נדל"ן ותשתיות

הקבלן דרש פיצוי של 22 מיליון שקל, משרד השיכון יצא בזול

הקבלן דרש פיצוי של 22 מיליון, בין הצדדים הוחלט על הסכם פשרה. תחל בנייתן של 70 יחידות דיור שבנייתן התעכבה במשך שנים,  אלקין: "אחת המטרות המרכזיות היא הסרת חסמים לפרויקטים השונים והנעת תהליך התכנון והבנייה בערי ישראל"
אריאל נוי | 
זאב אלקין, ביתר עילית (צילום פלאש 90/ גיל יערי)
בשנת 2018 חברת עופר אהרון זכתה במכרז במסלול "מחיר למשתכן" לבניית 70 יחידות דיור במגרש בביתר עילית.
לאחר הזכייה, ובמהלך הפעולות שננקטו ע"י החברה לצורך קבלת היתר בניה, התגלה בתיקי העיריה קו מקורות תת קרקעי, שעובר בחלק מהמגרש, באופן שמונע  את האפשרות לבנות את כל יחידות הדיור על פי התכנית התקפה. בהתאם, פנתה החברה למשרד בטענה כי יש להעתיקו בטרם הבנייה.
על מנת לאפשר את קיום הפרויקט, משרד הבינוי והשיכון, החל לפעול אל מול חברת מקורות לצורך העתקת הקו. התהליך מול חברת מקורות ארך זמן רב, אשר במהלכו התעכבה הבנייה על-ידי היזם וזאת למשך שנתיים (עד שיועתק הקו בפועל). לאחר עבודה מאומצת, הוחלט כי חברת מקורות תסיים לבצע בתקופה הקרובה את העבודות  בשטח להעתקת קו  המים.
בשנת 2019 שלחה חברת עופר אהרון הודעת ביטול על החוזים שנחתמו ודרישה להשבה ופיצוי. בהמשך לכך בשנת 2020 החברה תבעה השבה של הוצאות הפיתוח בסך של 17,349,018 שקלים, השבה של הכספים ששילמה בעבור הקרקע בסך של 643,071 שקלים, פיצוי בגין נזקים ובהם הוצאות נלוות (תכנון, מיסים, ייעוץ פיננסי ועוד), אובדן הזדמנויות חלופיות, פגיעה בשם הטוב, ונזק לא ממוני, בסך של 22 מיליון שקל.
בסיום המשא ומתן שהתקיים בין הצדדים משרד הבינוי והשיכון , רמ"י והחברה הקבלנית, החברה הסכימה להתפשר על סכום פיצויים בסך של 3,750,000 שקל מאת רמ"י ומשרד הבינוי והשיכון ותבצע את הפרוייקט.
בחמישי האחרון נחתם רשמית הסכם הפשרה בין הצדדים וקיבל תוקף של פסק דין, ובכך הוסר חסם מרכזי לבניית הפרוייקט בביתר עילית והבנייה תוכל להימשך כמתוכנן לטובת הזוכים בעיר.
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין התייחס: "אני מברך על התקדמותו של הפרויקט בבית"ר עילית, אשר יעניק פתרונות דיור לעשרות משפחות בעיר. אחת המטרות המרכזיות היא הסרת חסמים לפרויקטים השונים והנעת תהליך התכנון והבנייה בערי ישראל" 
מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "נמשיך לפעול במלוא המרץ לספק פתרונות דיור ולהסיר חסמים בכך מקום בו חל עיכוב או קושי ב שלמתם של פרויקטים לדיור"
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה