מינויים

הג'וב החדש של חברת הכנסת לשעבר, איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס ורבין מי שהייתה חברת כנסת בכנסת ה-20 וכיום היא סגנית התאחדות התעשיינים, יו"ר תבליט פלסטיק וחברה בדירקטוריונים של חברות נוספות, בדרך לג'וב חדש
מערכת ice |  4
איילת נחמיאס ורבין (צילום רועי כץ)
מועצת המנהלים של מכון היצוא, אישרה היום (חמישי) פה אחד את מועמדותה של איילת נחמיאס – ורבין ליו"ר הבא של מכון היצוא. נחמיאס ורבין תיכנס לתפקידה בסוף חודש דצמבר.
איילת נחמיאס - ורבין נשואה + 3, חברת כנסת לשעבר בכנסת ה-20, כיהנה כחברה בוועדות הכלכלה, חוץ וביטחון, כנסת וזכויות הילד. בין יתר פעילותה עמדה בראש שדולת התעשייה ושדולת הידידות ישראל- יוון. בשנת 2016 קיבלה את אות הפרלמנטר המצטיין.
כיום משמשת נחמיאס – ורבין כסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, יו"ר "תבליט פלסטיק" ודירקטורית בחברות שונות, לצד תפקידים ציבוריים נוספים כמו יו"ר  JReady , מיזם פעילות החירום של הסוכנות היהודית, הקרן לנפגעי טרור ויו"ר הוועד המנהל של בית בן גוריון בתל אביב.
נחמיאס - ורבין, עורכת דין בהכשרתה. בוגרת האוניברסיטה העברית (LLB) ואוניברסיטת תל אביב (LLM) בהצטיינות, נחשבת מומחית מובילה בתחומי הממשל התאגידי ובין החלוצות שהטמיעו את המושג בדירקטוריונים בישראל. נחמיאס ורבין תהיה האישה הראשונה שתעמוד בראש מכון היצוא הישראלי.
עם מינויה היום איילת נחמיאס - ורבין אמרה כי: "אני מודה לשרת הכלכלה  אורנה ברביבאי, לנשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר ולחברי המועצה על האמון שנתנו בי. זהו יום מרגש במיוחד עבורי. כמי שגדלה בבית שבו המפעל קודם לכל, שבו אבי שילח את הארגז הראשון ליצוא כבר בשנות ה 70 , אחי ואני מתמודדים עם האתגרים מאז פטירתו. אני אוהבת תעשייה ומחוברת אליה בוורידים. אני צופה בתקווה ובדאגה במתרחש ונרגשת מהזכות להשפיע כיו״ר המכון.
היצוא הישראלי הוא פאר הכלכלה שלנו ונשא את המשק על כתפיו יחד עם התעשייה כולה בזמן הקורונה. אני גאה לעמוד בראש המכון שהוא חלק מהתשתית הקריטית לחיזוק היצואנים ודחיפתם של יצרנים חדשים לשיפור כושר התחרות וליציאה לחו״ל.
יש לנו הזדמנויות יוצאות דופן לחזק את היצוא הישראלי באזור, עם שווקים שעד לפני שנה נראו דמיוניים ולפעול באמצעים חדשניים המותאמים לעולם המשתנה. 
היצוא מצוי עתה בצומת תקדימי, ואתגרים קשים עומדים בפנינו. עתה אל מול פעילות המתחרים בחו״ל והיחלשות הדולר והיורו המערערים את היסודות עליהם נשען היצוא, הן יצוא הסחורות והן יצוא השירותים.  לא מדובר רק בתעשייה המסורתית שמתמודדת עם המחסור בכח האדם, עליית מחיר חומרי הגלם והשינוע במקביל לתיסוף, אלא גם תעשיית ההייטק מצויה בצומת רגיש ומסוכן ביותר.
עם כניסתי לתפקיד נוכל לפעול יחד, אנשי המכון המנוסים וחדורי המטרה, לצד שרת הכלכלה והתאחדות התעשיינים, לפתח ולהעצים את היצוא.
אני מודה ליו״ר היוצא אדיב ברוך על שירות חשוב ומשמעותי בתקופה מרתקת מחד ומאתגרת מאידך."
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  קורסים
  אברהים 12/2021/01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בזמן שיותר מחצי עם חי מתחת לשכר מנימום מרשים לעצמם אלופי הברוטקציה לחגוג במשכורות עתק
  סגור
 • 3.
  אז תעיפי את עינת הקשקשנית (ל"ת)
  יופי 11/2021/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אין מה לעשות חבר מביא חבר. כולם דואגים לבראנג'ה (ל"ת)
  אופיר 11/2021/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איך הם מתארגנים על ג'ובים אחרי הכנסת
  מיכאל 11/2021/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי יש המון עם השכלה כמו שלה ונסיון משמעותי יותר משלה, אז הופעות בתקשורת עושות את זה ? או שהמעסיקים חושבים שישיגו פרוטקציות דרכם.
  סגור