מינויים

עיתונאי חדשות 13 מונה לחבר ועדת אתיקה בחברת ענק

סלברייט מקימה ועדת אתיקה, הכוללת מומחים באתיקה, זכויות אדם, אכיפת חוק, משפטים ו-Digital Intelligence, שתייעץ לדירקטוריון החברה לגבי מדיניות והליכים רלוונטיים כדי להמשיך ולטייב סטנדרטים אתיים גבוהים לפיתוח ושימוש אחראים בטכנולוגיית DI, דורון הרמן שהיה בעברו בערוץ, בין השמות
מערכת ice |  1
יוסי כרמיל (צילום שלומי יוסף)
חברת סלברייט המובילה העולמית בפתרונות Digital Intelligence (DI) עבור המגזר הציבורי והפרטי, מודיעה היום על הקמת  ועדת אתיקה. תפקיד הוועדה לייעץ לדירקטוריון החברה בנושאים הקשורים להתפתחויות בחוק הבינלאומי, לשיקולים אתיים בנוגע לתהליכים עסקיים אחראיים, ולדרישות החוק והרגולציה בעניין מכירה ושימוש בטכנולוגיות של סלברייט.
וועדת האתיקה תתמוך במימוש המשימה הזו באמצעות מומחי הוועדה שיספקו לדירקטוריון ייעוץ מומחים בלתי תלוי, על מנת להבטיח עמידה בסטנדרטים אתיים גבוהים, בנושאים כגון: המלצה על סט עקרונות וקווי מדיניות שינחו את מכירת פתרונות סלברייט ושירותיה, בהתאם לקוד האתי של החברה, בחוקים, ברגולציות, ובנורמות והנוהלים הבינלאומיים המקובלים. ייעוץ לגבי טרנדים טכנולוגיים צומחים ומתפתחים בתעשיה, שימוש בהם ורגולוציות, המלצות בעניין מדיניות לטיפול בנושאי אתיקה וזכויות אדם. 
"כמובילה בתעשיית ה-DI (Digital Intelligence), אנו בסלברייט מכירים באחריותנו כלפי לקוחותינו פעול באופן שקוף ואתי. המחוייבות שלנו ליצור עולם בטוח יותר ולפעול באופן חוקי ואתי, היא ללא עוררין", אמר יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. "ועדת האתיקה מביאה לסלברייט נסיון עצמאי ברמה עולמית, שיחזק את השותפות שלנו  עם בכירים ומקצוענים בתעשייה, כדי שנוכל לבנות דרכים ונוהלים לשימוש אתי בפתרונות Digital Intelligence, ולסייע לארגונים השומרים על בטחון הציבור ולארגונים עסקיים להתמודד עם איומים הולכים וגדלים של פשע, טרור ופשיעה אזרחית".
ועדת האתיקה תורכב משמונה חברים. היא כוללת כעת את האישים הבאים, כאשר נוספים יצטרפו עד סוף השנה: פרופ' גבריאלה בלום, פרופסור למשפטים הרווארד, בקתדרה לזכויות אדם ולמשפט הומניטרי על שם ריטה האוזר, וסגנית דיקאן בתוכנית ללימודי משפט בינלאומי בביה"ס למשפטים של הרווארד.  כמו כן, היא מנהלת בפקולטה את התוכנית למשפט בינלאומי בסכסוכים מזויינים, וחברה בסדנת המו"מ למנהלים. לפני הרווארד, בלום שירתה שבע שנים כיועצת משפטית בכירה במחלקת הדין הבינלאומי בפרקליטות הצבאית הראשית בצה"ל, ושנה נוספת כיועצת אסטרטגית למועצה לביטחון לאומי של ישראל. 
ויליאם פ.אבר, לשעבר מנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) במרכז לפשעי סייבר במשרד ההגנה האמריקאי (DC3), שם היה אחראי לזיהוי טכנולוגיות עם פוטנציאל להוסיף ערך לפורנזיקה דיגיטלית. לפני כן, שימש כמנהל מעבדות הפורנזיקה להגנה על מערכות מחשוב (DCFL), שם פיקח על פורנזיקה דיגיטלית ומולטימדיה, ועל תהליכי סייבר חקירתיים וסטנדרטים בחקירות פשיעה, פעילויות למלחמה בטרור, חקירות בטחוניות ואיומים על תשתיות קריטיות. כיום, מר אבר מתנדב ברשות הפארקים הלאומיים של ארה"ב ובחיל ההנדסה של צבא ארה"ב. 
אנתוני ג'.פרנטה, המנהל הגלובלי של תחום הסייבר ומנהל בכיר ב-FTI Consulting, פירמת ייעוץ עסקי גלובלית. לפני כן, שירת כמנהל צוות תגובות לאירועי סייבר במועצה לביטחון לאומי של ארה"ב בבית הלבן. בתפקיד קודם, היה ראש הסגל בחטיבת הסייבר של ה-FBI. הוא הצטרף ל-FBI כסוכן מיוחד בשנת 2005, שם פעל ביחידת השטח של הארגון בניו יורק. ב-2006 נבחר לצוות הפעולה של ה-FBI בתחום הסייבר (FBI’s Cyber Action Team), צוות מומחים מוטס עם פריסה גלובלית שמטרתו להגיב לאירועי הסייבר הקריטיים ביותר מטעם הממשל האמריקאי. 
דורון הרמן הוא מומחה בתחום הגנה על ילדים ברשת ומייסד Safe School Analytics, סטארטאפ שפיתח פתרון המנתח את האקלים החברתי בבית הספר ומספק על בסיס זה הרצאות  ותכני שיעורים לתלמידים. הרמן גם מגיש כיום מגזין בתחום המשפט בערוץ רשת 13. במשך יותר מעשור עבד כעיתונאי, בין היתר כראש דסק הפלילים והסייבר בחדשות 13 וככתב בגל"צ. בנוסף, הוא גם מרצה ויוצר סרטים תיעודיים בנושא של הגנת ילדים ברשת. 
גיל קרליקווסקי, הנציב לשעבר של הרשות להגנת המכס והגבולות של ארה"ב. הוא היה הנציב הראשון שאושר בממשל אובמה לעמוד בראש סוכנות בת 60,000 עובדים האחראית לנושאי בטחון הגבולות והמכס. כמו כן, שירת כמנהל המשרד למדיניות סמים לאומית בבית הלבן בין 2009-2014. הוא שירת כמפקד משטרה בארבע ערים וכן עבד במשרד המשפטים האמריקאי. מר קרליקווסקי היה עמית בביה"ס לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הרווארד, ומשמש כעמית לא מן המניין באוניברסיטת רייס. 
פרופ' יולי תמיר, חברת הכנסת לשעבר, אשר שירתה כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה בין 2010-2003. היא כיהנה כשרה לקליטת עלייה, שרת החינוך, סגנית יו"ר הכנסת וכחברה בוועדות הכספים, החינוך, ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. פרופ' תמיר שימשה כעמיתת מחקר  במרכז לערכים אנושיים ובמרכז לאתיקה ולמקצועות של אוניברסיטת הרווארד. היא ממייסדי תנועת 'שלום עכשיו', החותרת לקידום הפתרון של שתי מדינות בסכסוך הישראלי-פלסטיני. מעל עשור כיהנה פרופ' תמיר כנשיאת מכללת שנקר להנדסה עיצוב ואמנות, וכיום היא נשיאת המכללה האקדמית בית ברל.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פחח גם ככה כל העיתונות זה שקר אחד גדול (ל"ת)
  אחד מבין 09/2021/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור