כסף וצרכנות

תשלומי הגז נדחים לעשרות אלפי ישראלים: גם אתם זכאים?

דחייה בשלב זה היא ב-60 ימים ממועד התשלום האחרון או עד ה-31.12.23, המוקדם משניהם. בנוסף, היא עשויה להימשך אם יוחלט על הארכה של חוק דחיית מועדים, המסדיר, בין היתר, את זכאותן של אוכלוסיות לדחיית תשלומים
מערכת ice | 
בלוני גז (צילום Unsplash, Freepik, Pixabay)
לבקשת מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה והתשתיות: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום את הוראת השעה המאפשרת דחייה בתשלום חשבונות הגז לצרכני מערכת גז מרכזית המתגוררים ביישובים שפונו בשל המלחמה וכן לצרכנים המשתייכים למערכת הביטחון.
דחייה בשלב זה היא ב-60 ימים ממועד התשלום האחרון או עד ה-31.12.23, המוקדם משניהם. בנוסף, היא עשויה להימשך אם יוחלט על הארכה של חוק דחיית מועדים, המסדיר, בין היתר, את זכאותן של אוכלוסיות לדחיית תשלומים. לפי ההוראה שאושרה, ספקי הגז ידחו באופן אוטומטי את מועד תשלום חשבון הגז של הצרכנים המתגוררים ביישובים שפונו.

במקביל, ידחו את מועד התשלום של צרכנים המשתייכים למערכת הביטחון על סמך בקשתם או לבקשת אדם מטעמם. בנוסף, הוראת השעה אוסרת על ניתוק הספקת הגפ"מ לצרכנים אלה לתקופה של 60 ימים לאחר המועד האחרון לתשלום חשבון הגז. 
כמו כן, הוועדה אישרה דחייה של תחילת תקנות חדשות המסדירות את תחום הצרכנות בתקופה של חודשיים, כדי לתת לחברות הגז זמן היערכות מספק לתחילת החלתן, וכן נתנה אישור לתוקף באופן מיידי של תקנה המאפשרת לחברות הגז לבסס את חשבון הגז במקרים מסוימים על הערכת צריכה (במקום קריאה בפועל של המונה).
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה