נדל"ן ותשתיות

מהפכה ברידינג: נחשפה תוכנית הענק שאישרה העירייה

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה את תוכנית "רוקח-אבן גבירול" בסמוך לתחנת הכוח רידינג. התוכנית מהווה מתחם אורבני ותחבורתי ממרכז תל אביב דרך רחוב אבן גבירול לעבר השכונות החדשות ברובע שדה דב
מערכת ice | 
רוקח אבן גבירול (צילום מנספלד קהת אדריכלים)
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות מ"מ יו"ר הוועדה, אדר' ארז בן-אליעזר, החליטה לאשר את התוכנית למתחם רוקח-אבן גבירול שבסמוך לתחנת 'רידינג' בתל אביב. התוכנית תייצר מרחב ציבורי משמעותי בצפון העיר, אשר עתיד לשרת את הציבור ברמה המקומית והמטרופולינית.
המתחם בשטח כולל של כ-380 דונם, ממוקם מצפון לרחוב רוקח וממזרח לשפך הירקון והוא כולל כיום מסוף אוטובוסים, מגרשי חנייה, בית הלוויות, תחנת כיבוי אש ומתקנים של חברת החשמל.
התוכנית שמקודמת על ידי עיריית תל אביב, מייצרת רצף של פארק הירקון אל טיילת החוף, ומקשרת את מרכז העיר עם השכונות בצפון העיר על ידי המשך רחוב אבן גבירול כרחוב עירוני שוקק חיים ופעילות.
התוכנית כוללת שטחים נרחבים עבור מבני ציבור בהיקף של כ-240,000 מ"ר, וכן מבנה תעסוקה בצמוד לתחנת הכוח 'רידינג'. בנוסף, התוכנית מייצרת המשך של רחוב אבן גבירול שמהווה את השדרה הראשית בתוכנית על שטח שדה התעופה שדה דב. לצורך כך, תחנת כיבוי האש של תל אביב תועתק למיקום חדש בתחום התוכנית לטובת המשך רחוב אבן גבירול לכיוון צפון.
בצומת שדרות רוקח ואבן גבירול, התוכנית כוללת הקמת מרכז תחבורה מקורה ובו מתוכננות 85 עמדות אוטובוס, 28 עמדות מוניות שירות ותחנת רכבת קלה-קו ירוק. לאורך שפך הירקון מוצע שטח ציבורי פתוח של כ-80 דונם, בו מצויים מכלי הדלק ההיסטוריים של תחנת הכוח רידינג, כאשר התוכנית מאפשרת שימוש מחודש במכלים עבור תרבות, בילוי ופנאי, שטח זה עתיד להתחבר עם פארק הירקון, ולהוות חלק אינטגרלי מהפארק.

הוועדה בהחלטתה לאשר את התוכנית, קיבלה חלק מההתנגדויות, וביניהן הוחלט להאריך את משך הזמן לשימוש הזמני במסוף האוטובוסים הקיים. התוכנית נערכה על ידי מנספלד קהת אדריכלים.
מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן אליעזר, ציין כי "התוכנית מהווה מתחם אורבני ותחבורתי ממרכז תל אביב, דרך רחוב אבן גבירול לעבר השכונות החדשות ברובע שדה דב והופכת את ה"חצר האחורית" של התשתיות הממוקמות באזור זה למרחב עירוני אינטנסיבי, אשר כולל פארק בהיקף של 80 דונם כרצף של שטחים ירוקים מפארק הירקון ועד שדה דב - מרכז תחבורה מקורה שיתחבר עם תחנת הרכבת הקלה של הקו הירוק, שטחים לתעסוקה ומבני ציבור".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה