השוק

מישורים מממשת מרכז קניות בפלורידה ברווח של פי 4.6

מישורים שבבעלות איש העסקים אלכס שניידר רכשה את הנכס בשנת 2017 ומממשת אותו 5 שנים אחרי הרכישה בפרמיה של 57% על השווי בספרים; תזרים המזומנים הנקי שינבע מהעסקה עומד על 14.3 מיליון דולר
ניצן כהן | 
דניאל לבנטל (צילום מישורים)
מישורים שבבעלות איש העסקים אלכס שניידר מממשת את מרכז הקניות "Regency Court" שנמצא סמוך לעיר ג'קסונוויל, פלורידה ברווח של 57% ביחס לעלות הנכס בספרי החברה. מישורים מחזיקה בכ-60% מהנכס כש-40% הנותרים מוחזקים על ידי השותף המקומי.
המכירה מתבצעת בתמורה לכ-23.1 מיליון דולר (כ-72.5 מיליון שקל), גבוה פי 4.6 ממחיר הרכישה ובפרמיה של 57% על שווי הנכס בספרים.
 
הנכס נרכש בנובמבר 2017 עם שיעור תפוסה של 34% ו-NOI שנתי של כחצי מיליון דולר בלבד ועלות רכישת הנכס, לרבות עלויות שהושקעו בנכס לאורך השנים הסתכמו בסך הכל בכ- 5.9 מיליון דולר. לאחר שורה של פעולות תפעוליות שביצעה החברה בנכס לאחר הרכישה, עלה שיעור תפוסה ל-100% וה-NOI השנתי לכ-1.8 מיליון דולר. הנכס רשום כיום בספרי החברה בשווי של כ-14.7 מיליון דולר.
לאחר השלמת העסקה ולאחר פירעון ההלוואה שלקחו מישורים והשותף המקומי, יעמוד התזרים ממכירת הנכס (לפני מס) על כ-14.3 מיליון דולר (חלק החברה 60%). השלמת העסקה צפויה במהלך הרבעון השני של שנת 2022 ותהא כפופה לתשלום יתרת התמורה ולתנאים מתלים מקובלים בעסקה מסוג זה.
במסגרת ההסכם תעמיד השותפות לרוכש הלוואה של 5 מיליון דולר לתקופה של שלוש שנים בריבית שנתית של 4.75% (או הלוואה בהיקף נמוך יותר ובתנאים כפי שייקבעו בין הצדדים בהתאם להיקף ותנאי המימון שישיג הרוכש מגוף מממן עד למועד השלמת העסקה). ההלוואה מגובה בשעבוד על הנכס לטובת השותפות במשכנתא מדרגה ראשונה.
דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, מסר: "זוהי עסקה נוספת המביאה לידי ביטוי את יכולתנו לאתר נכסים בעלי פוטנציאל משמעותי, להשביחם ולממשם במחיר הגבוה המשמעותית מערכם בספרים, עדות נוספת לפוטנציאל הטמון בתיק הנכסים שלנו. עסקה זו מצטרפת לשורה של מהלכים אותם הובלנו בחודשים האחרונים למימוש נכסים ורכישת חדשים ואנו ממשיכים לפעול להשבחת תיק הנכסים ויצירת ערך לכלל בעלי המניות שלנו."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה