כסף וצרכנות

מגדלי הדגים זועמים ויחרימו את משרד החקלאות: "מייבשים אותנו"

מגדלי הדגים בישראל זועמים. הם לא נרגעו מהסרת מכסי הייבוא של דגים ומאיימים להחרים את כנס החקלאות הימית הבינלאומי הראשון שייערך החודש באילת
מערכת ice |  2
אלי שריר (צילום אודו ג'נסן)
מגדלי הדגים מאשימים את משרדי האוצר והחקלאות לאחר שהוחלט להוריד את המכס על כלל יבוא הדגים לישראל. לדבריהם, ההחלטה בוצעה באופן חד צדדי וללא הסכמות עם המגדלים על מתווה חליפי וברור של תמיכה ישירה, הוגנת וארוכת טווח שתבטיח את עתיד ענף גידול הדגים הישראלי ואת היכולת לספק דג ישראלי טרי ואיכותי לאזרחי ישראל.
בתאריכים 18-20 באוקטובר ייערך כנס "Sea the Future" באילת. מדובר בכנס החקלאות הימית הבינלאומי הראשון אותו מקיים משרד החקלאות. כתגובה להורדת המכסים הודיעו נציגי מגדלי הדגים כי בכוונתם להחרים את הכנס בעיר הדרומית.

אלי שריר, מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים בישראל האשים: "משרדי האוצר והחקלאות מנהלים מגעים והסכמים בינם לבין עצמם, מבלי לדבר איתנו וזאת בניגוד להבטחות המפורשות שניתנו לנו, לפיהן ההסכמים יתקבלו תוך הסכמות ושמירה על עתיד הענף... ביד אחת משרדי החקלאות והאוצר מייבשים אותנו וביד השנייה מבקשים להתגאות בעולם בחקלאות המים הישראלית המתקדמת. לא נהיה תפאורה דוממת לאירוע הציני והמזויף של השר עודד פורר".
אילון בדיל יו"ר חברת 'דג ישראלי': "אנו קוראים לכל העוסקים בחקלאות ימית בישראל, וכן עמיתנו מענפי חקלאות המים הפנימיים: חוקרים, ומפתחי טכנולוגיה, שהמשך הפיתוח והשגשוג של חקלאות בישראל בכלל והחקלאות הימית בפרט, חשובה להם- לא לקחת חלק בכנס הפומפוזי והשקרי שהמשרד מקיים וזאת עקב הרפורמה השערורייתית של משרד החקלאות בהובלת שר החקלאות, בהסרת מכסי המגן על ענף גידול הדגים הישראלי, באופן חד צדדי ובלי מתן אפשרות למגדלים הישראלים לתחרות הוגנת. המשרד והשר רוצים להתגאות מול האורחים שלהם מחו"ל (ואכן יש במה להתגאות!) בהישגי החקלאות הימית הישראלית אך בה בעת מובילים רפורמה מזלזלת והרסנית שתוביל בהכרח להרס אותה חקלאות עצמה. עקב מצב עגום זה- בכנס הקרוב באילת נשאיר את משרד החקלאות והשר עם אורחיהם מחו"ל לבד וללא נוכחות של העוסקים בחקלאות ימית ישראלית!".
מורדי ללוש, מנכ"ל חברת 'אקוואטק פישריז': "חתימה על הצו לביטול מכסי יבוא כאשר משרדי האוצר והחקלאות מציגים מצג של הידברות עם מגדלי הדגים, הצפויים לספוג פגיעה אנושה בעקבות המהלך, מגלמת דוגמה קיצונית להתנהלות שלטונית חסרת תום לב. הצו עתיד לפגוע פגיעה אנושה במגדלי הדגים המקומיים ובהם אקוואטק פישריז ובגידול דגי הברמונדי בנגב. בשלב זה, משנחתם הצו ומגדלי הדגים הועמדו מול שוקת שבורה, עומדת אקוואטק פישריז על עיגונו המיידי של מתווה מוסכם לתמיכות ישירות, שיאפשר לה להמשיך בגידול דגים מקומי חרף הנזקים הכבדים שצפוי הצו לגרום לכושר התחרות שלה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שרים מתעשרים ויהפכו את ישראל זונת יבואנים
  עופר 10/2022/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בושה וחרפה של 5 מנדטים שיתאדו אמן
  סגור
 • 1.
  הוא שונא כל מה שישראלי (ל"ת)
  שונא ישראלים 10/2022/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור