נדל"ן ותשתיות

מחיר מטרה בצפון: זו העיר שתגדל ב-1,150 דירות חדשות

רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים מכרז במסלול "מחיר מטרה" לבניית 1,156 יח"ד בשכונת מול התבור בנוף הגליל, אלקין: "תפקידנו במשרד הוא לספק פתרונות דיור ברי השגה לאזרחי ישראל ובכך אנו משקיעים את מרצנו"
כפיר אדר |  1
נוף הגליל (צילום ויקיפדיה/ אסף שגיא)
יוצאים לדרך אל עבר המטרה: רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון פרסמו הבוקר (שני) מכרז חדש במסלול "מחיר מטרה" לבניית 1,156 יח"ד בשכונת מול התבור בנוף הגליל המכרז הראשון במסגרת התכנית, פורסם בנוף הגליל, בו משווקים 5 מתחמים והוא חלק מתכנית 212-0478495, שמטרתה הקמת שכונת מגורים חדשה מדרום לשדרות מעלה יצחק, וממזרח לשכונת זאב על שטח של כ-312 דונם.
השכונה החדשה תכלול כ־1,500 יחידות דיור, מתוכן 300 דירות קטנות בנות שלושה חדרים. לצד מבני המגורים הוקצו שטחים רבים עבור מסחר ומבני ציבור, 47 דונם יוקצו עבור שטחים פתוחים וכ־13 דונם יוקצו עבור שטחי ספורט ונופש. במכרז זה ישווקו 693 יח"ד במסלול  מחיר מטרה ו- 463 יח"ד במסלול השוק החופשי.
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "משרד הבינוי והשיכון בהובלתי מפרסם לראשונה מכרז במסלול "מחיר מטרה" לבניית כ-1100 יח"ד בנוף הגליל. תפקידנו במשרד הוא לספק פתרונות דיור ברי השגה לאזרחי ישראל ובכך אנו משקיעים את מרצנו. במהירות חסרת תקדים הבאנו לאישור תכנית מצוינת לבלימת מחירי הדיור והגדלת ההיצע, כל זאת תוך פעילות של גורמי המשרד להסרת חסמים רגולטורים בשיווק הקרקעות והפקת לקחים מניסיון העבר. נמשיך לפעול כל העת בעבודה מאומצת למען הזוגות הצעירים בישראל וכלל אזרחי המדינה".
מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן, הוסיף: "אני מברך על יציאתו לדרך של מכרז ראשון  בתכנית החדשה "מחיר מטרה" מכרז זה מהווה  צעד ראשון וקריטי ביצירת פתרונות לדיור בר השגה למען הזוגות הצעירים בישראל בשיטה ממוקדת, משוכללת וטובה יותר. אנו שמים דגש על התמודדות במכרזי התכנית ללא מחיר מינימום, בכך אנו משיגים את מטרתנו: איזון מחירי הדיור גם במחיר צמצום הכנסות המדינה מהקרקע. כל זה בנוסף לצעדים נוספים רבים אותם מקדם המשרד כגון התחדשות עירונית במרכז ובפריפריה, קידום דיור להשכרה ועוד רבים".
מנהל רשות מקרקעי ישראל, יעקב קוינט, אמר: "אני מברך על פרסום  המכרז הראשון במסלול מחיר מטרה. רשות מקרקעי  ישראל מופקדת על מתן פתרונות דיור לאזרחי ישראל והיום אנו עושים עוד צעד משמעותי בתחום זה. תכנית מחיר מטרה מופנית בעיקר לאוכלוסיות להן ההטבה היא משמעותית ביותר ברכישת דירה ראשונה. אני מודה לעובדי רמ"י ולשותפים במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד האוצר על תרומתם למימוש החלטת המועצה תוך פרק זמן כה קצר".
לפי התכנית שאושרה לפני כחודשיים במועצת  רשות מקרקעי ישראל, מדובר בתכנית בה המדינה תקבע מראש  את השווי למחיר מ"ר דירתי נכון לסוף שנת 2020. בנוסף יחידות הדיור שיוצעו לזכאים ימכרו להם בהנחה של 20% מגובה השומה, ולא יותר מהנחה בגובה של 300 אלף שקל לדירה. השומה תתעדכן פעם בשנה ולא תהיה צמודה למדד תשומות הבנייה אלא למדד המחירים לצרכן. ההנחות יינתנו על דירות באזורי הביקוש ובאזורי הפריפריה, אך לא באזורים אותם הגדירה המדינה "אזורי יוקרה".