק
המכר בכלל ההיבטים השונים בהם הוא עוסק. שיתוף פעולה עם משרד האנרגיה הביא לתיקון נכון של מפרט חוק המכר אשר יביא לרוכש מידע חשוב אודות הדירה אותה הוא רוכש".
 
אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "התקנות האלו הן תוצר של שיתוף פעולה יפה בין משרד הבינוי והשיכון, משרד האנרגיה והמשרד להגנת הסביבה. אני מודה לכל גורמי המקצוע שלקחו חלק בתיקון".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא כתבתם את כללי הדירוג וכיצד מדרגים (ל"ת)
  לוקה בחסר עבור הרוכש 09/2022/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור