דעות

כך ניאלץ להיערך לקליטת העולים מאוקראינה

יש מחסור בעובדי ההוראה שיעבדו באולפנים, ומחובתנו לדאוג לשכר הולם למורים לעברית, משום שהסכם שכרם לא עודכן מזה 13 שנים. אנו חייבים לתמרץ את כל אלו שיכולים לעזור בכך שהקליטה של העולים מאוקראינה תעבור חלק ביותר
ח"כ טטיאנה מזרסקי |  3
ח"כ טטיאנה מזרסקי (צילום נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
רבים מאיתנו מאוד מודאגים לגבי המצב שרק הולך ומחמיר במזרח אירופה ואוקראינה בפרט. יחד עם הקהילה הבינלאומית אנחנו מוצאים את עצמנו במצב חירום אמיתי. ליבנו יוצא לכל אזרחי אוקראינה, שנמצאים כעת בסכנה, ומייחלים שהשקט יחזור במהרה לשטחי המדינות המאוימות.
בזמנים קשים אלו, ברצוננו לשלוח מסר בהול לכל האוקראינים שבידם לעלות לארץ מתוקף חוק השבות: אנחנו רואים אתכם, אנחנו שומעים את זעקתכם, וברצוננו לעזור לכל אחד ואחת מכם עד כמה שניתן. ישראל היא הבית שלכם. ישראל הוקמה ונבנתה עבורכם.
כמדינה שמתקיימת תחת קונפליקט מתמשך, פעם אחר פעם אנו מצליחים לעמוד איתן אל מול אינספור המשברים שהוצבו בפנינו במהלך ההיסטוריה הקצרה של קיומנו כמדינה. כל זאת, לא מנע מאיתנו לקבל בזרועות פתוחות את מגוון הקהילות היהודיות מכל רחבי תבל.
פתחנו את גבולותינו ואת ליבנו עבור כל יהודי ויהודייה הזקוקים למקלט ומקום בטוח ואנו נדאג לעשות זאת גם עבור כל אחד ואחת מכם. אנו כואבים את כאבכם על כך שנאלצתם לנטוש את ביתכם בנסיבות אלה. ברצוננו לתת לכם יד ולהיות לכם לעזר על מנת להקל  מעליכם את הנטל אותו אתם נושאים כיום.
 

מאז תחילת פעולות לחימה, הצוות שלנו בממשלת ישראל עובדים בחריצות מסביב לשעון כדי לוודא שבהגעתכם לארץ תקבלו את כל המגיע לכם ללא אף דאגה. מיטות, לארוחות חמות, ומגוון טיפולים רפואיים נדרשים מוכנים עבורכם. יש עדיין הרבה עבודה שצריכה להיעשות, ובעניין זה אני פונה כעת לבני עמי, כאן בישראל.
מחובתנו, בתור חברי כנסת, לקבל החלטות, לקדם ולפקח אחר צעדים חשובים אלו, למען ביטחון הפליטים מאירופה ולמען הדאגה העמוקה לעם היהודי כולו. משרד השיכון העמיד לרשותנו 1,000 מיטות ומשרד הקליטה שריין מקומות בבתי מלון ואכסניות ביישובים שונים בארץ. התקבלו בקשות רבות לאשרות עלייה, במשך 4 ימים 2500 פניות.
ישנו צורך אמיתי לגייס ולחזק את מערכת החינוך, כדי לאפשר לעולים חדשים ללמוד את השפה העברית ללא עכבה. יש מחסור בעובדי ההוראה שיעבדו באולפנים, ומחובתנו לדאוג לשכר הולם למורים לעברית, משום שהסכם שכרם לא עודכן מזה 13 שנים. אנו חייבים לתמרץ את כל אלו שיכולים לעזור בכך שהקליטה של העולים מאוקראינה תעבור חלק ביותר.
אבותינו העולים הגיעו לכאן במאמצים רבים, עם תקווה ושאיפה לבנות עתיד מבטיח וטוב יותר עבור משפחותיהם והעם היהודי כולו. עכשיו זהו תורנו לדאוג לכך שמדינת ישראל תהווה מקלט בטוח לכל הבאים אחרינו, ובפרט לגל העלייה הקרב ובא מרחבי מזרח אירופה.
הכותבת חברת הכנסת טטיאנה מזרסקי ממפלגת יש עתיד. חברה בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ועדת הבריאות, הוועדה המיוחדת לפניות הציבור ווועדת המדע והטכנולוגיה.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה משותף לא.ק. זדורוב והמטפלת שמחצה תינוקת במעון בפ"ת?
  שחר 03/2022/07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כולם גויים מאוקראינה. תודה לפנינה תמנו שטה (מכחול לבן) לליברמן ולשמאל. על הפיכת המדינה היהודית למדינת כל מסתנניה פליטיה
  סגור
 • 2.
  עזרא לכל יהודי בלבד
  יעקב 03/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יהודי שעלה לישראל קיבל הטבות ועזב, ורוצה לחזור לא יקבל שוב סל קליטה
  סגור
 • 1.
  לא צריך עולים חדשים
  לא צריך עולים חדשים 03/2022/05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למה צריך להערך לעליה של אנטישמים מסריחים לישראל? מתי נפסיד להיות עם שנותן לכל שרץ להכנס ולהשמיד לנו את המדינה? הערבים והרוסים שתותמכים ליברמן ושונאי ישראל ויהדות עשו מספיק לא צריך עכשיו עוד אוקראיינים שיעשו רק עוד נזק שאין להם שום זיקה למולדת שלנו ושום הבנה וחשיבות לעם ישראל ולהיסטוריה שלו.
  סגור