נדל"ן ותשתיות

פרויקט הענק בתל השומר: הראל תממן את חנן מור

אחרי שקבוצת מור הכריזה השבוע על זכיה במכרז דירה להשכיר, החברה הודיעה הבוקר כי תחלוק את השותפות בפרויקט עם קבוצת הראל, לצד שת"פ עתידי בתחום הנדל"ן בין הקבוצות 
שירה יום טוב |  1
חנן מור, איציק טאוויל (צילום אייל טואג, מיה כרמי דרור)
קבוצת מור וקבוצת הראל ביטוח מודיעות היום (שלישי) על הקמת שיתופי פעולה בין הקבוצות, שיתמקדו בתחום הדיור להשכרה ובתחום הייזום למגורים. שיתופי הפעולה, שביצועם כפוף להשלמת מו"מ וחתימה על הסכמים מחייבים, יפעלו תחת תאגידים ייעודיים.
קבוצת מור נדל"ן דיווחה השבוע על זכיה במכרז של המדינה, לתכנון, הקמה וניהול של מתחם אחד למגורים ולמסחר להשכרה לטווח ארוך של כ-20 שנה. מיקום הקרקע בו זכתה החברה הוא מתחם תל השומר דרום בעיר רמת גן (רמת אפעל) ועלותה היא 393 מיליון שקל, ללא עלויות פיתוח בהיקף מוערך של כ-26 מיליון שקלים. כעת מודיע מור כי בין שיתופי הפעולה המתוכננים עם הראל, תחזיק האחרונה 40% מהפרויקט.
הפרויקט שיוקם במתחם אחד, כולל ארבעה מגרשים סמוכים, מכיל 247 יחידות דיור בשטח כולל של כ-24,141 אלפי מ"ר עיקרי הכולל כ-450 מ"ר שטחי מסחר וכן כ-7,595 אלפי מ"ר שטחי שירות (לפני תוספת זכויות/הקלות שבס, ככל שיתקבלו ושטחי המרתף), כאשר מחצית מכמות יחידות הדיור בפרויקט תיועדנה לדיור בשכר דירה מפוקח לזכאים בהתאם לתנאי רמ"י לעניין אופן קביעת שכר הדירה המפוקח ואופן עדכונו וכן בנוגע לתנאי הסכמי השכירות, והמחצית השנייה תושכר על ידי החברה בשוק החופשי.
הפרויקט מיועד כאמור להיכנס לשותפות של החברות בתחום הדיור להשכרה כשחלקה של קבוצת מור בתאגיד המשותף צפוי לעמוד על 60% וביתרה תחזיק הראל. יצוין כי אם תבחר בכך קבוצת מור, ימומן חלק מחלקה בהון העצמי גם הוא על ידי הראל. קבוצת מור תספק שירותי איתור ובחינה של פרויקטים, שירותי ניהול והקמת הפרויקטים, שירותי ניהול תכנון ופיקוח ושירותי ניהול ושיווק הדיור להשכרה.
כמו כן, מנהלות החברות מו"מ להתקשרות נוספת לפיה תוקם חברה משותפת שתעסוק בייזום פרויקטים למכירה בתחום המגורים, שעלות הקרקע בהם לא תפחת מ-350 מיליון שקל. החזקותיה של קבוצת מור בתאגיד צפויות לעמוד על 70% והראל תחזיק ביתרה – 30%. קבוצת מור תספק שירותי איתור ובחינה של פרויקטים, שירותי ניהול והקמת הפרויקטים, שירותי ניהול תכנון ופיקוח ושירותי ניהול ושיווק מכירות. בהתאם להסכמי שיתוף הפעולה, לחברה תהיה האופציה לקבל את המימון לחלק מההון העצמי שיידרש מהחברה לכל פרויקט בהתאם להסכם הלוואה שייחתם. בנוסף, לקבוצת מור תהא זכות סירוב ראשונה לשמש כקבלן מבצע לגבי מרבית הפרויקטים (בתחום הדיור להשכרה ובתחום המגורים) אותם יבצעו התאגידים המשותפים הנ"ל.
אבי מאור, מנכ"ל קבוצת מור התייחס לשת"פ ואמר, "כניסתה של קבוצת הראל כשותפה מרכזית, ע"י הקמת חברה שתיזום, תקים ותתפעל דיור להשכרה ארוכת טווח, מעידים על הבעת אמון וחלטת ביכולות היזמות, הניהול והקבלנות של הקבוצה".
 
איציק טוויל, מנהל אגף הנדל"ן ואגף האשראי בחטיבת ההשקעות של קבוצת הראל מסר, "השותפות עם קבוצת More מאפשרת לנו להמשיך ולחזק את המעורבות של הראל בפרויקטים לדיור להשכרה ונדל"ן מניב, אשר מהווים נגזרת חשובה באסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה בתחום ההשקעות".
 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צריך לשנות את מס דירה שלישית למס דירה עשירית- ולשלשו (ל"ת)
  יוסי 09/2021/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור