השוק

ליאורה עופר בעסקת ענק: ההסכם החדש בין מליסרון לדוראל

קבוצת דוראל חתמה הסכם למכירת חשמל ו'תעודת ירוקות' עם חברת מליסרון, למשך תקופה של כ-10 שנים, בהיקף המוערך בכ-500 מיליון שקל
מערכת ice | 
ליאורה עופר (צילום ורדי כהנא, פלאש 90)
קבוצת דוראל מודיעה היום (ראשון) כי דוראל חשמל מהטבע בע"מ, המוחזקת במלואה על ידה, חתמה הסכם למכירת חשמל ו'תעודת ירוקות' עם חברת מליסרון, אחת מחברות הנדל"ן המובילות והגדולות בישראל ואחד מצרכני החשמל המשמעותיים במשק הישראלי, שנמצאת בבעלותה של ליאורה עופר, למשך תקופה של כ-10 שנים, בהיקף המוערך בכ-500 מיליון שקל סה"כ – כ-50 מיליון שקל בשנה.
ההסכם ייכנס לתוקפו החל מינואר 2024. מחיר החשמל יוצמד לרכיב הייצור אשר נקבע מעת לעת על-ידי רשות החשמל. היקף הצריכה מוערך בכ-150 מיליון קוט"ש בשנה - כמחצית מצריכת החשמל הכוללת של מליסרון.
במסגרת ההסכם, תשייך דוראל מתקני ייצור פוטו-וולטאיים משולבי אגירת אנרגיה שבבעלותה המייצרים חשמל ירוק, לחלק מנכסי מליסרון, וזאת בהתאם לכללי אסדרת השוק.
ההסכם מהווה התקדמות משמעותית בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל ובפעילותה של דוראל בפרט, שהינה מספק החשמל הירוק הגדול והמוביל בישראל, בין היתר לנוכח היקפי צריכת החשמל המשמעותיים בנכסי מליסרון, ותמהיל צריכת החשמל בנכסים אלו בהתפלגות שעתית על פני השנה. 
מליסרון הינה חברת הנדל"ן הראשונה שמצטרפת לבשורת האנרגיה המתחדשת ובוחרת לצרוך חשמל ירוק ולא מזהם. בהיותה אחד מהצרכנים הגדולים במשק, מעבר החברה לצריכת חשמל ירוק מהווה צעד משמעותי למשק האנרגיה המתחדשת כולו. 
שי דולב, מנהל הסחר באנרגיה בקבוצת דוראל: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה שלנו עם ענקית הנדל"ן מליסרון שבחרה בנו כמספקי החשמל הירוק לשטחי המסחר שבבעלותה. שיתוף פעולה זה הוא מהלך חשוב המבסס את מעמדה של דוראל כשחקן המרכזי בתחום הספקת החשמל הירוק בישראל, זאת על רקע רפורמת החשמל שתיכנס לתוקפה באופן מלא בשנה הבאה, והוא מהווה סנונית ראשונה לשורת עסקאות האספקה ירוקות משמעותיות בהן תתקשר החברה".
דולב הוסיף ואמר כי "אנו ממשיכים ליישם את אסטרטגיית הצמיחה שלנו בעולם בכלל ובישראל בפרט ופועלים לחיזוק מעמדה של דוראל כשחקנית דומיננטית המובילה את שוק האנרגיה המתחדשת בישראל עם הקמות של עשרות פרויקטים סולאריים בשילוב אגירת אנרגיה".
איתי בניאן, סמנכ"ל פיתוח עסקי במליסרון: "המגמה העולמית נעה לכיוון של צמצום פליטות פחמן וכך גם בישראל. מליסרון היא צרכנית חשמל משמעותית, מהגדולות בארץ, וכחלק מיישום עקרונות ה-ESG אנחנו שמחים וגאים להוביל מעבר לצריכת אנרגיה ממקורות מתחדשים, ולהסב את צריכת החשמל שלנו למקורות ירוקים, סביבתיים ונקיים יותר. שני ההסכמים שנחתמו עם חברות מובילות בשוק האנרגיה בישראל הם ראשוניים מסוגם והיקפם בישראל, משקפים תנאים מסחריים מיטביים לצדדים וישלימו יחדיו את עיקר צריכת החשמל בנכסינו לעשור הקרוב".
את מליסרון ייצגו בעסקאות אלו עו"ד נדב אולגן ועו"ד גל רוב, ממשרד עורכי הדין אולגן רוב ושות'.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה