נדל"ן ותשתיות

משרד התחבורה בפרויקט ענק: באיזו עיר תשודרג התחבורה הציבורית?

מיום שישי: גידול של עשרות אחוזים בנסיעות בעיר נהריה עם תחנות חדשות, קווים חדשים, חיבור מהיר ונגיש בין השכונות המרוחקות לגעתון ולכל חלקי העיר
מערכת ice |  6
תחבורה בארץ (צילום יחצ, ויקיפדיה, מתוך אתר נת"ע)
מערך התחבורה הציבורית של נהריה, משנה את פניו. החל ביום שישי ה-21 בינואר, יחודש מערך התחבורה הציבורית בעיר ויכלול שיפור השירות ושדרוג הזמינות, המהירות ומסלולי הקווים. זאת, במסגרת תכנית משרד התחבורה להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ ולשפר משמעותית את השירות לנוסעים.
במסגרת השינויים יפעלו שישה קווי אוטובוסים חדשים, שיחברו את השכונות המרוחקות למרכז העיר, ויחזקו את הקשר בין כל חלקי העיר עם בית החולים בנהריה, ובין השכונות המזרחיות, אוסישקין ואריק שרון, עם מערב העיר וחוף הים. בנוסף, הורחבו שעות הפעילות באופן משמעותי, כך שכל הקווים העירוניים יחלו לפעול בשעה 5:00 בבוקר ויסיימו את פעילותם לאחר השעה 23:00. גם תדירות הקווים תוגברה, עם עשרות נסיעות נוספות מדי יום בקווים המרכזיים.
 
במסגרת השדרוג המאסיבי של מערך התחבורה הציבורית בעיר, הוצבו 29 תחנות אוטובוס חדשות, במקום תחנות אוטובוס שהוצבו בתוך התחנה המרכזית ובשד׳ הגעתון. מסלולי הקווים החדשים ירחיבו את שירות התחבורה הציבורית בעיר וישפרו את השירות למוקדים מרכזיים כמו הגעתון, הגן הבוטני, בית החולים, חוף אכזיב, מתחמי התעסוקה ומרכזי הפנאי והבילוי.
הפעימה הראשונה של המהפכה בתחבורה הציבורית בעיר, יוצאת לדרך לאחר עבודת הכנה אסטרטגית מאומצת של צוותי משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית והעירייה, יחד עם מפעיל התחבורה הציבורית בעיר, חברת נתיב אקספרס. לצד שיפור מסלולי הקווים והתדירות, ישולבו במערך השירות העירוני עשרות אוטובוסים חדשים, בעלי רמת זיהום נמוכה ביותר, עם אפשרות עליה מכל הדלתות ותיקוף הרב קו גם בדלתות אחוריות.
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, מסרה: "עם כניסתי למשרד התחבורה שיניתי את סדר העדיפויות והתפיסה התחבורתית, והתחלנו להשקיע בתחבורה הציבורית בישראל. הרה ארגון שמתחיל השבוע יאפשר גם לתושבי ותושבות נהריה תחבורה ציבורית יעילה, נגישה ומהירה, שתהווה אלטרנטיבה אמיתית לרכב הפרטי. לכולם ולכולן מגיעה אפשרות שוויונית להגיע ממקום למקום ולנסוע בתחבורה ציבורית יעילה ונוחה, זוהי זכות בסיסית חשובה ואנו נמשיך לעבוד כדי לאפשר אותה בצורה הטובה ביותר".
ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, הסביר: "נהריה מתפתחת כל העת ומהווה מוקד משיכה ברמה הארצית למגורים ולעסקים חדשים. הקמת השכונות החדשות, אזור תעסוקה נרחב הנמצא בשלבי תכנון מתקדמים וקידום מתחמי התחדשות עירונית, בכל חלקי העיר, יביאו בשנים הקרובות לצמיחתה של העיר ומיצובה כבירת הגליל המערבי. המהפכה בתחבורה הציבורית היא סנונית ראשונה ומשמעותית בהרחבת אפשרויות ההתניידות בעיר, לצד סלילת רשת שבילי אופניים ושיפור חווית ההליכה". 
מנכ"ל 'נתיב אקספרס', יריב נחמה, הסביר: "עבודת הכנה רבה הושקעה בתכנון פני העתיד של התחבורה הציבורית בנהריה, זאת במטרה לייצר את הפתרונות המתבקשים שישרתו את התושבים באופן הטוב ביותר. הניסיון שרכשנו בהפעלת תחבורה באזורים שונים ברחבי הארץ, יחד עם אנשי מקצוע בעירייה ובמשרד התחבורה, סייעו להגיע לרגע המרגש של התחדשות מערך התחבורה הציבורית בנהריה. ההתחדשות במערך התחבורה הציבורית של נהריה, הינה חלק אינטגרלי מהחזון שלנו – להוביל תחבורה ציבורית איכותית ונגישה לרווחת הנוסעים".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  חייבים לעלות את שכר נהגי האוטובוסים (ל"ת)
  אבי 01/2022/22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • במקום להעלות משכורת
  להפחית את השעות 01/2022/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלא יהיה להם עומס
  סגור
 • 4.
  כתושב מהריה... עובדים עליכם בעיניים
  עופר 01/2022/20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כלום ושום דבר. שינו את התחבורה הציבורית בתוך העיר. ממילא בקושי משתמשים בה. הבעיה האמיתית היא ביציאות והכניסות לעיר... שם הפקקים הגדולים ושם לא עשו כלום. רק שינוי בתוך העיר בעיקר למטרות יח"צ
  סגור
 • 3.
  דיי עם הקליקבייטים
  גולש מיואש 01/2022/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בדיוק ביקשתי מגוגל שיפסיק להמליץ לי על תוכן שלכם. בלתי נסבל לקרוא כותרות כל כך לא מקצועיות. מקווה לא להגיע לאתר שלכם יותר לעולם, ויותר מכך - מקווה שגוגל משפרים את האלגוריתם שלהם לפי בקשות של משתמשים להסתיר אתרים כאלה.
  סגור
 • 2.
  מה עם רכבת למעלות ולשלומי? (ל"ת)
  חנן 01/2022/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  ומתי מתוכננת להפתח המרינה בנהריה??? (ל"ת)
  דוני 01/2022/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור