כסף וצרכנות

ביטוח לאומי העביר לכם מענק היום? בדקו בחשבון הבנק

אם תפתחו את חשבון הבנק שלכם, תראו את מענק האכלוס שמגיע לכם עבור 20 ימים בסך הכל. ברשימות שהועברו אל הביטוח הלאומי היו רשומים כ-78 אלף שוהים שלא בבתי מלון במימון המדינה
מערכת ice | 
מענקים מביטוח לאומי (צילום shutterstock, unsplash)
עוד הקלה בימים טרופים אלה. הביטוח הלאומי העביר הבוקר (חמישי) את תשלום מענקי האכלוס למפוני הצפון והדרום וזאת לאחר שבימים האחרונים הצליב, על פי דרישת משרד התיירות ומשרד האוצר, את הרשימות של השוהים בבתי המלון שהועברו על ידי משרד התיירות לבין ההצהרות שהתקבלו במערכת הייעודית שהקימו בביטוח הלאומי.  
אם תפתחו את חשבון הבנק שלכם, תראו את מענק האכלוס שמגיע לכם עבור 20 ימים בסך הכל. ברשימות שהועברו אל הביטוח הלאומי היו רשומים כ-78 אלף שוהים ולאחר טיוב הנתונים נמצאו כ-13,000 רשומות שגויות ובלתי ניתנות לזיהוי שהועברו חזרה אל משרד התיירות. 
כמו-כן, נמצא שכ-11,000 אלף מפונים היו ברשומות של בתי המלון ובמקביל הצהירו, לאחר ניתוח מעמיק של הנתונים על ידי הביטוח הלאומי נמצא שכ-6,200 מתוכן נכחו בבתי המלון לתקופה חלקית ויהיו זכאים על הזמן בהם לא שהו במלון, וכ-1,700 מתוכם ההצהרות תאמו לעדכון המלונות על שהייה חלקית והתשלום יועבר להם עבור הזמן בו שהו מחוץ למלונות.
 
כדי להיות זכאי למענק, החלטת הממשלה קבעה כי הזכאות תיקבע למי שכתובת המגורים שלו עודכנה ברשות האוכלוסין וההגירה ומקום מושבו פונה בעקבות המלחמה ושאינו לן בבית מלון במימון המדינה.   סכום המענק עבור מבוגר (כולל ילד מעל גיל 18) – 200 שקל ליום כאשר התשלום עבור מבוגר שמקבל קצבת ילדים – לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים. אם אינו מקבל קצבת ילדים – התשלום יועבר לחשבונו הפרטי. עבור ילד (עד גיל 18) – 100 שקל ליום ישירות לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים.  
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה