השוק

עסקת הראל-ישראכרט קורסת: דרמת ענק בשוק ההון הישראלי

רשות התחרות מתנגדת לקיומה של העסקה המדוברת בין ישראכרט להראל, שאמורה הייתה לצאת לפועל תמורת 3.3 מיליארד שקל. כל הפרטים על ההודעה הדרמטית לבורסה
מערכת ice | 
רן עוז מנכ"ל ישראכרט (צילום פזית עוז, Magma Images)
דרמה בשוק ההון הישראלי: רשות התחרות מתנגדת באופן סופי לקיומה של העסקה המדוברת בין ישראכרט להראל. כך דיווחו הבוקר (שלישי) שתי החברות לבורסה.
ישראכרט מסרה בדיווח לבורסה כי "בדבר התקשרות החברה בהסכם מיזוג עם הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע"מ ("הראל"), מתכבדת החברה לעדכן כי ביום 22 בינואר 2024 נמסר לחברה בעל-פה על ידי צוות רשות התחרות כי בכוונת הממונה על התחרות להמליץ לוועדת המיזוגים להתנגד להסכם המיזוג עם הראל. נכון  למועד זה טרם התקבלה בידי החברה החלטת הממונה על התחרות בקשר עם הסכם המיזוג".
עוד נמסר כי החברה מודיעה כי ביום 22.1.2024, נמסר לחברה, בעל פה, על ידי נציגי רשות התחרות, כי בכוונת הממונה על התחרות להתנגד לביצוע המיזוג, וכי הודעת ההתנגדות בכתב צפויה להתקבל אצל החברה בימים הקרובים. החברה בוחנת את משמעויות התנגדות רשות התחרות לביצוע המיזוג, ודירקטוריון החברה ידון ויקבל החלטה האם החברה תעשה שימוש בסמכותה להאריך את המועד האחרון להתקיימות התנאים המתלים למיזוג לצורך הגשת ערר על החלטת רשות התחרות, וזאת כמפורט בסעיף 3 לדיווח המיידי בדבר התיקון להסכם. הארכה כאמור תהיה כפופה לאישור בעלי המניות של ישראכרט כמפורט שם".
כזכור, תחילה רשות התחרות סירבה לאשר את העסקה לרכישת ישראכרט על ידי קבוצת הראל בתנאים הנוכחיים וניהלה איתן בחודשים האחרונים שיחות לגבי שתי סוגיות מהותיות שמונעות את האישור, שלא הניבו דבר. הלוואה שנתנה הראל לבעלים של חברת כרטיסי האשראי MAX וחשש להעברת מידע בין ישראכרט להראל באופן שיפגע בלקוחות של שתי החברות.
בעקבות כך, בשוק ההון היה חשש כבד על כך שהעסקה לרכישתה על ידי הראל לא תצא בסופו של דבר לפועל. כעת, כאמור, החשש הגדול התממש וברשות התחרות החליטו להתנגד באופן סופי לעסקת הענק במסגרתה חברת הראל אמורה הייתה לרכוש את חברת כרטיסי האשראי ישראכרט.
למעשה, בחודש מרץ האחרון אישרו בעלי המניות בהראל לרכוש את ישראכרט תמורת 3.3 מיליארד שקל. לאחרונה, השווי של ישראכרט כבר ירד לשווי של 2.4 מיליארד שקל, ירידה ענקית של כ-900 מיליון שקל, בעקבות הצניחה בבורסה בתל אביב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה