בריאות

המאווררים יורדים מהמדפים רגע לפני הקיץ: "עלול לגרום להתחשמלות"

הודעת אזהרה לציבור: מאווררים תעשייתים 20 אינץ' Muller / Roper. פתיל הזינה אינו מעוגן מספיק חזק בחלק הפנימי של המכשיר ולכן אחד או יותר מגידי הפתיל עלול להתנתק ולגרום לקצר והתחשמלות. התנגדות גיד הארקה גבוהה מהנדרש בתקן, דבר המגדיל את הסיכון להתחשמלות במקרה של קצר במכשיר
מערכת ice | 
מאוורר (צילום freepik)
הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מבקש להזהיר את הציבור משימוש במוצר: מאווררים תעשייתים 20 אינץ' Muller / Roper, נושאי הסימון: דגם: FES-45, ברקוד: 7290109845609, יצרן: SHANZEN, ארץ ייצור: סין, שנת ייצור: 2023, של היבואן: אליהו שיווק חשמל בע"מ
סוג סיכון: התחשמלות. בבדיקת שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 900 חלק 2 חלק עשרוני 80 - בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים: דרישות מיוחדות למאווררים.

פתיל הזינה אינו מעוגן מספיק חזק בחלק הפנימי של המכשיר ולכן אחד או יותר מגידי הפתיל עלול להתנתק ולגרום לקצר והתחשמלות. התנגדות גיד הארקה גבוהה מהנדרש בתקן, דבר המגדיל את הסיכון להתחשמלות במקרה של קצר במכשיר.
הממונה על התקינה הודיע: "המחזיק במוצר שבתמונה מתבקש להפסיק את השימוש בו. המכירה בחנויות אסורה בהחלט! הממונה על תקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקינה החלות עליו. מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקינה צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה